Klárai Klárai komentáře u knih

Hroši nepláčou Hroši nepláčou Halina Pawlowská

Asi fakt nejsem cílová skupina.

14.11.2018 1 z 5

Děti, které přežily Mengeleho Děti, které přežily Mengeleho Eva Mozes Kor

Kniha zachycuje neuvěřitelně smutný a zároveň silný příběh dvojčat, která v pouhých deseti letech jsou nucena čelit tak strašlivému zlu. Je to příběh jejich vzájemné lásky a toho, že i v té nejšílenější situaci se dá přežít když člověk nerezignuje a pořád se snaží.Je obdivuhodné, že i tak strašná zvěrstva, co na nich páchal Mengele, jsou nakonec schopná odpustit.

14.11.2018 5 z 5

Světla zimní noci Světla zimní noci Pam Jenoff

Příběh se mi moc líbil, kniha rozhodně stojí za přečtení.

02.11.2018 5 z 5

Prsten Borgiů Prsten Borgiů Vladimír Neff

Trochu slabší, než první díl, ale určitě stojí za přečtení.

25.08.2018 5 z 5

Dýka s hadem Dýka s hadem Vlastimil Vondruška

Kniha, která určitě stojí za přečtení.

25.08.2018 5 z 5

Poněkud nuda.

30.03.2018 2 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Skvělá kniha.

17.03.2018 5 z 5

Vysmátá koza aneb Přízrak krásné modelky Vysmátá koza aneb Přízrak krásné modelky Ivana Vostřáková

Pro alnahu - Když už chcete shodit knížku, kterou jste patrně vůbec nečetla, tak si přečtěte aspoň anotaci. Z ní se dozvíte, že knížka začíná úplně jinak. Dále k vraždě tam sice během dalšího děje dojde, ale zavražděným je pan generální, nikoliv Lumír Mazel (teda žádnej Mázl, jak píšete). Ten, kdybyste knihu fakt četla, je jednou z hlavních postav, které procházejí celou knihou a nejde tím pádem přehlédnout. Navíc je to gay, takže z toho vyplývá, že nebude mít žádnou "milovanou" jak píšete, ale "milovaného". Já jsem na rozdíl od vás knihu fakt četla, dokonce i pokračování a moc jsem se pobavila. Teď se chystám na závěrečný díl. Jo a ten váš "Mázl" je i ve druhém díle, takže tak. (Dneska koukám, že jste svůj původní komentář značně promazala. :-) )

24.01.2018 5 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Stejně skvělá, možná ještě o trošku lepší než první díl. Moc se těším na další pokračování. Paní Stehlíková je mojí nejoblíbenější českou autorkou.

24.01.2018 5 z 5

Stopař Děrsu Uzala Stopař Děrsu Uzala Vladimir Klavdijevič Arseňjev

Nádherná knížka o lidské odvaze a čistém přátelství.

28.12.2017 5 z 5

Tajný život stromů Tajný život stromů Peter Wohlleben

Myslím, že tuhle knihu by si měl přečíst každý člověk a hlavně ti, co se dívají na stromy jako na neživé předměty. Pak by se k nim chovali s větší úctou a respektem. Určitě doporučuju k přečtení! Stojí za to.

09.11.2017 5 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Perfektní kniha! Podle mě je to nejlepší díl!

09.11.2017 5 z 5

Manon Lescaut Manon Lescaut Vítězslav Nezval

Poprvé jsem ji četla na střední škole, teď jsem ji vylovila z knihovny podruhé a opět se mi moc líbila. Jsou to krásné verše a silný příběh. Nelituji, že ji mám v knihovně.

04.10.2017 5 z 5

Amok Amok Stefan Zweig

Je to jedna z knih, která se mi navždy dostala pod kůži. Hluboce mě zasáhla a nebylo jednoduché ji přečíst bez toho, aby se člověk trochu nestyděl, že také patří mezi homo sapiens. Úžasná kniha.

04.10.2017 5 z 5

Kafe @ cigárko Kafe @ cigárko Marie Doležalová

Audiokniha je moc hezky namluvená, příjemně se poslouchá. Maruška Doležalová je velmi vtipná, její příběhy stojí za to vyslechnout. Opravdu povedené dílko!

05.08.2017 5 z 5

Báječná léta pod psa Báječná léta pod psa Michal Viewegh

Pěkná knížka i film.

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Moc pěkné!

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Opravdu krásná a zajímavá knížka.

Děti Ireny Sendlerové Děti Ireny Sendlerové Irena Sendler

Tu Nobelovu cenu si paní Irena rozhodně zasloužila, určitě víc, než většina ostatních. Velice silná kniha o nesmírně statečném člověku.

18.02.2017 5 z 5

Čáry života Čáry života Veronica Roth

Nejtěžší je prohryzat se začátkem. Dvakrát jsem chtěla knihu odložit nedočtenou, ale ukecala jsem se a zhruba od poloviny už se mi docela líbila.

13.02.2017 3 z 5