Děti Ireny Sendlerové

Kniha je příběhem ženy z proslulého varšavského ghetta. Sledujeme její život od raného dětství přes dospívání, které formovalo její charakter a odvahu. Anna Mieszkowska se nespolehla jenom na fabulaci příběhu o odsunu děí z ghetta, ale použila i osobní vzpomínky zdravotní sestry Ireny Sendler, která v knize vypráví o záchraně dětí a i o tom, jak po válce sledovala jejich další osudy. Přestože její příběh není tak znám jako příběh Oskara Schindlera nebo již sira Winstona, přesto Vám kniha Děti Ireny Sendlerové pomůže přiblížit osud této statečné ženy, jejíž příběh byl stejně tak dramatický jako neuvěřitelný. Podle knihy byl natočen i film v režii Johna Kenta Harrisona, s Annou Paquin, která hrála Irene ...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/51038/deti-ireny-sendler-51038.jpg 4.456
Literatura naučná, Biografie a memoáry

Vydáno: , Víkend

Dzieci Ireny Sendlerowej, 2004

Kniha Děti Ireny Sendlerové

Jirinamac

Četla jsem i knížku Ireniny děti, kterou taky doporučuji ke čtení. Tato knížka byla trošku náročnější na čtení, ale dějově přínosná. Nevím, jestli se o paní Ireně učí ve škole v Polsku, ale měla by být i v Česku zmiňovaná v hodinách dějepisu.

Nočnípták
12.07.2020

Kniha se opravdu nečetla lehce. Chvílemi jsem děj úplně hltala, chvílemi však se jím těžko prokousávala. Neodradilo mne to a tak jsem se poprvé dozvěděla o životě velmi silné ženy.Irena Sendlerová se svojí odvahou a morální silou může směle postavit vedle známějších zachránců Schindlera a sira Wintona. Proč se o takových lidech neučí naše děti ve škole?
Nenechte se odradit stylem knihy a čtěte. Stojí to za to.

prochajda
03.03.2020

Víceméně dokumentární kniha o zachraňování dětí z varšavského ghetta a obrovské zásluze a statečnosti paní Ireny.
"Když se po čtyřiceti letech jeden ze zachráněných zeptal sestry Jolanty, jak ho jeho matka mohla dát cizím lidem, odpověděla: Matka vás dala z lásky...."

pamik111
10.09.2019

Šťastná to žena.

Musím ovšem ubrat jednu hvězdičku. Kniha se mi nečetla lehce, místy mi přišla chaotická. To ovšem nic nemění na tom, jak statečná a empatická Irena Sendler byla.

cori
08.08.2019

Kniha přináší svědectví o ženě, která dokázala zorganizovat záchranu 2 500 židovských dětí. Paní Irena dokázala jako zkušená sociální pracovnice vybudovat tajnou síť spolupracovníků, kteří dokázali děti propašovat z ghetta, opatřit jim falešné rodné listy a zajistit náhradní rodiny.
Autorka uvádí, že paní Irena neměla ráda novinářské klišé, že byla Oskarem Schindlerem v sukních.Schindler měl na rozdíl od ní finanční zdroje, vlivné kontakty a nehrozila mu smrt. Paní Irena byla v naprosto jiné situaci, byla zatčena, mučena gestapem a odsouzena k smrti. Jejím spolupracovníkům se však naštěstí podařilo podplatit jednoho gestapáka, který ji propustil.
V roce 2007 byla paní Irena nominována na Nobelovu cenu za mír, ale obdržel ji Al Gore.

Olous1
12.06.2019

Je to opravdu velmi náročné číst takové knihy,ale určitě stojí za přečtení.

touchud
01.06.2018

Některé odstavce je opravdu náročné číst. Nesmírně důležitá kniha o pro mě dříve neznámé hrdince z Varšavy.

Nikka710
16.11.2017

Úžasný příběh statečné ženy a mimořádné osobnosti polských dějin, nositelky ocenění Jad Vašem. Všichni, kteří znají poměry varšavského gheta, mají možnost ještě detailněji nahlédnout do procesu záchrany více jak 2 500 dětí židovského původu. Hlasy zachráněných dětí sdělují, že kdo neodsuzuje, ten souhlasí.
Díky této knize lze poznat dalšího výjimečného člověka vedle Sira Wintona a Oscara Schindlera.