Klára90 Klára90 komentáře u knih

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Kniha, při jejímž čtení mám vždy úsměv ve tváři. Kniha je chytlavá, romantická, ale ne kýčovitá.

16.06.2012 5 z 5

Tajomný závoj Tajomný závoj Dominik Dán

(SPOILER) Za mě slabší díl, tentokrát se řeší dva případy, ten který se zdá stěžejní a je uvedený v anotaci knihy vlastně není ani dořešený, tak snad vraha najdou v nějakém dalším díle. Bohužel až posledních pár knih jsem začala číst chronologicky, předtím jsem knihy četla tak, jak byly v knihovně k dispozici, tak je docela možné, že už vraha znám a ani nevím, ale radši bych se ho tedy teprve dozvěděla :) druhá vražda tak nějak plyne, ke konci to vykrystalizuje, ale přiznám se, že tato dějová linka mě tentokrát moc nebavila a celkově mě tato kniha až tak nezaujala

09.01.2024 3 z 5

Gazely Gazely Patrik Hartl

Přiznám se, že začátek mě moc nebavil, chvilku jsem váhala, jestli pokračovat ve čtení, ale dala jsem tomu šanci a dobře udělala. Za chvilku jsem byla začtená tak, jak u všech předchozích Hartlovek. Četlo se to dobře, je to taková oddechovka, ale zároveň jsem osudy gazel prožívala a fandila jim. Ráda si knihu ještě někdy přečtu

03.01.2024 4 z 5

Hlavní role Hlavní role Vítězslav Jareš

Ze začátku jsem přemýšlela, jestli ve čtení pokračovat, ale stejný pocit jsem měla i u Zavěšené pizzy a ta se mi nakonec líbila a v tomto případě to bylo stejné. Kniha mě vtáhla, oceňuji i popis pocitů očima někoho, kdo bojuje s alkoholem. Moc mě bavil závěr v léčebně. Fajn čtení, které mě donutilo přemýšlet nad tím, že člověk by opravdu neměl soudit činy druhých, jelikož málokdy víme, co k daným činům vedlo

27.11.2023 4 z 5

Nakresli mi vítr Nakresli mi vítr Eva Urbaníková

Bylo to zajimave, ale hodně smutné čtení. Je děsivé, jak zamilovaná naivita dokáže i inteligentního člověka dělat nesmysly. Marcela měla smůlu na lidi kolem sebe, vlivem nešťastných okolností skončila ve vězení. Jsem moc ráda, že děti za ní stále stály a přeji ji teď už jen spokojený pohodový život

12.08.2023 4 z 5

Jedna + 1 Jedna + 1 Monika Peetz

Až mě překvapilo, jak dobře se to četlo. Děj je docela o ničem, ale to knížce nemám za zlé, je to oddechová kniha. Vyprávění bylo vtipné a hlavní postava Tom byl velký sympaťák. Za to jeho ségry, hlavně B a C byly strašné, takové sourozence snad nikdo ani nechce.

06.08.2022 3 z 5

Dokážeš udržet tajemství? Dokážeš udržet tajemství? Sophie Kinsella (p)

Taková pohodová, milá kniha. Emma byla sympatická a obdivovala jsem ji, jak vše zvládla a dokázala si to vlastně i správně vyhodnotit. Pěkná vtipná zamilovaná záležitost.

13.07.2022 4 z 5

Coura Coura Jana Bernášková

Svižné, vtipné, sympatické, ze života…kniha mě bavila, Lucka mi je moc sympatická a bavilo mě číst o jejich peripetiích. Takové milé, oddechové čtení na příjemný večer. Doufám, že bude další díl

03.01.2022 5 z 5

Henryho tajemství Henryho tajemství Kristina Ohlsson

Všechny předchozí knihy od autorky se mi moc líbily, tak jsem se těšila i na tuto a přišlo zklamání. Přišlo mi to celé moc překombinované a ve finále (pardon, ale nemohu si pomoct) jako jedna velká blbost. Navíc mi docela dost vadilo, jak se autorka stále snažila “zhušťovat atmosféru” větami jako: Kdybych věděl, jak se vše změní, nikdy bych tam nešel…a podobně. Tyhle věty jsou super, ale tady v tomto příběhu byly použity snad na konci každé kapitoly. Osobně si myslím, že z dobré detektivky/thrilleru má mrazení vycházet tak nějak ze samotné podstaty příběhu a ne z takového vyumělkovaného dramatizování situace. Dočetla jsem to, ale s jedním velkým uff, že už můžu otevřít jinou knihu.

13.09.2021 2 z 5

Až po uši Až po uši Jana Benková

Tahle kniha byla pro mě velké zklamání. Děj byl pořád dokola jen o tom samém a nikterak zábavný a hlavní hrdinka se prostě chovala jak nána až do konce, nemůžu si pomoct. Oproti prvnímu dílu nebyl sympatický už ani Matěj.

18.08.2021 2 z 5

Vlaštovka v bublině Vlaštovka v bublině Markéta Lukášková

Jelikož jsem stejný ročník jak knižní Barbora, tak mě čtení o budoucnosti docela děsilo, protože kdyby to tak opravdu bylo, je to celkem depresivní. Navíc do toho nemoci a už odrostlé děti...čeká nás to všechny, ale když je to tak na papíře napsáno i s těmi konkretnimi roky, tak na mě to stárnutí tak nějak více dolehlo :D Ale já obecně nemám ráda příběhy z budoucnosti, takže bez toho bych se v příběhu celkem obešla. Jinak se mi příběh líbil, byly tam klasické starosti a radosti, jen jsem se těšila, že bude více rozvinutý příběh Marie. Zakončení příběhu ale celkem dobré.

21.06.2021 3 z 5

Panda v nesnázích Panda v nesnázích Markéta Lukášková

Kniha byla čtivá, oba příběhy se mi moc líbily a byly napínavé, zvlášť ke konci. Ale konec mě trochu zklamal tím, jak byl utnutý. Kniha se dobře četla, bavila mě, ale Losos v kaluži se mi líbil o něco více.

13.06.2021 4 z 5

Láska na splátky Láska na splátky Sophie Kinsella (p)

První půlka knihy byla taková rozvláčnější, hlavní hrdinka byla opravdu moc hodná na sourozence i svou lásku. Pak se to rozjede a vše dopadne tak jak má. Bylo to velmi milé, něžné, vtipné čtení, ke konci jsem byla napnutá, jak se to celé vyvrbí. Konec je úplné pohlazení po duši, ten jsem si užila. Knihy od autorky mám ráda, je to pohodové zamilované čtení a sedí mi autorčin styl

24.05.2021 4 z 5

Zvláštní příběh Zvláštní příběh Katarína Gillerová

Tato kniha od autorky mě nezaujala. Celý příběh mi přišel taková docela slátanina, samé šokující události, až to bylo skoro těžko uvěřitelné. Navíc ani hlavní hrdinka Karolína mi nebyla moc sympatická. Předchozí kniha, kterou jsem od autorky četla, se mi však líbila moc, tak určitě vyzkouším i další knihy

12.05.2021 2 z 5

Láska si nevyberá Láska si nevyberá Katarína Gillerová

Kniha mě přenesla do dob středoškolských studií, do takového toho sladkého nevědomí o dospělém životě a zároveň už prvních lásek. Dominika, bohužel, měla tento čas velmi zkomplikovaný nešťastnými událostmi.
Příběh se (naštěstí) vyvíjel úplně jinak než jsem ze začátku čekala, bála jsem se, že to bude klišé o tajné lásce mladé holky a jejího švagra, ale ne, příběh mě mile překvapil, velmi dobře se četl a líbil se mi. Na mě trochu moc mrtvých, tragédie střídá tragédii, bylo mi z toho smutno a přála jsem nejen Dominice, ale i jejím blízkým už nějakou radostnou událost.

28.04.2021

Dietnikum Dietnikum Blanka Hošková

V první části knihy mi přišla hlavní hrdinka velmi nesympatická, poté mi ji bylo líto a ke konci jsem ji fandila. Pravdou je, že člověk by neměl soudit, když sám není v podobné situaci, ale Sváťa mi přišla chvilkami sobecká a povrchní a moc mi nesedla. Líbí se mi, že autorka píše o problémových tématech a knihy většinou končí nadějně. Četla jsem zatím 3 a na další se určitě podívám

10.01.2021 3 z 5

Nevěrná Nevěrná Lucie Müllerová

Prostě takový příběh ze života...oddechová četba, ale čte se to dobře

20.07.2020 3 z 5

Klub druhých manželek Klub druhých manželek Jane Moore

Ze začátku mě kniha moc nechytla, ale pak jsem se začetla a bylo to příjemné počtení. Napsáno mile, zajímavé osudy, spíše oddechová knížka.

28.05.2020 3 z 5

Game Game Anders de la Motte

Mě se kniha líbila. Velmi zajímavý námět, zaujal mě taky jiný styl psaní - spíše jsem měla pocit, jako by mi příběh někdo vyprávěl, než že jsem ho četla

01.09.2018

Jsem romantik, ale léčím se Jsem romantik, ale léčím se Leah Konen

Kniha pro o něco mladší generaci čtenářů, než do které patřím já, nicméně hrozně osvěžující čtení po všech těch vraždách v detektivkách a thrillerech a složitých vztazích v románech pro ženy, které čtu obvykle. Kniha se mi líbila, děj tak zvolna plynul a bylo super vrátit se do náctiletých let a povzpomínat si na první lásky a hlavně na to, jak to všechno bylo životně důležité :) A Gael je sympoš :)

19.01.2018 3 z 5