Klára2216 Klára2216 komentáře u knih

Poslední výročí Poslední výročí Liane Moriarty

Za mě jednoznačně nejlepší kniha Moriarty. Mám ráda knihy se záhadnými domy a záhadnými rodinami. Hodně mi to připomínalo knihy Kate Mortonové, která je mojí oblíbenkyní.
Jen ze začátku mi trvalo se orientovat v množství lidí, ale v dnešní době je to asi trend v knižním světě mít v románu postav jako na orloji, takže jsem zvyklá.
Určitě se do knihy za čas pustím znovu, spisovatelka mě překvapila, čekala jsem podobné jako předchozí. Super.

18.08.2017 5 z 5

Desátý kruh Desátý kruh Jodi Picoult

Přes počáteční chutě knihu nedočíst, jsem se do ní ponořila a musím hodnotit velmi kladně. Rozhodně nedosáhne kvalit Vypravěčky a Čas odejít, ale určitě stojí za přečtení. Picoultová umí naprosto skvěle psát psychologické romány s těžkými rozhodnutími.

13.08.2017 5 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Pro mě jednoznačně nejlepší kniha ze série. Baví mě knihy, které v sobě mají trochu paranormálních jevů. I když jsem věděla kdo je vrah, tak to na celkovém zážitku z knihy neubralo. Nemůžu jinak než pět hvězdiček.

30.07.2017 5 z 5

Čarodějův synovec Čarodějův synovec C. S. Lewis (p)

Bylo milé se zase vrátit ke knížce kterou jsem četla coby děcko před patnácti lety. Kniha přečtená za odpoledne, nicméně i jako dítěti se mi tento díl líbil nejméně, ale nemění to nic na tom, že tento fantasy svět je prostě skvělý.

25.05.2017 3 z 5

Studio 6 Studio 6 Liza Marklund

Kniha prostě průměr. Chyběl moment překvapení. Předvídatelné.

13.04.2017 3 z 5

Ctitel Ctitel Charlotte Link

Tak tato kniha mě ze všech autorčiných zklamala. Jako všechny její knihy jsem přečetla rychle, je to svižné čtení, má to spád, ale bohužel chyběl tam ten překvapivý konec a to mě mrzelo. Je to autorčin nejslabší kousek. Tak snad až vyjde další kniha, zase zvedne laťku.

07.04.2017 3 z 5

Temnota Temnota Lynn Beach (p)

Vyloženě odpočinková kniha, na nic víc se člověk nemusí soustředit v té četbě. Zkrátka pro zabití času, zhruba tak jedné hodiny, vzdy sahnu po této edici. :)Ale ze série stopy hrůzy tato kniha bohužel slabší kousek. Proto v ramci teto serie tři hvězdičky pro tento příběh.

14.03.2017 3 z 5

Tři přání Tři přání Liane Moriarty

Kniha se četla velmi dobře, zajímavý příběh, občas jsem se ztrácela v sestrách, než mi došlo která je která. Osobně mám tuto autorku ve velké oblibě, nicméně knihy jako Manželovo tajemství a Sedmilhářky byly pro mě větší zážitek. Je vidět, že tato kniha je autorčina prvotina a s každou knihou se zlepšuje. Proto dávám čtyři hvězdy a nechávám si rezervu pro její nové.

12.03.2017 4 z 5

Odpusťte mi, váš Leonard Odpusťte mi, váš Leonard Matthew Quick

Do knihy tohoto autora se mi moc nechtělo z předchozího zklamání z jeho knihy Terapie láskou, která byla přímo příšerná. Nicméně Leonard mi vězel v knihovně a já nemám ráda když tam mám nepřečtené knihy. Takže ke knize: horší než první kniga rozhodně není, ale už na začátku byl konec jasný. Poznámky pod čarou byly zbytečné - lepší by byly zkrátka v textu. Styl psaní příliš jednoduchý. Dvě hvězdy dávám za námět a za svižné čtení.

23.02.2017 2 z 5

Šmírák Šmírák Charlotte Link

Kniha se mi líbila =) nebylo to nudné, nemohla jsem se odtrhnout. Chvílema trochu předvídatelné, ale v této knize to na celkovém zážitku ze čtení nějak nevadilo. Hned beru do ruky její další knihu.

10.02.2017 4 z 5

Stín banyánu Stín banyánu Vaddey Ratner

Kniha se mi obtížně četla, občas jsem se v ní ztrácela. První třetinu knihy jsem uvažovala, že jí odložím, ale přemluvila jsem se k tomu a dočetla jí. Konec knihy byl už čtivější a měl spád. Dozvěděla jsem se něco o hrozné době revoluce v Kambodži o které jsem neměla tušení a sama od sebe bych se k tomu asi ani nedostala. Ke knize se ale asi už znovu nevrátím. Dávám tři hvězdy za obohacení mých neznalostí, čtivý závěr knihy a zajímavý dovětek autorky.

31.01.2017 3 z 5

Pokoj smrti Pokoj smrti Jeffery Deaver

Jedna ze slabších knih jinak skvělého spisovatele. Možná je to ale tím, že nikdy mě asi nebude brát politicky zaměřená kniha. Četlo se hezky, zápletka dobrá. Lepší průměr. Není nad Deaverovy sériový vrahy. Proto schovávam hvězdu pro další Rhymovky :)

30.01.2017 4 z 5

Terapie láskou Terapie láskou Matthew Quick

Musím říct, že tato kniha je obrovské zklamání. Čekala jsem mnohem více. Kniha se sice čte poměrně dobře a svižně ale vadila mi celá ta jednoduchost a ani hlavní hrdina mi k srdci nepřirostl, spíše mě rozčiloval. K této knize se už nevrátím.

30.01.2017 1 z 5