KKlara KKlara komentáře u knih

Neopouštěj mě Neopouštěj mě Kazuo Ishiguro

Behem cteni nic traskaveho, pritom tak moc k zamysleni. Zdanlive spolecensky roman, malem bych cekala, kdy konecne “kdo s kym”. Jenze za tim vsim normalnem je desiva hloubka.

29.05.2018 5 z 5

Dívka, která psala na hedvábí Dívka, která psala na hedvábí Kelli Estes

Hezka knizka, zajimavy pribeh, precetla jsem ji rada, ale nemuzu rict, ze bych ji ted delala reklamu. Neco na forme vypraveni mi pripominalo nemecke romanticke filmy v sobotu odpoledne v televizi. Nevim co, ale ve forme vypraveni mi chybela hloubka, i kdyz pribeh mozna hluboky byl.

26.04.2018 4 z 5

Provazochodkyně Provazochodkyně Simon Mawer

Oproti Divce... to bylo opravdu slabe.. Zvlastni “reportazni” styl, chybel mi dej.. Na zacatku jsem cetla rychle, protoze me zajimalo, co se stalo po konci prvniho dilu, ale pak uz me to vlastne nezajimalo. A priznam se, ze me vlastne otravovalo - v dnesni dobe a politicke situaci - adorovani Ruska. Jak se mi prvni kniha libila, tak tahle ne.

31.03.2018 2 z 5

Oneiron Oneiron Laura Lindstedt

Ja jsem vlastne prekvapena, ze se mi ta knizka libila, protoze pribeh 7 mrtvych zen kdesi, a to vse prolozene necim jako filozofickymi uvahami, to vse ve forme, ktera mi pripominala Valku s mloky (vlozene novinove uryvky...). A ono to zahadne fungovalo, nechapu to, ale je to vazne moc pekna kniha.

29.01.2018 4 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Kdyz jsem knizku hledala v knihkupectvi a namisto ve svetove beletrii jsem ji nasla v zenskych romanech, zavahala jsem. No - a zarazena byla fakt dobre: je to cervena knihovna, stylove nic obohacujiciho... Ale kdyz od knizky neocekavame nejake intelektualni obohaceni, tak je vazne pekna. Proto 5 hvezd. Jen by stacila pujcit z knihovny. Pribeh byl poutavy, romantika jak blazen, za dva dny jsem ji prelouskala. A ted si snim a usmivam se u toho :)

16.01.2018 5 z 5

Žena v okně Žena v okně A.J. Finn (p)

Moc me to nestrhlo. A i kdyz jsem se nakonec zacetla, nemuzu rict, ze bych byla odvarena. Knizka dobry, ale kdyz bych mela doporucit nekomu neco na vikend, tahle by to nebyla.

29.12.2017 3 z 5

Všechny barvy nebe Všechny barvy nebe Amita Trasi

Na precteni mi stacil vikend, nemohla jsem prestat cist. Prvni dojem byl, ze to bude cteni na jeden zatah, ale ze je to strasne pruhledny. - Bylo i nebylo. Az do konce jsem si nebyla jista, jak to dopadne. A jeste jsem si k tomu vyhledavala mista na googlu a kdyz jsem videla realne fotky z bombajske ctvrti cervenych luceren, trnulo mi. Je neuveritelny priznat si, ze zatimco ja hltam knizku pod dekou s kafem, na druhe strane sveta tak fakt ziji. A nic s tim neudelame.

12.11.2017 5 z 5

Posvátné lži Minnow Blyové Posvátné lži Minnow Blyové Stephanie Oakes

za me to bylo trochu prekombinovane..

29.06.2017 2 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Možná jsem to jen četla v nějakém nevhodném období, nevím, ale mě ta kniha prostě nebavila.

02.12.2016 1 z 5

Hausfrau Hausfrau Jill Alexander Essbaum

Tak krute smutny pribeh. K pochopeni, porozumeni, je potreba si neco odzit. Stastny clovek se muze mozna nudit. Cimz nechci rict, ze jsem nestastna. Mne se kniha libila moc a s tihou na ni budu urcite nejakou dobu myslet.

03.09.2016 5 z 5

Královo srdce Královo srdce Gaute Heivoll

Ponura kniha, ale krasne napsana. Ano, zadny rychly spad, ale pomaly popis beznadeje. V dovetku pak velmi zajimave vysvetleni. Mne se libila. Ne na pet hvezdicek, ale na ctyri urcite.

12.08.2016 4 z 5

Komické knihy nečtu, kdyby mi tuhle někdo nevnutil, sama bych si ji nevybrala. A ještě že byl kamarád tak neoblomný! Protože to bylo bezvadné čtení, nakonec jsem si ji poslechla i jako audioknihu a to také stojí za to.

11.04.2016 5 z 5

Schroder Schroder Amity Gaige

Neskutečná kniha. Samotný příběh je zajímavý, mě děj pohltil. Ale hlavně: jazyk knihy, popis pocitů - přenádherné. Klobouk dolů překladateli.

11.04.2016 5 z 5

Švadlena z Dachau Švadlena z Dachau Mary Chamberlain

Začátek byl tragický: červená knihovna a ještě špatná. Bylo to takové ploché, chyběla mi niternost pocitů... Napadlo mě, jestli to třeba není jen špatně přeložené.. Protože ale knihy nerada odkládám nedočtené, četla jsem dál. Trochu se to pak zlepšilo. A pak... úžasné. Ta kniha je úžasná. Nenechte se odradit.
Jinak obecně: žádný válečný popis ala Remarque, opravdu ženský psychologický román.

04.12.2015 5 z 5

Neviditelné nestvůry Neviditelné nestvůry Chuck Palahniuk

Je to první kniha od tohoto autora, kterou jsem četla, takže jsem netušila, do čeho jdu. Četlo se mi to docela těžko, ale neměla jsem nutkání knihu třeba odložit, to zas ne. Asi ve dvou třetinách se děj ale neskutečně rozjel. Celý ten příběh je vlastně strašně hluboký. To, co celou dobu vypadá zvráceně, je najednou tak prosté a dávající smysl...

A k nechutnostem: "můj obličej sezobali ptáci..." - to nevnímám jako nechutné. To je TAK smutné, je to tak poetický výraz pro takové neštěstí... Ničeho mi v knize nepřišlo moc, vše mi dávalo smysl. A to jsem "konzerva".

12.11.2015 4 z 5

Ty Ty Caroline Kepnes

Konečně "víc-než-detektivka": čtivé, uvěřitelné (kdo si nikoho nikdy negoogloval?), zajímavá forma. Vlastně mě spíše negativní komentáře překvapují (i když na procenta kniha nedopadá špatně). Špatné komentáře bych přisuzoval tomu, že pro klasické čtenáře detektivek je to prostě něco jiného. Pro neklasické čtenáře detektivek, kam se řadím (není to můj preferovaný žánr) to byla fantastická kniha.

20.08.2015 5 z 5

Samota Samota Natalio Grueso

Asi jsem tu knihu nějak nepochopila... Je pravda, že byla moc hezky napsaná, její jazyk byl hezký. Ale neví, co si myslet o ději. Podle mě měla kniha našlápnuto na moc pěkný příběh, kdyby se to nějak poskládalo ke konci (mám i nápady jak :-) ) , ale nic takového se nestalo - Přesně jak píše Alex.Barunka...

24.07.2015 2 z 5

Stůj při mně Stůj při mně Daniela Sacerdoti

Na mě to bylo strašně unylý, jiný výraz nemám... Pořád joo a nee... Přitom by to jinak nebyl špatný příběh.

15.07.2015 1 z 5

Porodní bába Porodní bába Katja Kettu

Jedna z nejlepších knih, které jsem četla. Po tom, co jsem si zvykla na těžší orientaci v čase jsem už jen žasla. Tak poetický jazyk, přitom pod povrchem tušení hrůz. Myslela jsem, že to bude líbivý příběh o porodní bábě za druhé sv. války, to, že je porodní bábou je však v příběhu zcela podružné. Je to drsný příběh s neskutečným jazykem, velmi poetický a naturalistický zároveň.

07.07.2015 5 z 5

Podivuhodná cesta  fakíra, který uvízl ve skříni z IKEY Podivuhodná cesta fakíra, který uvízl ve skříni z IKEY Romain Puértolas

Já normálně na humorné knížky moc nejsem, třeba Staříka mám stále rozečteného, Aristokratku jsem odložila úplně... Ale tahle knížka mě překvapivě bavila. Ano, byla o ničem, ale mě rozesmálo třeba právě to pitvoření jmen, líbily se mi i přechody/střihy - jak ve filmu. Na cestu metrem do práce fajn čtení.

04.02.2015 4 z 5