Kitty Kitty komentáře u knih

Mráz Mráz Bernard Minier

Kniha se mi zdála zpočátku být zajímavým oddychovým čtením. Nic extra náročného, prostě krimi s dějem, který má spád. Postupem času jsem však narážela na jednu nelogičnost za druhou. Musím souhlasit s čtenářem [SteveP1] níže, že se jedná o překombinovanou, nepravděpodobnou slátaninu.

16.04.2017 odpad!

Královny nemají nohy Královny nemají nohy Vladimír Neff

Knihu jsem už přečetla kdysi, nyní jsem se k ní vrátila a znovu jsem se bála a radovala s hlavním hrdinou. Možná v knize vidím víc, než je, ale musela jsem se zamyslet nad pravdomluvností za každou cenu, nebo třeba kam vede snaha pomoci a být spravedlivý, pokud má člověk možnost řídit a rozhodovat. Super čtení!

02.04.2017 4 z 5

Zločin a trest Zločin a trest Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Asi bych dokázala seškrtat text na polovičku, aniž by se obsah jakoliv změnil. Některé části byli dle mého názoru příliš rozvleklé, jinak kniha nemá chybu.

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Odychovka na nedělní odpoledne...

07.03.2017 3 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Klasika. Mě ale nedokázala plně uchvátit. Chápu smysl, přesto jsem musela některé pasáže číst vícekrát, stále mi utíkaly myšlenky jinam.

07.03.2017

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Lákají mě postkastrofické příběhy, ač mám poté nutkání si dělat zásoby ve sklepě ;)
Jedna z prvních knih tohoto žánru, která nastartovala moji zálibu a pitvání "co bude pak" Sledování chování lidí, hlavně z psychologického hlediska.
Super kniha. Viděla jsem i film, který byl slabým odvarem.

Pohádky a obrázky Pohádky a obrázky Vladimír Sutějev

Knihu jsem zdědila po mé starší sestře, léta jsem ji měla schovanou, poté předala dceři a nyní z ní čte mé vnučce.

Malevil Malevil Robert Merle

Super kniha! Určitě se k ní zase vrátím

Muž, který naslouchá koním Muž, který naslouchá koním Monty Roberts

Velký "Zaříkávač" koní... vysoké hodnocení má dle mého názoru jen díky tomu, že si Robertse přečte zas jen příznivec jeho metod zacházení s koňmi.
Před lety jsem knihu přečetla jedním dechem, ale jak šel čas a získávala jsem v této oblasti vlastní zkušenosti, tak musím konstatovat, že na knihu pohlížím pouze jako na pohádku. Neupírám mu zásluhy při práci s koňmi, ale určitě neberu knihy od tohoto autora jako bible pro koňáky (jak to bohužel spousty lidí dělá).

07.03.2017 1 z 5

Zabijak Anders a jeho priatelia Zabijak Anders a jeho priatelia Jonas Jonasson

Po Stoletém staříkovi trochu slabší

07.03.2017 2 z 5

Super čtení. Kniha mě nadchla, vtipným zakomponováním skutečné historie do Alanova příběhu. Trochu připomíná Forrest Gump.

Válka s mnohozvířetem Válka s mnohozvířetem Vladimír Páral

Super, vede k zamyšlení.

Proč jsem se neoběsila Proč jsem se neoběsila Halina Pawlowská

První kniha, kterou jsem od této autorky přečetla a zároveň poslední. Pro mě ztráta času.

07.03.2017 odpad!

Hřmící stádo Hřmící stádo Zane Grey

oblíbená kniha mého dětství...