Válka s mnohozvířetem

Válka s mnohozvířetem je výrazně dramatičtější, zejména v první polovině, kde lidé bojují s agresivní formou polointeligentního smogu. Téma nepochybně inspirované autorovým dlouholetým pobytem v severních Čechách. Posunutí děje téměř do současnosti přidalo tomuto dílu oproti předchozímu na věrohodnosti. Když se zdá, že je již vyhráno, smog zmutuje do nové podoby, která útočí na psychiku lidí a nutí je k nezřízenému způsobu života. Napadení jsou tak nuceni bojovat sami se sebou. V románu zaznívá i autorův zájem o jógu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/60_/60775/big_valka-s-mnohozviretem-iGZ-60775.jpg 3.9283

Kniha Válka s mnohozvířetem

Parwana
10. květnaodpad!

(+ SPOILER) Nějak mě to nenadchlo, tak jsem po několika stranách odložila. Vztahová sci-fi fantasy z Mostu, kde z nebe prší cosi hnusného hnědého a každý to vesele dělá s každým.

Elea
28.12.2020

V současné době už klasická páralovka, která především hodně kriticky řeší mezilidské vztahy.

slaska77
23.06.2020

Zajímavá sci-fi, která byla před lety mým velkým poprvé, nejen prvním setkáním s tímto žánrem, ale i první knihou čtenou na mobilu, z dnešního pohledu zcela nepochopitelném displayi staré nokie o úhlopříčce asi 2 palce.... a takhle jsme ještě před pár lety žili. Je to jen 10 let, co bude za další? Na těchto sci-fi podobně jako třeba později čtené Válce s mloky, se mi líbí, že snad nestárnou.

parvitas
13.02.2020

Ekologická katastrofa, kde padajú z neba hnusné chuchvalce čohosi, nejakej hmoty, ktorá rastie a požiera odpad a živí sa ním... no a do toho mimomanželské a manželské problémy. Každý s každým... A ľudia sa musia "očistiť", aby porazili toto "mnohozviera". Prvá časť je zaujímavá, resp. začiatok, ale ku koncu ma to prestávalo baviť.

petr_
27.01.2020

Jako ve většině Páralových knih, hrdinové bojují se všedností, která se jim dostala pod kůži, aniž to vědí. Žijeme v totalitě, ve světe se zničeným prostředím a jen okrajově víme, že to není v pořádku. Začneme s tím bojovat, něčeho dosáhneme, ale zjistíme, že zlo nevymizelo, ale projevuje se v jiné podobě a ještě horší. Můžeme jenom přemýšlet, jestli někdy lidé dostanou dost rozumu, aby svoje problémy vyřešili správným a účinným způsobem.

Caa
04.06.2019

V patnácti jsem z téhle knihy byla na větvi, po dvaceti letech mě stále bavila, i když mě hodně rušilo střídání ich formy s er formou a neúplné věty, které Páral miluje. Kniha vyniká výbornou psychologií postav a uvěřitelností, obávám se, že přesně takhle by lidstvo k obdobnému problému přistupovalo. Začal by se řešit až po tom, co by mu spadl na hlavu, a okamžitě po pominutí aktuální krize by nastal návrat ke konání, které ji přivodilo. Popis techniky AT byl tak podrobný a dlouhý, až mě štval, ale jsem v pokušení si AT podle něj vyzkoušet ;).

Harry
19.05.2019

Celkem zajímavý nápad, který by se možná někdy mohl stát skutečností - kniha mi připadala místy zdlouhavá a postavy se měnili často podle různých okolností. Připadalo mi, že masitová hmota nějak rychle zmizela, ale na jak dlouho ?

adelinka
01.05.2019

Nikdy by som si túto knihu asi na čítanie sama nevybrala. Dostala sa ku mne asi tak, "že Párala si musím prečítať". Dej ma úplne chytil, taký nadčasový, na zamyslenie sa...... Pri niektorých opisoch mi bolo na g.. fuj. Perfektná psychológia postáv..... No čo povedať... "Ty si ešte nečítal/a Párala?????No to si musíš prečítať..."