Válka s mnohozvířetem

Válka s mnohozvířetem

Válka s mnohozvířetem je výrazně dramatičtější, zejména v první polovině, kde lidé bojují s agresivní formou polointeligentního smogu. Téma nepochybně inspirované autorovým dlouholetým pobytem v severních Čechách. Posunutí děje téměř do současnosti přidalo tomuto dílu oproti předchozímu na věrohodnosti. Když se zdá, že je již vyhráno, smog zmutuje do nové podoby, která útočí na psychiku lidí a nutí je k nezřízenému způsobu života. Napadení jsou tak nuceni bojovat sami se sebou. V románu zaznívá i autorův zájem o jógu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/60_/60775/valka-s-mnohozviretem-iGZ-60775.jpg 4216
Romány, Sci-fi
Vydáno:, Československý spisovatel

Maanna

Kniha má bezpochyby zajímavý námět a výběr hlavních postav, které již samy od sebe byly zdrojem napětí. To bohužel nejde říci o vedlejších postavách, které jsou často příliš jednorozměrné a těžko uvěřitelné. V částech, kde dostávaly více prostoru, potom děj dost drhl. A rozhodně bych ubrala informací o autogenním tréninku. Ty ostatní "tiskové zprávy" a "odborné komentáře" byly fajn, ale AT už mi po chvíli dost lezl krkem...

snimcibdim
10.09.2017

Párala jsem četla v pubertě ještě za totáče - je to pro mě takový socialistický Viewegh.
Tato kniha mi utkvěla, pro teenagera byla docela čtivým podnětem k zamyšlení nad ekologickými tématy a ostatně i nad drogovou problematikou. Nevím, jestli tak může fungovat i dnes, přeci jen současná mladá generace má toho má na výběr víc než my tenkrát. Ale kdyby chtěl někdo mladý doporučit něco z Párala, tak asi řeknu toto a Milence a vrahy.

nycol
06.07.2017

Zajímavá myšlenka, dobře napsané a čtivé.

lushi
25.05.2017

Skvělý námět ekologické katastrofy a jejího postupu do lidského těla. Po strhující první knize se příběh příliš dlouho plácal ve vztazích hlavních postav a druhá kniha už ani není sci-fi, spíš psychologický román o závislosti a morálním úpadku závislých.

Kitty
07.03.2017

Super, vede k zamyšlení.

led.zep
21.10.2016

Vladimír Páral jistě napsal zásadnější knihy, tahle je ale podle mě nejvyzrálejší. Nádherná alegorie.

Petrstik
09.08.2016

Originální román na pozadí sci-fi varující před důsledky ekologické krize a morálním úpadkem člověka.

Pajina68
14.07.2016

Tahle kniha mi taky přijde jako jedna z jeho nejlepších knih. Mnohozvíře mě děsilo, bylo to napínavé a i když sci-fi nemám ráda, v Páralovo knížkách se mi líbí.

LadyKet
25.04.2016

Od Párala je to pro mě nejlepší kniha. Velice se mi líbila a nedočkavě jsem čekala, jak to celé dopadne. Opravdu skvěle vykreslená psychologie společnosti.

3nitka
24.01.2016

Pre mňa najlepšia od Párala. Drsná, bola som z nej smutná.

miro.čtenář
07.01.2016

Za mě výborná kniha. Zvlášť když to člověk nebere příliš doslova a spíš hledá paralely.

Hnědáci tvořili party a vedli různé orgie.

vysypanel
15.04.2014

Multibestia Incorporata si pamatuju dodnes, i když jsem tuto knihu četl 30 years ago :-) Páral jeden ze dvou českých spisovatelů jehož díla jsem přečetl všechna. A nelituji.

Sklenička
17.11.2013

Nedočteno, první část slibovala zajímavou sci-fi, druhá část je hlavně psychologická, což není můj šálek kávy. Námět ovšem zajímavý. Co se stane, když na Ústí nad Labem spadne kondenzovaný sajrajt vzniklý z různých zplodin a organického bordelu, který začíná nabírat jistou kolektivní inteligenci?

mautina7
28.01.2013

Pěkný obrázek společnosti, který ve mě spustil depresi. Opravdu velmi silná kniha..

Lenka Žofka
22.01.2013

sci-fi je to jen částečně...jde spíš donutit lidi zamyslet se sami nad sebou...

p.stranska
20.11.2012

přečtěte si ji hlavně vy, co odhazujete nedopalky, žvýkačky a odpadky na zem...tím, že je ta kniha z českého prostředí, je příběh mnohem sugestivnější

jprst
08.11.2011

Hlavním záměrem není sci-fi, ale otázka, jak dokáže člověk zabojovat , co je a není schopen obětovat, aby zvítězil nad svými zlozvyky a nakonec i sám nad sebou.

katrinn
24.10.2011

.. knížka, která mne fakt zaujala, nemá chybu... je pravda, že jsem jí četla už hodně dávno, ale zase se k ní vrátím...

WEIL
16.08.2011

Jedná se o fantasy, která se moc nechytala.

Senza Jenka

Znečištění, něco jako drogová závislost a lidská slabost. Skvělá kniha.

Alix

Znečištění planety je tak velké, že se ze smogu, prachu a kdoví, čeho ještě, vytvoří jakási masa, s prvky inteligence. Lidstvo brzy přijde na to, jak s ní bojovat, ale tím teprve začnou potíže. Z hmoty se stane prášek, který je ještě nebezpečnější, tím víc, že spousta lidí po něm touží. Charaktery se mění a nastává boj dobra a zla.