killy killy komentáře u knih

Dlouhý pochod Dlouhý pochod Stephen King

Pro mě jedno z nejlepších Kingových děl. Moc se mi líbí moment kdy klukům vlastně dojde, že tohle není žádná hra... A pak konec který ve mě nechal obrovskou díru. Jedna z mála knih ke které se vracím a doufám že třeba jednou skončí jinak... Smutná, napinavá, brutální nepředvídatelná. Tady je lepší nedělat si přátele, protože nakonec je to buď on a nebo vy....

03.09.2021 5 z 5

Blaze Blaze Richard Bachman (p)

Tak tohle prostě ne... Jak můžete od začátku do konce fandit Blazeovi. Kriminalnikovi, zločinci a vlastně záporné postavě celé knihy? Bože Blazi, co se ti to stalo.... Ne vážně, tohle je kniha, která prostě nemůže skončit dobře. Opět mistrovské dílo co se týče hlavní postavy.

Konec hlídky Konec hlídky Stephen King

Závěr série je pro mě zároveň nejslabší knížkou. Opět mistrně zvládnuté postavy, sympatický tým klaďasů proti vyšinutému magorovi co se neštítí zabíjet nevinné děti... Kolik životů musí vyhasnout než - a jestli vůbec - udělá psychopat osudovou chybu? Napětí sice trošku pokulhává, protože tak nějak celou dobu víme co se děje ale i tak je závěr slušný a uspokojivý. Takhle série se mi tak líbila že jsem musela dokoupit i další knihy s Holly - Outsider a Když teče krev. Rozhodně stojí obě za přečtení. Jo a Holly pořád nekouří :D

Právo nálezce Právo nálezce Stephen King

Druhý díl výborné série, ačkoli tady nemá tolik prostoru vyšetřovací tým z první knihy, bezchybnou práci odvedl King na profilu zloducha. Nelítostný a posedlý Morris a proti němu kluk co neudělal nic zlého... Originální kriminální zápletka, napětí a chvíle kdy se vám bude chtít křičet "Ne!!!". Rozhodně stojí za váš čas :)

Pan Mercedes Pan Mercedes Stephen King

Rozhodně doporučuji jako - pro mě - jedno z nejlepších Kingových děl. Úžasně napínavá kniha od začátku až do konce. Jak se kapitoly zkracují, napětí houstne a vy ani nedýcháte. Jak tohle sakra skončí? Rozhodně velmi realistické a aktuální téma. Holly je miláček, Bill je sympaťák a celé vyšetřování má pro čtenáře ten správný směr. Rozhodně doporučuji, byla jsem po dlouhé době z knihy takto nadšená.

03.09.2021 5 z 5

Jíme zdravě ze spíže Jíme zdravě ze spíže kolektiv autorů

Kuchařky nekupuju, Fitrecepty mě ale zaujaly na Instagramu a nyní mám už 6 jejich knih. Jednoduché a celkem levné recepty, většinou mám všechny suroviny doma. Tato kniha je co se týče receptů asi nejslabší, zase je ale vhodná i pro nekuchaře co doma vaří standardní jídla. Krásné fotografie jsou jen další plus.

03.09.2021 3 z 5

Jíme zdravě ve městě i na venkově – Příběhy kuchařů, jako jste vy Jíme zdravě ve městě i na venkově – Příběhy kuchařů, jako jste vy kolektiv autorů

Kuchařky nekupuju, Fitrecepty mě ale zaujaly na Instagramu a nyní mám už 6 jejich knih. Jednoduché a celkem levné recepty, většinou mám všechny suroviny doma. Navíc je tam úžasná tabulka "co čím nahradit" pro lidi s různými dietami. Krásné fotografie jsou jen další plus. Doporučuji! Takhle prostě chcete vařit!

Jíme zdravě s Fitrecepty II. Jíme zdravě s Fitrecepty II. kolektiv autorů

03.09.2021 4 z 5

Jíme zdravě s Fitrecepty - 120 zdravých a chutných receptů pro celou rodinu Jíme zdravě s Fitrecepty - 120 zdravých a chutných receptů pro celou rodinu kolektiv autorů

03.09.2021 4 z 5

Jíme zdravě po celý rok Jíme zdravě po celý rok kolektiv autorů

Outsider Outsider Stephen King

Musím říct že Holly jsem si zamilovala a tudíž pro mě byl Outsider velmi očekávaným dílem. Nemůžu říct, že by mě vyloženě zklamal, místy je ale knížka zbytečně natažená. První polovina je úžasná, napínavá a tajemná, místy jsem očekáváním nedýchala.. Pak mi ale přijde jakoby King zjistil, že už je knížka moc dlouhá a rychle to ukončil.... Od druhé Poloviny jsem čekala víc. Rozhodně to ale není špatné dílo a za přečtení stojí, už kvůli velmi nepředvídatelné první části :)

02.09.2021 3 z 5

Když teče krev Když teče krev Stephen King

Tady bych vyzdvihla jednoznačně Telefon pana Harriganna. Ten pocit jsem měla dlouhou dobu taky s telefonem svého zesnulého dědečka. Neskutečně realistické a děsivé. Pak se mi moc líbila první čast (vlastně třetí) Chuckova života - Konec světa.... Ta gradace a bezvýchodnost na mě udělala neskutečně silný dojem a je to jedna z mých nejoblíbenějších povídek.

02.09.2021 4 z 5

Zpěv velryb Zpěv velryb Wally Lamb

Úžasná kniha která ve mě zanechala spoustu rozporuplných pocitů. Je to již několik let co jsem knihu dočetla a stále na ni myslím. Navíc je to snad nejdelší kniha kterou jsem kdy přečetla a to navíc jedním dechem. Určitě tenhle pohled do zlomené duše doporučuji!

02.09.2021 5 z 5