killy killy komentáře u knih

Tajemství zřícenin v Čechách a na Moravě Tajemství zřícenin v Čechách a na Moravě Magdalena Wagnerová

Kniha splnila moje představy. Milujeme s dětmi výlety za tajemnem, pověstmi a záhadami. Tato kniha je pro mě úžasný zdroj tipů na výlet a informací, které jsem musela dřív pracně googlovat a skládat dohromady. Obsahuje jak přesné historické údaje, tak i pověry a pověsti. Vše doplněné krásnými fotografiemi.

Kam na výlet s dětmi Kam na výlet s dětmi Eva Obůrková

Kniha splnila moje představy. Milujeme s dětmi výlety a tato kniha je pro mě úžasný zdroj tipů na a informací, které jsem musela dřív pracně googlovat a skládat dohromady. Trošku mi nevyhovuje řazení výletů podle druhu zábavy, víc bych ocenila řazení podle krajů ale v knize je toho opravdu hrozně moc, navíc obsahuje vesměs i kontakty pro případné rezervace nebo doplnění dalších informací o daném místě.

04.09.2021 4 z 5

Tajemná historie hradů v Čechách a na Moravě Tajemná historie hradů v Čechách a na Moravě Magdalena Wagnerová

Věže České republiky Věže České republiky Pavel Gejdoš

Kniha absolutně splnila moje představy - Seznam věží a věžiček s fotografiemi a údaji o rozhledně, jak technickými tak historickými. Pro mě úžasný zdroj tipů na výlet a informací, velmi přehledná kniha.

Rozhledny České republiky Rozhledny České republiky Jaroslav Fábera

Kniha absolutně splnila moje představy - Seznam rozhleden s fotografiemi a údaji o rozhledně, jak technickými tak historickými. Některé věže ve svém okolí jsem ani za rozhledny nepovažovala:) pro mě úžasný zdroj tipů na výlet a informací.

Poslední sbohem Poslední sbohem Gabi Adam

Nový domov Nový domov Gabi Adam

Diablo v ohrožení Diablo v ohrožení Gabi Adam

Dědictví Dědictví Gabi Adam

Diablo Můj vysněný kůň Diablo Můj vysněný kůň Gabi Adam

Podle mě asi nejlepší série kterou Ponyclub vůbec vydal. Dcera (7-9) knížky o Diablovi miluje, není to žádná hodnotná literatura ale ČTE a o to u dětí v jejím věku jde. Příběhy nejsou příliš dlouhé, kniha je srozumitelná a milovník koní tam najde co hledá. Měla jsem strach z tématu první knihy - týrání koně mi přišlo pro malé dítě trošku drsné ale autorka je citlivá a dětem trauma nehrozí :)

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

Druhý díl trilogie je trošku akčnější, záludnější a napínavější... Konec mě ale hrozně zklamal a navíc se sem začíná motat politika... Takže za mě malinko horší než první díl. Kniha ale perfektně odsejpá a rozhodně při čtení nenudí. Navíc trocha té romantiky taky neškodí :)

03.09.2021 4 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Závěr trilogie je pro mě obrovská tragédie. Jak vzhledem k vývoji hlavních postav, kdy se z nich stane banda nesympatických hlupáků tak vzhledem k vývoji děje. Samá politika, boj nedává smysl, intriky ze všech stran... Mnohem raději bych byla kdyby Katniss po druhém díle zůstala v lese a lovila veverky... Tohle mě prostě nebavilo, nerozumím dějí a událostem a celkově mi to zničilo dojem z příběhu. Mrzí mě to, prví dva díly byly super.

03.09.2021 2 z 5