Kikina182 Kikina182 komentáře u knih

Falešná manželka Falešná manželka Julia Quinn

Julia Quinn je pro mě královnou historických románků. Její knihy jsou krásně oddechové, ale zároveň dokážou člověka zaujmout a pohltit. Jinak to není ani případě Falešné manželky. Série Rokesby je stejně úžasná, jako série Bridgerton a tenhle díl je asi mým nejoblíbenějším, protože autorka zpracovává moje oblíbené téma falešného manželství takovým způsobem, že to vyznívá nově a svěže, ale zároveň u toho má člověk jistotu, že ví, jak to dopadne a může se úplně v klidu ponořit do nádherného příběhu. Knihu stejně tak jako cokoli od autorky moc doporučuji všem fanouškům historických románků.

09.03.2022

Prázdné sliby Prázdné sliby Lexi Ryan

Tato kniha pro mě byla bohužel zklamáním. Velká část příběhu je rámcově mixem Popelky, Selekce a především série Dvůr trnů a růží. Ta inspirace je tu hodně patrná a nepůsobí to úplně dobře. Navíc je kniha dost předvídatelná a její hlavní hrdinka nedokáže vidět to, co má přímo před nosem. Na druhou stranu musím ale říct, že posledních cca sto stran bylo originálních a nechyběly ani překvapivé zvraty. To spolu se čtivým stylem psaní a dobře popsanými postavami knihu zachraňuje, ale není to nic výjimečného. Ale myslím si, že druhý díl by mohl být mnohem lepší než ten první a proto si ho, pokud vyjde, určitě ráda přečtu.

30.11.2021 3 z 5

9. listopad 9. listopad Colleen Hoover

Na první pohled vypráví kniha jednoduchý příběh zakládající se na docela používané zápletce, ale je to rozhodně mnohem víc. Kniha je skvěle promyšlená a má v sobě toho mnohem víc než jen jeden romantický příběh. Především má v sobě neskutečně velkou spoustu emocí, díky nimž a autorčině skvělému stylu psaní je to jedna velká emocionální jízda. Za mě je to jedna z nejlepších knih, kterou Colleen Hoover napsala. Hodně mi dala a zapsala se mi do srdce.

30.11.2021 5 z 5

Všechny barvy duhy Všechny barvy duhy * antologie

Kniha obsahuje jedenáct povídek, z nichž každá je jiná. Všechny sice mají společnou LGBTQ+ tématiku, ale některé jsou romantické, ale v jiných jde o přátelství, rodinu a některé mají dokonce nádech thrillery. Každá se zkrátka zabývá různými tématy a všechny jsou pojaty originálně. Celkově můžu říct, že se mi kniha líbila. Některé povídky jsou průměrné, další nadprůměrné a jiné špičkové. Ale všechny mají co říct a to nejen v souvislosti s LGBTQ+ tématikou.

30.11.2021 4 z 5

Bez duše Bez duše Lusy Adams (p)

Bez duše je první díl nové série od Lusy Adams, ale zároveň souvisí s její první sérií Odstíny života, i když ne nijak těsně. Odehrává se ve stejném universu, ale představuje úplně nové postavy a nový příběh. Kvalitou je s nimi ale naprosto srovnatelný. Jedná se o krásný a neskutečně promyšlený příběh, který zkrátka není možné předvídat. Možná také proto mě chytl a už nepustil. Je plný akce, ale zároveň je neskutečně roztomilý. Nechybí nebezpečí, spousta magických bytostí ani problémy s rodinou a láskou. Za mě je to úžasná kniha, kterou doporučuji všemi deseti, ať už jste autorčinu první sérii četli či nikoli.

18.10.2021 5 z 5

Hodnota krve Hodnota krve Lusy Adams (p)

Druhé díly bývají často vycpávkové a nedosahují kvality prvních. V případě Hodnoty krve to však ani v nejmenším neplatí. Všechno, co se mi líbilo na prvním díle je tady, ale ještě v mnohem větší míře. Autorka v knize prozrazuje další podrobnosti o fungování světa, představuje další nadpřirozené bytosti, odhaluje některá tajemství a spoustu jich naopak přidává. Tahle kniha je nadupaná akcí, ale zároveň nechybí ani jemnější scény. V knize se perfektně snoubí nebezpečí s přátelstvím a milostnou zápletkou. Tohle je zkrátka naprosto úžasný druhý díl, který kvalitou snad ještě předčil ten první.

18.10.2021 5 z 5

Odstíny života Odstíny života Lusy Adams (p)

Kniha Odstíny života má všechno, co mám ráda. Velkou spoustu nadpřirozených bytostí, zajímavé a ojedinělé fungování našeho světa, skvěle promyšlenou a originální zápletku, nebezpečí, přátelství a romantickou linku. Zkrátka všechno, co by si člověk od skvělé urban fantasy mohl přát. K tomu ještě čtivý styl psaní, který člověka okamžitě pohltí a do hloubky popsané postavy, které jsou skutečnými osobnostmi. Za mě je tohle zkrátka perfektní kniha, pro kterou je pět hvězdiček málo.

18.10.2021

Mango nepadá daleko od stromu Mango nepadá daleko od stromu Kereen Getten

Od knihy Mango nepadá daleko od stromu jsem očekávala opravdu silný a emotivní příběh, ale bohužel se tak nestalo. Přišlo mi, že příběh i přes zvraty a akčnější části probíhal pořád ve stejné rovině a ve výsledku byl docela nudný. Plusem je, že se autorka vžila do mysli hlavní hrdinky a tak kniha skutečně vypadala jako by ji vyprávěla dvanáctiletá dívka, působilo to autenticky. Pro mě osobně to však bylo zároveň i mínusem, jelikož se mi takový styl psaní nečetl vůbec lehce. Ale celkově byla kniha hodně autentická, což je vždycky dobře. Pro mě to nebyla ta pravá volba četby, ale určitě se nejedná o špatnou knihu. Ale je to spíš literatura, která podle mě zaujme především čtenáře v hrdinčině věku nebo ještě mladší.

18.10.2021 3 z 5

S láskou, Eloise S láskou, Eloise Julia Quinn

Ani pátý díl série Bridgertonovi mě nezklamal. Na předchozí díl Čekanka sice podle mě nemá, ale rozhodně to nesouvisí s tím, že by byl méně kvalitní. Kvalitou je se čtvrtým dílem totiž úplně na stejno. Opět se mi moc líbil samotný milostný příběh, ve kterém tentokrát nechyběla ani velká dávka vtipných scén a hlášek. Zároveň jsem neskutečně nadšená z povahového posunu, který je u Eloise vidět, a jež podle mě autorka popsala nejlíp ze všech postav napříč sérií. I pátý díl můžu jen a jen doporučit.

18.10.2021

Čekanka Čekanka Julia Quinn

Penelopu a Colina jsem si zamilovala už v předchozích dílech a v tomhle příběhu se moje láska k nim ještě zvětšila. Kniha je nádherná! Je to krásný a promyšlený milostný příběh, který však není okleštěn pouze na milostnou zápletku, ale řeší se tu i další věci. Vytkla bych akorát to, že v Čekance nebyl Colin tak vtipný, jako v předchozích dílech, ale pořád měl svoje pověstné kouzlo. Za mě rozhodně nejlepší kniha ze série Bridgertonovi, kterou moc doporučuji.

Dívka, had, trn Dívka, had, trn Melissa Bashardoust

Moc se mi líbí, že ji kniha inspirována nejen pohádkami, ale i perskými mýty. Příběh samotný mi však úplně nesedl. Byl podstaven na základě, který plul na vodě. Bylo to tak především proto, že postavy dělaly nelogická rozhodnutí, která v příběhu navršovala jednotlivé absurdity. Sám o sobě byl příběh a jednotlivé scény propracován dobře, jen celé to sestavení zápletky bylo špatná. Ale hodně se mi líbilo zařazení LGBT tématiky do knihy jako přirozené součásti světa.

18.10.2021 3 z 5

Hacker Hacker M. K. Hardy

Hacker je krásný příběh, při jehož čtení musí mít člověk úsměv na tváři. Je to oddechová knížka, kde nelze čekat nějakou extra originální zápletku, v podstatě od začátku je jasné, kdo je tajemným hackerem, ale rozhodně dokáže nabídnout mnoho skvěle propracovaných a originálních scén. A nechybí ani velká dávka vtipu. Autorce se kromě jiného podařilo i to, že vtipy, které by normálně vyzněly hrubě do příběhu přesně sedly a vyzněly jemněji. Moc se mi líbí také chemie mezi hlavními postavami, která se skutečně povedla. A nesmím opomenout ani to, že i když je to především romantický oddechový příběh, má to i vedlejší dějovou linku, která je zajímavá, originální a celý příběh tak ozvláštňuje. I postavy jsou skvěle propracované, s výjimkou hlavní hrdinky. Ta je většinu naivní a nechává sebou vorat, ale jindy se pro změnu dokáže za sebe postavit. Ale nejhorší její vadou je ta naivita, protože bohužel kvůli ní působí příběh trochu nereálně.

12.08.2021 4 z 5

Se špetkou skořice Se špetkou skořice Elizabeth Acevedo

Začátek knihy se mi příliš nezdál. Přišlo mi to překombinované, nereálné a hlavní hrdinka mi nebyla příliš sympatická. Ale asi po sto stranách se to změnilo. Najednou všechno začalo působit přirozeně a krásně do sebe zapadat. Příběh byl najednou roztomilý a zajímavý, ale zároveň se v něm řešily složité otázky. A především je celá kniha protkaná opravdu úžasnou atmosférou a nechybí ani popisy jídla, díky nimž může člověk cítit chuť pokrmu přímo na jazyku. I když je tedy začátek trochu podivný, zbytek knihy to více než vynahradí. Určitě doporučuji.

22.07.2021 4 z 5

Všechny skryté dary Všechny skryté dary Caroline O'Donoghue

Kniha je jedinečnou směsicí různých žánrů, které jsou pojaty originálně a skvěle spolu fungují. Příběh má v sobě špetku obyčejnosti a povědomosti, ale zároveň je úplně nový a neokoukaný. Je zajímavý, tajemný a zároveň roztomilý. Jediné, co mě mrzí, je, že některým věcem v knize není věnovaná větší pozornost, ale jinak nemám knize co vytknout. Pokud hledáte něco, co jste ještě určitě nečetli, tak tohle je podle mě skvělá volba. Knihu můžu jen doporučit.

22.07.2021 4 z 5

Vikomt, který mě miloval Vikomt, který mě miloval Julia Quinn

První díl Vévoda a já se mi hodně líbil a musím říct, že Vikomt, který mě miloval je na tom z hlediska kvality úplně stejně. Svým způsobem je to přesný opak příběhu, který autorka předložila v prvním díle, ale zároveň v knize vládně úplně stejná atmosféra. Je to odpočinkové a pohodové čtení, které má přesně podle očekávání předvídatelnou zápletku, ale v tomto případě to není ničemu na škodu. Je to příjemná kniha, která se opravdu moc dobře čte a člověk u ní úplně zapomene na to, že žije ve 21. století. Pokud tedy hledáte odpočinkový příběh s nenáročnou zápletkou a líbila se vám kniha Vévoda a já, tak Vikomta určitě doporučuji.

23.05.2021 5 z 5

Láska je na prd Láska je na prd Wibke Brueggemann

Ze začátku mi chvíli trvalo, než jsem se do knihy začetla, jelikož celá kniha psaná skrz deníkové zápisky je trochu nezvyk. Ale po pár kapitolách jsem už hltala jednu stránku za druhá. Kniha se mi moc líbila. Je vtipná, ale zároveň řeší hned několik ožehavých témat. Je to tedy takový odlehčenější příběh, který se ale zároveň nezabývá jen povrchními záležitostmi, což je za mě skvělá kombinace. Ke knize mám vlastně jen dvě námitky. Jedna míří k jedné opravdu nechutné scéně, která měla být nejspíš vtipná, ale bohužel se tak nestalo. A druhá k tomu, že hlavní hrdinka prostě nemohla říct "kočka" ale vždycky musela říkat, že se jedná o "hybridní kočku", což za mě bylo iritující a nereálné. Ale kromě těchto dvou věcí jsem si knihu opravdu užila a pokud chcete něco odlehčeného, vtipného a milého s náznakem závažnosti, tak určitě doporučuji.

14.04.2021 5 z 5

Za pět let Za pět let Rebecca Serle

Kniha Za pět let se mi moc líbila. Autorka rozhodně uměla překvapit! I když jsem si myslela, že vím, kam celá kniha směřuje, autorka mě vyvedla z omylu. Příběh je skutečně originální a plný nečekaných zvratů. I postavy jsou skvěle popsané. Akorát mě docela dost iritovalo chování hlavní hrdinky, vůbec mi nesedělo k povolání, které vykonávala. Přišlo mi to nereálné. Kromě toho se našlo ještě pár menších mušek, ale to jsou jen detaily. Za mě je kniha skvělá a určitě doporučuji všem fanouškům Jojo Moyes a všem, kteří mají rádi neotřelé romány.

14.04.2021 4 z 5

Vévoda a já Vévoda a já Julia Quinn

Vévoda a já je svou povahu typická kniha pro ženy, u které člověk nemusí na nic myslet a skvěle si odpočine. Nepracuje s žádnou originální zápletkou, ale autorka svým příběhem dokáže upoutat. I když jsem od začátku věděla, kam příběh směřuje, tak jsem si čtení opravdu užila a předvídatelnost jsem nevnímala. Navíc jsou některé scény v kontrastu k hlavní zápletce opravdu ojedinělé. Na první pohled mohou některé situace v knize působit absurdně, ale vzhledem k době, ve které se příběh odehrává, dávají naprostý smysl. Pokud hledáte krásný milostný příběh, u kterého můžete vypnout a jen si ho užívat, určitě knihu doporučuji.

17.03.2021

Holky odnikud Holky odnikud Amy Reed

Bohužel se nemůžu přidat k nadšením reakcím, které se objevují u nás i v zahraničí. Kniha poukazuje na pár důležitých věcí. Na to, jak je důležité nezavírat oči před sexuálním obtěžováním a také klade důraz na dívčí sílu a sílu v jednotě. Bohužel jsou ale některé části knihy vykreslené dost nerealisticky a také jsem celou dobu, co jsem knihu četla, měla pocit, jako kdyby mě autorka poštvávala proti klukům/mužům obecně a nikoli jen proti násilníkům. Nejspíš to autorka neměla v plánu, ale bohužel to tak vyznělo. A obávám se, že by si mladé čtenářky mohly vzít z této knihy kromě pozitivních věcí i dost pokřivený pohled na svět. Není to sice úplně špatná kniha, ale podle mě může být i dost škodlivá.

24.01.2021 3 z 5

Nezdárný syn Nezdárný syn Rainbow Rowell

Nikdy jsem si nemyslela, že vyjde pokračování Nedej se, ale stalo se a já jsem opravdu nadšená. nezdárný syn je v mnohem jiný než první díl. Především už příběh tolik nepřipomíná Harryho Pottera, za což byla kniha mnohokrát kritizována. A zároveň se vymaňuje ze stereotypu, že padouch je poražen a všichni žijí šťastně až do smrti. Naopak se věnuje problémům, které přicházejí po porážce.

Za mě je to opravdu úžasná knihy. Objektivně se podle mě bez pochyb vyrovná prvnímu dílu, i když osobně se mi o malinko víc líbí Nedej se. Nejspíš proto, že byl v mém srdci tak dlouho, že ho jen tak něco nepřekoná. Ani pokračování.

08.12.2020 5 z 5