kethy kethy komentáře u knih

Dallas 63 Dallas 63 Stephen King

Tahle kniha, tento příběh mě nakopnul, že jsem se podívala i na seriál. Ničeho nelituju. King dokáže své čtenáře vtáhnout do děje a to takovým způsobem, že si ani neuvědomíze, že už je konec. Trocha historie, trocha fikce, pár věrohodných postav a cestování časem. Nádhera. Doporučuju.

19.04.2020 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Smutně podivný příběh o dvojakosti života. Napsané s citem a láskou. Nicméně si nemohu pomoci, ale některé situace jsou až moc okaté a možná někdy i přehnaně zcitlivělé. Krásně se to četlo, i když jsem zrovna moc času na čtení neměla, vracela jsem se k příběhu, dokud jsem jej nedočetla.

11.06.2019 4 z 5

Spad Spad František Kotleta (p)

Kotleta. Slyšíte, jak to zní. Pěkná osmahnutá a k sežrání. Po několika úchylárnách typu Vlci a Swingers párty se mistr vrací a to hned s trilogií. Nebo to už tady bylo – deja-vu? Pravda, ubyl humor, ten takový střeštěný, zůstal rozum. Posapokaliptická rapsodi trilogy bych klidně napsala. První příběh dobrý. Nenudil, zaujal, pobavil a byl rychle přečten. Humor to má specifický, převážně daný ke každé osobě zvlášť. Nejsou to takové ty frázové hlášky a výkřiky do tmy, humor je tu osobitější a rozumnější. Tak jsem zvědavá na další knihu aka pokračování. Kotleto křupej!

22.11.2017 5 z 5

Povznesení Povznesení Stephen King

Mistr hororu pan King opět dokázal to, že i když je svět přehlcen příběhy a spousty povídek, dokáže vymyslet něco absolutně genálního. Řekněte pravdu, koho by napadlo, že ikdyž má vaše tělo 120 kilo, váha si vás moc neváží. A nepomůže ani závaží - pardón, vzpomíinka na Michala Tučného....ta váha si mě neváží.....ale zde je to tak trochu opakem. Tleskám!!!!!

24.07.2020 5 z 5

Stalingrad Stalingrad František Kotleta (p)

Trochu jsem se příběhu bála, protože si čtenář myslí, že mu již spisovatel, prodlužováním příběhu nemá co říci a tudíž se bude opakovat. Ne, tady je to jin ak. Prostě další samostatný příběh v sérii. Je to plné sexu, krve a sem tam i humoru. Rozhodně je to plnohodnotný příběh, který nikoho znalého nezklame.

11.01.2020 4 z 5

Poločas rozpadu Poločas rozpadu František Kotleta (p)

Co mě velmi překvapilo, je odklon od první knihy Spad. Člověk by čekal, že se pan spisovatel bude snažit vytěžit načatý příběh, ale on se dal jinou cestou. Pravda Hrdina s Instambulu zůstal ,ale byl poslán do úplně jiného prostředí. Příběh se mi zdá méně vtipnější a možná víc vážnější, ale záleží na to, kam se díváte. Měla jsem to přečtený ještě rychleji, že úvodní knihu. A teď už jen nedočkavě čekám na třetí příběh.

02.12.2017 5 z 5

Řetězová reakce Řetězová reakce František Kotleta (p)

Vůbec nevadí, že Mihálik zde není. Mistr Kotleta chtěl taky něco pro holky a já mu to sežrala i s naviákem. Nejlepší příběh z této série. Tleskám mistře a začnu jíst kotlety.

30.07.2019 5 z 5

Poutník z Mohameda Poutník z Mohameda Leoš Kyša

Trochu jsem se bála námětu, ale komentáře některých uživatelů mou obavu zaháněly čím dál víc až jsem se pustila do čtení. Nelituji. Sice už samotná podstata postav skoro vylučuje humor, kteří mnozí z nás od Kotlety očekávají, ale toto je ve své podstatě jiný spisovatel. Kniha, respektive příběh samotný, je spíše akční space operou, která vás vtáhne do hlubokého vesmíru, kde panuje spousty zloby, msty a odplaty. Poutavě napsané, bez složitých pasáží a celkem rychle si na prostředí zvyknete a možná i zamilujete.

02.12.2018 4 z 5

Outsider Outsider Stephen King

Také jsem patřila k té části čtenářů, kteří si mysleli, že pan King už nedokáže napsat nic nového. Ale opak je pravdou. Sicu tu každý viděl jisté aspekty z jiných knih, ale tak už to prostě je. Rozhodně je Outsider perfektním čtením a můžou si jej přečíst i ti, kteřéí zatím žádného Kinga nepřečetli. Jo a seriál natočený podle této předlohy také není k zahození.

29.05.2021 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Naslouchač má už od počátku špatný koncept nebo, chcete-li osnovu. Pokud chci vytvořit krutý postapo svět a v něm otrokářství, nemůžu z otroka udělat ikonu a mazlíka. To je nesmysl už sám o sobě. Navíc otrokyně/otrok tu stačí jen udělat velký oči a otrokáři jdou do kolen, div že otrokovi nelíbají nohy. Ble!

11.10.2020 odpad!

Mega hustej nářez Mega hustej nářez František Kotleta (p)

Síla. Prostě Hustý a ještě Mega. Tahle trilogie se prostě suprácky povedla. Sice jsem si knihy vložila do knihovničky, ale mám pocit, že je brzy zase vyndám.
Teď jdu do dalšího příběhu, ale trochu se ho bojím. Vlci tu nemají moc velkou popularitu.

05.06.2017 5 z 5

Hustej nářez Hustej nářez František Kotleta (p)

Kniha je přesně taková, jaký nese název. Je hustá. Chlámala jsem se od začátku až do konce.
Klasická pohodovka - žadný stres ne ku*va.

03.05.2017 5 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Nejdříve jsem četla knihu a je to prostě nádhera. Poté jsem viděla film a je to prostě nádhera, Pak jsem viděla Americký remake a je to prostě - blbost. Američani prostě kurviou co mohou.
Stieg Larsson vytvořil perfektní démonickou krimi. Lisbeth je nádherná, ponurá žena a myslím si, že Noomi Rapace ji krásně vystihuje.

27.05.2015 5 z 5

Mlha Mlha Stephen King

Síla, jedna povídka a co v ní pan King dokáže za čáry. Velmi věrohodné prostředí, neznámí nepřítel a úžasné vyvrcholení. U filmu jsem na konci brečela, protože to bylo bestiální a kruté.

22.05.2015 5 z 5

Přítel z domova Přítel z domova Veronika Doskočilová

Teda, chtěla jsem si dát lehčí oddychovku a ono to je šíleně smutný. To jsem si naběhla. Ale i tak, je to krásný příběh o životě a o tom, jak by nemusel zkončit.

23.08.2021 4 z 5

Hustej nářez - komiks Hustej nářez - komiks František Kotleta (p)

Mohla bych klidně napsat - Ty pičo, já mám halušky!!!!! Zkurvený hulení!!! Ale není to tak jednoduché. Nedala jsem pět hvězd, protože jsem vlastně trochu zklamaná. Vše je nahuštěno do velmi krátkého příběhu. Zrychlené a mnohdy tak nějak nepřehledné. A vlastně nebýt tak krásné kresby Jany Kiliánové, asi bych dala i méně, než ty čtyři. Na České poměry je to však velmi dobré dílo.

29.08.2019 4 z 5

Poslední tango v Havaně Poslední tango v Havaně František Kotleta (p)

Tohle mi něco připomíná. Nenapsal někdo už něco podobného. Aha, už vím, Kotleta. Nic nového to neobsahuje. Vlastně, jak napsal Terva: Vše se jen opakuje, jen je tu víc sexu. Vtipu naopak ubývá.

30.10.2018 3 z 5

Jak přežít manželství Jak přežít manželství Leoš Kyša

Kdybych nevěděla, že pan Leoš Kiša také píše pod pseudonymem Franta Kotleta, tak bych se totuto knihou vůbec nezaobírala. Tyhle manželské červené knížky moc nevyhledávávm. Tady jsem se nakonec bavila. Je to citlivě napsané, plné humoru a někdy se čtenář i musí zamyslet, zda se mu zrovna ta a ta scénka někdy nestala. Jako Literatura naučná je to prostě poučné.

29.09.2018 4 z 5

V této Kosekově sérii byla lepší první kniha, která byla rozdělena na několik povídek. Celovečerní kniha mu nesvědčí. Je tam pár dobrých nápadů, nechuťáren a akce, ale jako celek to moc nefunguje.

12.08.2018 3 z 5

Fakt hustej nářez Fakt hustej nářez František Kotleta (p)

Tohle záchodové story mě prostě vzalo. Je to opravdu ještě hustější než první kniha.
Asi nejlepší byla akční scéna na Nuselském mostě.

17.05.2017 5 z 5