Ketesh Ketesh komentáře u knih

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

Kniha mě překvapila obsahem hlubokým myšlenek a vůbec svoji povahou. Očekávala jsem knihu plnou dynamiky a ... překvapil mě klidný duch mnoha pasáží.

06.12.2017 4 z 5

Ženy s korunou Ženy s korunou Kamil Rodan

Kniha se četla naprosto senzačně. Je jedinečná svým tématem, které je velmi poutavě napsáno a informace jsou spolehlivé. Autorovi všechna čest.

22.11.2017 5 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Některé scénky byly tak reálné, že se nešlo prostě nesmát. V průběhu celé četby jsem se trochu ztrácela ve jménech (ale to jsem já - jména mi nic neříkají). Nicméně mě velice překvapil samotný závěr - byla jsem mile překvapena, že něco narušilo zavedený standard ukončení detektivních příběhů.

10.11.2017 4 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Skvělá kniha, přečetla jsem ji během večera. Nedalo se od ni zkrátka odtrhnout. Napínavá kniha, která mě vtáhla a prostě nepustila. Jen jsem oproti prvnímu dílu vnímala trochu pokles v kvalitě proto o hvězdu méně. Ale i tak skvělé!

30.10.2017 4 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Vynikající příběh, který Vás rozhodně nepustí. Bavil mě od začátku až do konce.
Hrozně mi struktura knihy připomínala seriál Most, tak nevím, jestli je to jen pocit a nebo severští autoři tvoří detektivky podle stejné šablony, stejně jako jsou u nás tvořeny romány, vždy s tím stejným milostným trojúhelníkem.

25.10.2017 5 z 5

Druidova píseň Druidova píseň O. R. Melling

Začátek knihy je velice nudný, nezáživný a zdlouhavý, ale rozhodně se vyplatí jej přetrpět.

20.10.2017 4 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Je naprosto pochopitelné, proč se kniha nachází v povinné školní četbě už tolika let. To, jak autor dokázal některé věci vystihnout je naprosto senzační. Řekla bych, že ale ze začátku kniha byla mnohem zajímavější než závěrem.

08.10.2017 3 z 5

Rozhodující bitva Rozhodující bitva Rick Riordan

Kniha zakončuje skvělou sérii a je jejím klenotem. Gradace naprosto vynikající. Příběh propracovaný do nejmenších detailů, charaktery propracované.
Rickovým knihám se prostě nedá nic vyčítat.
Nezbývá než doufat, že se třeba někdy dočkáme pokračování... Jelikož se sourozenci Kaneovými se loučit opravdu loučit nechci - jsou jednou z mých srdcovek.

21.08.2017 5 z 5

Hněv bohů Hněv bohů Rick Riordan

Další Rickova kniha, u které se budu opakovat, ale nejde napsat nic, v čem bych nepoužila hromadu pozitivních superlativů.
Kniha je bezvadným pokračováním předchozího dílu, napínavá, strhující. Skvěle vtáhne do děje, vynikající zapracování mythologie do scénáře.

21.08.2017 5 z 5

Příliš divoká zem: Obleva Příliš divoká zem: Obleva Ladislav Klimeš

Ještě lepší než první díl. Je patrné autorovo zlepšení v používání vyjadřovacích prostředků i jazyce. Kniha má spád a stále se drží nastavené laťky humoru.

14.08.2017 5 z 5

Tajná znamení a rituály svobodných zednářů Tajná znamení a rituály svobodných zednářů Karl - Heinz Zunneck

První polovina knihy se mi velice zamlouvala, ale v druhé polovině šla kvalita prudce dolů.

10.07.2017 3 z 5

Věž Věž William Golding

Knihu nemůžu popsat jinak, než jako totální chaos. Zmatek od začátku až do konce. Orientovat se ve smyslu slov bylo velice obtížné a zkazilo mi to celý dojem. Nehledě na to, že hlavní "hrdina" mi byl odporný od začátku až dokonce...
Opravdu se velice divím, že jsem knihu dokázala dočíst do konce.

13.06.2017 1 z 5

Mé jméno je Nikdo Mé jméno je Nikdo Kristen Orlando

Kniha se mi tématikou trefila do noty. Jen jsem se prvních několik desítek stránek nemohla začíst a vadilo mi snad všechno. Chaotické střídání scén i jazyka. Pak se děj ustálil a když se autorka konečně dostala k tomu, co chce napsat, tak mezi slohovými styly přestala skákat jak blecha a vše bylo v pořádku.

06.06.2017 3 z 5

Koruna Koruna Kiera Cass

Poslední ze série.... a za sebe říkám, že mě po Dědičce mile překvapila. Autorka trochu změnila přístup a méně recyklovala scénáře, které jsme znali už ze základní trilogie. Zkrátka přišla s něčím novým.
Jsem nadšena z toho, jak dokázala vystihnout proměnu hlavní hrdinky, mezi oběma knihami.
Osobně, jsem výsledek Selekce očekávala někdy od poloviny Dědičky, ale to už se stává. (Detektivka by to byla mizerná :-D ...) Nicméně velice oddechová kniha.
A co se týče obálky. Na živo je mnohem hezčí, než vypadá na obrázku, ale i přes to, se mi z celé série líbí nejméně. Přestože šaty jsou jedny z těch hezčích...

19.05.2017 4 z 5

Utajené orákulum Utajené orákulum Rick Riordan

Z mé strany obrovské nadšení, že Percy je zpět! I když je pravda, že po tom, jak byla poslední kniha ukončena to většina fanoušků očekávala. Zkrátka strýčka Ricka už trochu známe :-)

Autor opět nezklamal a odvedl vynikající kus práce. Vím, že se opakuji, ale je neuvěřitelné, jak mu vše do sebe tak přesně zapadá.

Příběh měl spát, objevily se tam nové věci, nové zápletky. Za mě maximální nadšení.

Navíc hluboká myšlenka na závěr, což si myslím, že pro dospívající je důležité (a to píši z pozice někoho, kdo už odrostl věku cílené skupiny). Jaký lepší radu do života mohl Rick předat než: "Žít na plno a beze strachu." a "Zpěv je dobrý na posílení ducha, nikdy nevynechej příležitost zpívat."

19.05.2017 5 z 5

Odhalený kód symbolů Odhalený kód symbolů Tim Wallace Murphy

Jedno z mála knih s obdobnou tématikou, které bylo přeloženo do češtiny. Autor odvedl fascinující kus práce, když napsal tuto knihu, která je laikovy poslouží jako skvělý průvodce do problematiky.
Na samém počátku knihy jsem byla velice nadšena, poměrně brzy však nastala ta část, kdy to mírně ochablo, vzhledem k množství nepodložených věcí a konspiračních teorií, ale i tak jsem s nadšením četla až do konce.

11.05.2017 4 z 5

Nejmocnější říše světa Nejmocnější říše světa Hans-Christian Huf

Obvykle se hodnocení naučné literatury vyhýbám, jelikož nemám moc co říct, ale z této knihy jsem unešena. Je výborně napsaná, tak že čtenáře zaujme a problematice se věnuje do hloubky.

02.05.2017 4 z 5

Dívka za zrcadlem Dívka za zrcadlem Cecelia Ahern

Velice útlá knížečka skrývající však pozoruhodné povídky. První čím Vás však kniha zaujme není její tloušťka či obsah, ale přebal, který musím uznat, že se velice povedl a bezvadně vystihuje atmosféru a prostředí, ve kterém se příběh odehrává.

Po té co knihu otevřete, garantuji Vám, že ji nezavřete dokud ji nedočtete, jelikož vás obklopí romantickým napětím, které z ní sálá. Povídka Dívka za zrcadlem je delikatesou pro ty, které zbožňují dívčí romány. Příběh je velice romantický, tajemný a místy lehce strašidelný.

Styl jakým byla kniha napsaná mi byl velice příjemný a příběh se mi taky velice líbil.

Celkově knihu hodnotím 4 hvězdičkami a doporučuji si ji přečíst všem romanticky založeným slečnám a ženám.

21.04.2017 4 z 5

Zloděj blesku Zloděj blesku Rick Riordan

První díl vás připoutá na další série tak silnými pouty až je to neuvěřitelné.
Rickovy knihy jsou moje srdcovky! Přestože již odrůstám věku jejich cílové skupiny :-D

20.04.2017 5 z 5

Moře nestvůr Moře nestvůr Rick Riordan

Rickovy knihy a potažmo série, jsou jedny z mých nejoblíbenějších knih. Zbožňuji je, přestože už poněkud odrůstám věku, cílové skupiny, ale jsou to mé srdcovky!

20.04.2017 5 z 5