Kessetra Kessetra komentáře u knih

Hvězdy nad hlavou Hvězdy nad hlavou Marissa Meyer

Příjemná knížka, už jen na doplnění celé série. Některé povídky pro mě ani nebyly až tak zásadní. Stačily by mi pouze ty o Cinder. Ale hezké uzavření celé série :)

09.12.2018 4 z 5

Hostina pro vrány 1 Hostina pro vrány 1 George R. R. Martin

Pravda, nebylo to takové wow, jako předchozí díly, a jak píšou mnozí, menší spád, mnoho vedlejších postav apod., ale kniha se mi četla dobře. Na velké množství jmen jsem si již zvykla dávno a myslím, že v těch důležitých se dá orientovat. Nejmíň mě asi zaujal příběh Brienne, takže chápu, proč ho tak v seriálu upravili :)

24.09.2018 4 z 5

Posílení rodiny. Příručka krátké terapie zaměřené na řešení Posílení rodiny. Příručka krátké terapie zaměřené na řešení Insoo Kim Berg

Knížku hodnotím jako velmi užitečnou a srozumitelnou. Oceňuji především hodně příkladů z praxe.

24.09.2018 5 z 5

Knihovna duší Knihovna duší Ransom Riggs

Po druhém dílu, který mi přišel o něco slabší, jsem se zase pořádně začetla a byla zvědavá, jak to vše dopadne. Příběh byl napínavý až do konce. Pouze úplný konec mohl být malinko víc rozpracovaný. Přišlo mi, že to vše až podezřele snadno vyřešili.

30.08.2018 5 z 5

Winter Winter Marissa Meyer

Super finále celého příběhu a samozřejmě sladký happy end. Dočkali jsme se pár překvapení, na druhou stranu mohla být čtvrtá část o maličko kratší. I tak ale dávám všechny hvězdičky.

09.07.2018 5 z 5

Děti a emoce Děti a emoce Vojtěch Černý

Knížka, která se dá využít při práci především s předškolními dětmi, některé z témat se dají použít i pro starší. Užitečné jsou především příběhy na začátku každé kapitoly, které téma (emoci) otevírají a dále kapitola s relaxacemi.

09.07.2018 4 z 5

Podivné město Podivné město Ransom Riggs

Oproti prvnímu dílu už to nebylo takové Wow! Trochu mě mrzí, že obrázky se staly už spíše obyčejnými ilustracemi. I přesto ale pořád super, knížka si drží kvalitu.

04.02.2018 4 z 5

Jak se stát dobrým psychoterapeutem Jak se stát dobrým psychoterapeutem Zbyněk Vybíral

Kniha byla podaná pěkným způsobem. Informace v ní jsou dobrým shrnutím zásad terapeutické práce. Nemůžu říct, že bych s něčím nesouhlasila. Zároveň mě to ale příliš v ničem neobohatilo.

22.10.2017 3 z 5

Zimní příběh Zimní příběh Mark Helprin

Nějak jsem nepochopila, co tím chtěl básník říct. Byla to pro mě strašná nuda, ale jelikož nemá ráda nedočtené knížky, tak jsem se, ano, po velice dlouhé době, dostala až na konec. Autor si tedy opravdu vyhrál se všemi slovíčky, bylo to poetické, ale děj? Tak trochu (hodně) mi tam něco chybělo. Zároveň bych ale tak polovinu textu odstranila. Snad si kniha získá nějaké čtenáře. Za mě velmi slabé.

25.09.2017 1 z 5

Třinácté komnaty dětské duše Třinácté komnaty dětské duše Violet Oaklander

Kniha podává přehled o práci s dětmi v rámci gestalt přístupu. Během četných příkladů jsem hodně pochopila, jaká je podstata gestalt směru. Autorka píše z vlastních zkušeností, což je fajn, a je možné zde načerpat mnoho nápadů. Opravdu je spíše pro odborníky nebo pak pro nadšené rodiče :)

03.09.2017 4 z 5

Akvin - Druhá tvář Akvin - Druhá tvář Pavel Mareš

Druhý díl byl o hodně lepší než první, kniha měla od začátku spád a byla napínavá. Je pěkné, že autor si dal i práci s popisem a vysvětlením, jak vlastně kouzla fungují. Příběh je zajímavý, docela by mě zajímalo, kolik má mít vlastně dílů. Jednotlivá intermezza ještě stále nic moc neříkají a spíš mě mátly, tak to je asi jediné, co se mi tam nelíbí.

27.05.2017 5 z 5

Akvin - Cesta čaroděje Akvin - Cesta čaroděje Pavel Mareš

Hezká knížka, je to takové lehké čtení, ale vyvíjí se to slibně. Místy je to trochu neobratně popsáno, jiný pasáže jsou o dost lepší. Doufám, že další díl bude víc propracovaný.

06.04.2017 3 z 5

Hodnotím to jako skvělý. Chytlo mě to hned od začátku. Příběh popisovaný v první osobě působil hodně autenticky, popis scén byl akorát na to, aby si to člověk mohl dopředstavit. Zkrátka žádné složitosti. Nejlepší bylo ale propojení fotografií s textem, super nápad :) A už jsem velmi zvědavá, jak bude příběh pokračovat.

22.11.2016 5 z 5

Bouře mečů 1 Bouře mečů 1 George R. R. Martin

Je to super, skvěle se to rozjelo. Autor drží kvalitu vyprávění.

31.10.2016 5 z 5

Sestry Sestry Curtis Sittenfeld

Je to taková nenáročná oddechovka pro ženy. Mně se četla velmi dobře. Někomu by mohly vadit detailní popisy toho, jak se hlavní postava stará o děti, nakupuje... pravda, toho mohlo být míň, nicméně děj to příliš nenarušovalo. Vyústění bylo nakonec docela zajímavé.
Nejvíc bych knize spíš vytkla obálku, která je podle mě matoucí. Na první pohled bych řekla, že to bude nějaký příběh o dvou mladých holkách určený pro náctileté, ale kdepak, hlavní postava je máma od dvou dětí.

16.08.2016 3 z 5

Doctor Who: 11 doktorů, 11 příběhů Doctor Who: 11 doktorů, 11 příběhů * antologie

Perfektní :) Zpočátku jsem byla trochu skeptická, protože jsem fanda seriálu a nedokázala jsem si představit Doctora na papíře. Ale jen co jsem se pustila do druhého příběhu, už to jelo. Povídky byly vtipné, s dobrým nápadem a hodně mě bavily. Trochu mě v průběhu mrzelo, že neznám charaktery všech doctorů a nemůžu porovnat. O to víc jsem se těšila na poslední povídky nových doctorů. Byly super :)

20.06.2016 5 z 5

Velmi čtivá a vtipná knížka pro chvíle pohody.

15.05.2016 5 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Nebyla to žádná veleúžasná kniha, ale tak aspoň zase něco jiného. Bylo to i docela zajímavý, jen mě zklamal závěr. Čekala jsem to trochu jinak. Chtěla jsem, aby se manžílek pomstil :)

17.11.2015 3 z 5

Operace Arktida Operace Arktida Eoin Colfer

Takové nenáročné čtení. Ale není to vůbec špatné a nechybí tomu vtip.

27.07.2015 3 z 5

Všechny barvy Země Všechny barvy Země Beth Revis

Na můj vkus tam bylo příliš mrtvých. Ale docela mile napsané. Knížka neurazí, ale ani nenadchne.

03.07.2015 3 z 5