Jak se stát dobrým psychoterapeutem

Tato odborná příručka je užitečná pro všechny, kdo podstupují psychoterapeutický výcvik, psychoterapií se živí, uvažují o této profesi nebo v ní začínají, i pro zájemce o psychoterapii. Kniha slouží jako průvodce, který usnadní vstup do této pomáhající profese i orientaci v ní. Dobrý psychoterapeut má umět odložit stranou své předpojatosti, když se setká s novým klientem. Má mít vyzkoušeny terapeutické postupy, ale také být schopen přijmout jedinečnost každého terapeutického vztahu. Úkolem psychoterapeuta je dobře spolupracovat s klienty, umět vést rozhovor, uvědomovat si vlastní protipřenosy, které vůči nim má, trpělivě naslouchat, dodržovat etiku a nebát se improvizovat. Kniha je mimo jiné opřena o výpovědi řady zkušených psychoterapeutů, kteří si postupně vytvořili vlastní styl terapie. Přestože se jedná o text, jenž vychází z výsledků řady výzkumů, důraz je kladen na srozumitelnost a čtivost textu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/304991/jak-se-stat-dobrym-psychoterapeutem-ZKD-304991.jpg 4.28
Literatura naučná, Psychologie a pedagogika
Vydáno:, Portál

Kniha Jak se stát dobrým psychoterapeutem

rad123

Kniha se mi moc líbila a i mi pomohla.

Shindo
16.08.2018

Dobrá pre tých, ktorí majú blízko k psychoterapii, či už chcú vstúpiť do výcviku, sú v ňom alebo ho už majú za sebou. Pekne zhrňuje čo by dobrý psychoterapeut (ne)mal, no nedrží sa inštitucionalizácie celej profesie a nezabúda na to, že cesta a práca psychoterapeuta je predovšetkým o vlastnom raste, krokoch vpred, no aj pádoch a že veľmi veľa vás môžu naučiť sami klienti, s ktorými pracujete.

Potešili ma aj odpovede českých psychoterapeutov z rôznych škôl na konci každej kapitoly na otázky, čo im pomohlo / pomáha v profesii a čo je pre nich dôležité. O to viac, že mnohých poznám (žiaľ nie osobne) a tak som si ich mohol spojiť s tou-ktorou školou a uvedomiť si "aha, to je ten a ten".

Kessetra
22.10.2017

Kniha byla podaná pěkným způsobem. Informace v ní jsou dobrým shrnutím zásad terapeutické práce. Nemůžu říct, že bych s něčím nesouhlasila. Zároveň mě to ale příliš v ničem neobohatilo.