Děti a emoce

Děti a emoce https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/181588/bmid_deti-a-emoce-181588.jpg 4 9 6

Tato kniha je určena rodičům a pedagogům, kteří vychovávají děti a ovlivňují tak jejich emocionální život. Na pozadí krátkých, emočně zabarvených příběhů dvou rodičů a jejich čtyř dětí jsou představeny nejdůležitější emoce, se kterými se my i naše děti setkáváme. Příběha doplňují interaktivní cvičení, rady, návody k hrám a dalším aktivitám, kterým je možno se věnovat jak doma, tak v mateřských a základních školách. Knihu doplňuje CD se zhudebněnými texty pro společné zpívání.... celý text

Atalera
18.02.2024 4 z 5

Pěkný průvodce emocemi ...nejenom dětí.

Katka900
13.11.2023 5 z 5

Jedna z nejlepších knih o emocích vůbec. Nejprve jsem četla, abych pochopila dítě..no a teď chápu i sebe.

JanaO118
18.08.2020 4 z 5

Knížka se zdaleka netýká jen malých dětí. Některé kapitoly jsou tak hluboce pojaté, že jsem si v nich našla moudré informace pro vztahy mezi lidmi - obecně. Moc se mi líbilo, že v některých částech jakoby kniha lépe a srozumitelněji vysvětlovala Coveyho Sedm návyků - pochopení, respekt, tolerance... Pro mě velmi přínosná kniha plná praktických (a důležitých) informací. Pro rodiče malých dětí je její přečtení nutnost.

1Maja1
12.04.2020 4 z 5

Velmi zajímavé, pokud chcete být pro dítě průvodcem při poznávání a zvládání jejich emocí.

LenkaGonn
18.02.2020 5 z 5

Jako rodič jsem naprosto nadšená. Kniha mne rozhodně posunula o kus dál. Je to rádce, kterého mám v knihovně a ke kterému se budu vracet. Rozhodně je skvělý rádce pro rodiče, kteří se chtějí zajímat víc o dětské emoce a chtějí lépe poznat své dítě. Pomocí her a meditací se přiblížíte k vašemu dítěti a ukážete mu, že mu na něm záleží. Tím, že tam jsou i příběhy se o knihu taktéž můžete podělit se svým potomkem.

Kessetra
09.07.2018 4 z 5

Knížka, která se dá využít při práci především s předškolními dětmi, některé z témat se dají použít i pro starší. Užitečné jsou především příběhy na začátku každé kapitoly, které téma (emoci) otevírají a dále kapitola s relaxacemi.