Keram.mareK Keram.mareK komentáře u knih

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Perfetní detektivka. Chytlo mě to a nepustilo. Posledních 100 stran jsem četl prakticky bez přerušení.

29.04.2020 5 z 5

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

Až mě mrzelo, jak moc dobře se kniha četla. Přečteno během několika málo hodin. Zasloužených pět *

10.01.2022 5 z 5

Dobře utajené housle Dobře utajené housle Miroslav Horníček

Dlouho mi trvalo, než jsem se donutil knížku otevřít. Když už na to přišlo, málokdy se mi ji chtělo zavírat. Skvělá kniha, ke které se v budoucnu jistě vrátím.

24.06.2018 5 z 5

Strážce nádrže Strážce nádrže Zdeněk Svěrák

hezká kníha. Konec trochu připomněl Vratné lahve.

01.02.2022 5 z 5

Blízký východ nad propastí Blízký východ nad propastí Břetislav Tureček

velice čtivá kniha přibližující kořeny konfliktů a situaci nedávných let na Blízkém východě. Smekám pomyslný klobouk za vyvážený pohled na tak složitou problematiku.

30.01.2019 5 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

superčtivé, ale na mě trochu málo cestopisné. Autorům humor mi moc nesedl, čekal jsem také víc Izraele.
Hvězda navíc za autorovu odvahu jít a za závěr knihy.

19.01.2019 4 z 5

opět krásná kniha. Něco zábavnější, něco víc hloubavé. Konec zvlášť k zamyšlení, smysl života a lavička jsou prostě skvělý.

18.01.2021 5 z 5

Válka je mým osudem Válka je mým osudem Lenka Klicperová

Opět čtivé, super fotky stejně jako u předchozích knih.
Důležitá kniha k nedávným událostem nejen v Sýrii.
Kromě odpovědí ale z obsahu knihy vyvstává spousta chmurných představ a těžkých otázek. Tím však nehodnotím knihu jako takovou. Jen se jako čtenář pozastavuji nad tím, co přinese budoucnost oblastem, o kterých autorky píšou. Řekněme, širší Blízký východ, ale i dopady konfliktů na Evropu, apod.
Opět to není jednoduché čtení.

21.10.2020 5 z 5

Ach jo aneb Některé postřehy z obou stran ledničky Ach jo aneb Některé postřehy z obou stran ledničky Robert Fulghum

O problémech vs. nepohodlí, času, pravdě, škytání a tak dále... výborný.
Těším se na další knihy, doteď jsem Fulghuma odkládal.

08.10.2020 5 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

V knize je pár pěkných myšlenek, ale čekal jsem asi trochu víc.
Knihu jsem soudil možná až moc podle obalu. Jedna hvězdička ze čtyř určitě patří Lele. Jinak bych si ji asi nekoupil.
P.S. nelituju, že jsem si knihu koupil.

29.10.2019 4 z 5

Nejdelší den Nejdelší den Cornelius Ryan

Kniha čtenáře nepustí, je opravdu hezky napsaná. Výpovědi přímých účastníků tomu dávají hrozně moc.

24.06.2019 5 z 5

Ve válce: Příběhy obyčejných lidí z Iráku a Sýrie Ve válce: Příběhy obyčejných lidí z Iráku a Sýrie Lenka Klicperová

První polovina perfektní, poté kniha trochu ztrácí dech při opakujících se rozhovorech s "královnami". Konec i skvělé fotky to ovšem dohánějí na plný počet.

02.03.2019 5 z 5

Vojákova píseň Vojákova píseň Ken Lukowiak

Bez ohledu na to, že jsem originál knihy ani neměl v rukou, se mi zdá překlad místy nedotažený nebo zmatený.
V knize mi také chyběly některé fotky, o kterých se vysloveně zmiňoval ve smyslu přání jejich zveřejnění v knize.
Jinak obsahově moc dobrá kniha.

07.07.2018 3 z 5

Všechny jejich lži Všechny jejich lži Tuvia Tenenbom

Příjemně "nekorektní" kniha, zajímavá sonda do společnosti v USA.
Smutná i vtipná kniha, která může zároveň rozšířit obzory, pokud o Americe člověk nic neví. Škoda jen, že Tuviův styl otravoval nejen některé Američany, se kterými se setkával, ale později i mě samotného.

31.03.2018 4 z 5

Trojbox dočten!
Poslední, tedy třetí kniha, mi sedla nejlépe. Pro mě zatím asi nejzajímavější, trochu mě to nalákalo do Arménie a něco jsem se dozvěděl.
I humorem mi kniha přišla bližší.

15.03.2021 5 z 5

Motýla jsem tu neviděl Motýla jsem tu neviděl Anita Franková

Mnohé úryvky básní i kresby jsou opravdu krásné, dokud si je nezasadíte do kontextu doby. Smutná a velice důležitá kniha.

15.02.2019 5 z 5

Tajné dopisy mnicha, který prodal své ferrari Tajné dopisy mnicha, který prodal své ferrari Robin S. Sharma

Souhlasím s tím, že příběh je vcelku snadno předvídatelný a některé části jsou nudné. Kniha se mi však líbila tím, jak je napsaná (snad i přeložená). A nejen to. Čtenář většinu z mouder ukrytých v knize nejspíš zná, kniha však může působit jako zrcadlo, které ukazuje, jak se na rozdíl od příběhu daný člověk chová a jak změnit svůj přístup k okolí i sobě samému.

20.04.2018 5 z 5

Včerejší strach: Jaké to bylo mezi Čechy a Němci? A jaké to bude...? Včerejší strach: Jaké to bylo mezi Čechy a Němci? A jaké to bude...? Josef Škrábek

Výborná kniha pro pochopení česko-německých vztahů nejen během války.
Zaujaly mě především části o odsunu Němců a o kadaňském incidentu, ale také mnoho vzpomínek, které pomáhají pochopit souvislosti dané doby.

06.02.2018 5 z 5

Vojsko a vojenské objekty Vojsko a vojenské objekty Zdeněk Míka

skvělá fotografická příloha.

09.12.2022 5 z 5

Před branou nenávratna: Příběhy obětí šoa Před branou nenávratna: Příběhy obětí šoa Adam Drda

Některé příběhy znám z knihy Zdálo se, že Bůh je lhostený. Vůbec mě však nevadí, že jsem je četl znovu. Jsou to důležitá svědectví, která bychom si měli připomínat.
V příběhu Nesmíš vydat ani hlásku mi ale nesedlo zkracování příjmení a jeho následné zkloňování. Potřebu anonymity chápu, ale "...rodinou H-ových, H-ovi podstoupili, paní H-ová..." bych raději s poznámkou upravil na příjmení jiné a používal ho nekrácené, takhle to zní krkolomně.

25.02.2022 5 z 5