Před branou nenávratna: Příběhy obětí šoa

Před branou nenávratna: Příběhy obětí šoa https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/476489/bmid_pred-branou-nenavratna-Lie-476489.jpg 5 9 1

Na podzim 2021 uplynulo právě osmdesát let od chvíle, kdy nacisté zahájili systematické deportace Židů z Čech a Moravy do vyhlazovacích koncentračních táborů. K tomuto neblahému výročí vychází kniha vzpomínek pamětníků přeživších šoa. Všichni zakusili antisemitskou persekuci, všichni jen zázrakem přežili nacistické „konečné řešení židovské otázky“, všichni ztratili své blízké. Jsou to skutečné příběhy skutečných lidí, které jsou však mnohdy krutější než smyšlené thrillery. Jsou to svědectví o zločinech.... celý text

Keram.mareK
25.02.2022 5 z 5

Některé příběhy znám z knihy Zdálo se, že Bůh je lhostený. Vůbec mě však nevadí, že jsem je četl znovu. Jsou to důležitá svědectví, která bychom si měli připomínat.
V příběhu Nesmíš vydat ani hlásku mi ale nesedlo zkracování příjmení a jeho následné zkloňování. Potřebu anonymity chápu, ale "...rodinou H-ových, H-ovi podstoupili, paní H-ová..." bych raději s poznámkou upravil na příjmení jiné a používal ho nekrácené, takhle to zní krkolomně.