keiko33 keiko33 komentáře u knih

Taju pro tebe Taju pro tebe J. T. Geissinger

Jee. To bolo také sladké, ten pingpong medzi Joellen a Cameron. Konečne príbeh, kde hlavná hrdinka nemá dokonalú postavu. Bolo mi ľúto, že ju celý život ľudia v jej blízkosti, vrátane jej rodiny nútili cítiť sa menejcenne, že je škaredá a nedokonalá. A práve preto potrebovala vedľa seba muža, ktorý ju miluje so všetkými dokonalosťami i nedokonalosťami. Úžasného Cama. Lebo presne taký bol. Miloval ju preto aká bola, nie ako vyzerala. Škoda že autorka, narozdiel od prvého dielu nepísala aj z pohľadu Cama. Naozaj by ma zaujímalo, čo sa mu deje v hlave. Tie tajné stretnutia s pani Dinwiddleovou a dohadovanie ako zbaliť Joellen mohli byť super. Aspoň že tu bol tentokrát epilóg. Autorkyn štýl sa mi páči, len nechápem prečo je to séria, keď každý príbeh je samostatný bez prepojenia postáv.

21.08.2022 5 z 5

Hořím pro tebe Hořím pro tebe J. T. Geissinger

Tak to bolo niečo iné, ako som čakala. Som milo prekvapená. Začiatok bol taký pomalší, no odkedy Jackson prišiel s dohodou, už to letelo. Bianca bola postava podľa môjho gusta. Milá, starostlivá, sebavedomá, nedala si skákať po hlave,ani od nafukaného bohatého dediča, ktorý bol v skutočnosti len ranené zviera, ktoré túži po láske a nehe. No a čerešnička na torte bol Rayford. Bez neho by príbeh nemal tu správnu šťavu. Škoda len, že koniec bol taký rýchly. Chcelo by to ešte epilóg.

21.08.2022 5 z 5

Nové sliby Nové sliby Lilly Lucas

Znovu príjemná, pomalá romantika v zasnežených horách. Typicky príbeh zadubeného chlapa, ktorý má pod nosom ženu svojho života a nevidí ju, hoci mu máva pred očami červenou šatkou. A ona sa musí roky prizerať jeho slepote a zástupu ženských. Až príde chvíľa keď si on zloží klapky z očí a všetci naokolo vykríknu "no konečne". No a samozrejme na konci sladký "čokoládový happyend".

20.08.2022 5 z 5

Nové začátky Nové začátky Lilly Lucas

To bol tak milý a sladký príbeh. Romantický oddychovka na zdvihnutie nálady. Aj keď príbeh bol jednoduchý, no pútavo napísaný. Ja tento štýl nemeckých spisovateliek mám rada. Zatiaľ má žiadna výrazne nesklamala. Príbeh mi pripomenul moju obľúbenú romantiku Popolušku na snowboarde. Len v opačnom garde. Nemka sa vydala do Amerika. Všade hory a sneh. Ryan bol taký sladký, "nasratý" na celý svet. V jednu chvíľu mal všetko a v druhej o všetko prišiel, takže nieje nič zvláštne že sa správal odporne. No našťastie sa objavila bláznivo oblečená Lena, ktorá mu ukázala, že keď nejde o život, nejde o nič. Že, keď nemôžeš robiť jednú vec, tak je mnoho ďalších, ktoré naňho čakajú, hlavne že má pri sebe tú správnu osobu.

19.08.2022 5 z 5

Romeo a Júlia Romeo a Júlia William Shakespeare

Krásny príbeh. Nesmrteľná láska Rómea a Júlie. Shakespeare písal nadčasovo. Okrem tragických smrtí, som sa na rozhovoroch bavila. Neboli až tak krkolomné a ťažko pochopiteľné, ako by sa od tej doby dalo čakať. Shakespeare bol, je a stále bude geniálny spisovateľ.

18.08.2022 5 z 5

Holka přes palubu Holka přes palubu Tessa Bailey

No to bolo milé prekvapenie. Bolo to vtipné, romantické, sexu mohlo byť menej, ale fakt som sa bavila. Piper bola riadne číslo. Chudák Brendan, ani nevedel do čoho spadol.

18.08.2022 5 z 5

Poslední song Poslední song Nicole Böhm

Tak toto bol fakt pekný príbeh. Takéto zbožňujem. Keď hlavní hrdinovia majú spoločnú vášeň, v tomto prípade hudbu. Autorka sa dokonale venovala prostrediu, píše precítene, až máte zimomriavky. Zrazu máte chuť pozrieť si nejaký muzikál, či zájsť na koncert. Riley si šla za svojím snom, no nie cez mŕtvoly. Všetko chcela dosiahnuť vlastným úsilím a talentom. Julian sa zasekol v minulosti a bál sa, aby nebol rovnako zranený, čo ho vo vzťahu s Riley brzdilo. No na druhej strane sa pomaly spoznávali a to ich oveľa viac zblížilo, ako keby sa na seba vrhli hneď na začiatku. Mám rada príbehy tohto typu, kde sa najprv hlavné postavy spoznávajú a po celý čas to medzi nimi iskrí. Kniha má veľmi milo prekvapila a teším sa na ďalšie postavy. Čo musím vytknúť prekladu je, že neboli preložené texty piesní, čo na dojme z knihy dosť uberalo, keďže som bola lenivá si ich počas čítania prekladať.

16.08.2022 5 z 5

Vlk Vlk J. R. Ward (p)

BČD je moja srdcovka a mám rada aj tie odnože, kde sú toho bratia súčasťou. Zbožňujem Wardovej humor, ktorý je základ jej kníh. Žasnem, aké zápletky si dokáže vymyslieť. Keďže sa teším každej jej novej knihe, nemienim sa pozastavovať nad drobnými detailami, ktoré by mohli byť inak. Príbeh som si ako vždy užila a na drobných chybičkách nezáleži. Už teraz sa teším na to, ako to s väzením dopadne.

15.08.2022 5 z 5

Opátstvo Northanger Opátstvo Northanger Jane Austen

Príbeh sa mi páčil. No je ho potrebné hodnotiť očami tej doby. Autorka dokonale vykresľuje postavy románu. Z rôznych postáv a ich činov a správania, si dokážeme vziať ponaučenie. Autorkyne zmýšľanie vás núti zamyslieť sa, nad danou situáciou, prečo daná postava urobila to čo urobila a prečo to urobila. Catherine prišla do Bathu, ako naivné mladé dievča, no domov sa vracia ako rozhodná, už nie naivná mladá dáma. Hanry bol rozvážny a dokonalý džentlmen. Izabellu by sme v dnešnej dobe nazvali vypočítavou mrchou. Slušnejšie prirovnanie mi nenapadá. A Thorp slizký namyslenec, ktorý sa po uražke jeho ega, držal vety "keď nebude moja, tak ani jeho". Aj napriek rôznym intrigam a prekážkam, príbeh končí štastne, takže nemám mu čo vytknúť.

11.08.2022 5 z 5

Francouzská lekce Francouzská lekce Natasha Boyd

Na začiatku knihy som si hovorila, prečo má ta kniha tak dobre hodnotenie, tie dialógy so spolubývajúcimi boli otras, taký nútený humor. Neviem,možno to bolo prekladom. Pôsobilo to ako by knihu písala česká autorka, také typické české výrazy. No ako náhle sa Josie stretla s Xavierom, akoby som čítala inú knihu. Proste paráda. Milujem more a pri tomto príbehu som sa v duchu preniesla na jachtu a cítila vôňu mora a horúce slnko. Mám rada knihy, ktoré vás nabádajú zažiť dobrodružstvo. Aj keď len prostredníctvom slov. Josie bola taká správna hrdinka, žiadna tichá myška. Nedala si skákať po hlave,ani sa dať urážať. No a Xavier bol stelesnením ideálu. Nielen vzhľadovo. Prežil si utrpenie v láske, ktoré nechce zažiť nikto. Pocit viny, že ste stratili blízku osobu a mohli ste tomu zabrániť je niečo strašné. Množstvo strán mi neprekážalo, dej pomaly plynul. Medzi Josie a Xavierom bola neskutočná chémia. Možno aj tým,že sa intímne zblížili až neskôr. Po celý čas medzi nimi lietali iskry. Koniec bol na mňa až príliš sladký, taký gýčovy. Aj napriek pár chybičkám som si knihu veľmi užila.

22.07.2022 5 z 5

Když byla hodná Když byla hodná Michael Robotham

Ako vždy za 5*. Ja proste štýl autora zbožňujem, jeho suchý humor a precíznosť. Ako všetko do seba postupne zapadá. Druhý diel s Evie bol napínavejši, keďže sa postupne dozvedáme, čo sa vlastne Evie stalo a kto v skutočnosti je. Bavil ma vzťah medzi Evie a Cyrusom, boli ako starší brat a otravná, neposlušné mladšia sestra. Teším sa na pokračovanie.

19.06.2022 5 z 5

Evvie Drakeová začíná znovu Evvie Drakeová začíná znovu Linda Holmes

Taká jemná romantika, dej plynul pomaly. Príbeh zo života. Chýbalo mi tu nejaké vzrúšo, bolo to nezáživné. Asi najviac ma zaujalo priateľstvo Andyho a Eveleth.

05.04.2022 3 z 5

Eleanor a Grey Eleanor a Grey Brittainy C. Cherry

Tak to bol taký krásny príbeh. Plný citu, nehy, lásky a životného utrpenia. Hlavné postavy si museli najprv prejsť ťažkými životnými udalosťami a až potom našli spoločnú cestu. Po tých neustálych ženských románoch, kde sa pol knihy hlavné postavy prevaľujú v posteli, je toto naozaj príjemná zmena. Dúfam, že sa preloží aj pokračovanie o Landonovi a Shay.

30.03.2022 5 z 5

Ďábel v přestrojení Ďábel v přestrojení Lisa Kleypas

Ako vždy, zaujímavý príbeh, tentoraz nezávislá a nebojácna vdova Merritt a Keir krásny a statný Škót. Bolo fajn, že sa tam objavili mnohé postavy z predchádzajúcich kníh. Čo mi ale vadilo, boli tie detailné posteľové opisy, čo sa do danej doby nehodí. Len čo ju spoznal, už si predstavuje, ako sa pohybuje v nej a kadečo iné, čo by s ňou robil. Toto dosť kazí dojem z historickej romance.

29.03.2022 4 z 5

Já a ty, navždy Já a ty, navždy Jo Watson

Tiež som dlhšie odkladala čítanie knihy. Listy z minulosti nieje moja šálka kávy, no autorkine knihy mám rada. Začiatok bol pomalý, no od prvého stretnutia Beccy a Mika to šlo plnou parou vpred. Becca bola riadne číslo, všetko dopadlo úplne inak, ako plánovala. Mike bol zlatíčko, aj keď na môj vkus až príliš sladký. Trochu drsnosti by nezaškodilo. A čo sa tíka príbehu z minulosti, to bolo tak krásne a smutné. Pripravte si vreckovky. Ak chcete niečo bláznivé a zároveň precítené, tak vrelo odporúčam.

27.03.2022 5 z 5

Boháč z Park Avenue Boháč z Park Avenue Vi Keeland

Bolo to čitateľne,no ničím to extra nevynikalo. Teda až na to prekvapujúce rozuzlenie na konci. Takéto ťažké životné situácie v knihách veľmi nevyhľadávam, ale tu mi to neprekážalo, keďže som sa skoro celú knihu bavila. Aj keď Hollis mi chvíľkami pripomínal ublíženú, nerozhodnú pubertiačku. Ten názov mi ku knihe vôbec nesadol a ani tá obálka má neohúrila. Ako oddychovka fajn, ale nič pamätné.

23.03.2022 4 z 5

Návrat do minulosti Návrat do minulosti Tijan (p)

O trochu lepšie ako prvá časť. Neviem, z tejto série mám taký zvláštny pocit. Nebolo to zle, ale ani dobré. Chvíľkami nudné, zbytočne sa to predlžovalo dlhými dialógmi. Emma všetko rozoberala, do všetkého pchala nos. Carter bol desivý zabijak, pritom si nevedel rady s Emmou, ktorá sa do všetkého starala. Ženy sa do záležitostí mafie nemali starať, pritom Emma bola taká "osina v zadku". A to, že chcel Carter odísť od mafie, kvôli Emme? To sa dá? A toľko mŕtvych, bez toho, aby sa zapojila polícia? Pripadalo mi to, ako paródia na mafiu. Proste kopu veci v tejto sérii bolo nereálnych. Taký slabší priemer.

21.03.2022 3 z 5

Vražedné pouto Vražedné pouto Tijan (p)

Mám rada mafiánske prostredie, no toto bol taký slabý odvar. Chýbala tu ta mafiánska mrazivosť a napätie. Príbeh bol zbytočne naťahovaný, aj keď celkovo bol fajn. Emma dávala príliš veľa otázok, všetko zbytočne analyzovala. A nie veľmi mi sedel autorkin štýl. Proste nevyužila dobrý príbeh, ktorý slabo opísala. Dám šancu pokračovaniu, lebo chcem vedieť ako bude pokračovať, snáď druhá časť nebude tak naťahovaná.

20.03.2022 3 z 5

Vytočenej na Maxx Vytočenej na Maxx Melanie Moreland

Moja prvá kniha od autorky a musím povedať, že na začiatok to bolo fajn. Určite som z knihy nepadla na zadok. Čakala som na základe vysokého hodnotenia viac. Áno bavila som sa, najprv mi tie Charlynine slová liezli na nervy, ale potom som si zvykla a bolo to celkom zlaté. Ale príbeh v celku nič moc. Mala sexi Zrzka sa snaží skrotiť veľkého zatrpknutého medveďa. Tie ich doťahovačky boli super, hoci na môj vkus toho sexu tam bolo veľa. Štýl autorky mi až tak nesedel, neviem či je to prekladom, ale pôsobil tak zastaralo, ako by to písala staršia autorka. Chýbala mi tam nejaká dráma, možno nejaká hádka, rozchod. Proste kniha bola len o poznávaní a postupnom zamilovaní. Bolo to milé, sladké, ale ľahko zabudnutelné. Obálka mi moc ku knihe nesadla, hodil by sa na ňu starší muž, pôsobí mlado. Kniha fajn, taká oddychová.

19.03.2022 4 z 5

Hněv kejklíře Hněv kejklíře Amo Jones

Páni. Znovu zhltnute za pár hodín. Kill bol teda číslo. Tie jeho hrátky s mysľou boli fascinujúce. Bol sexi, diabolský, vtipný a nenapraviteľný sukničkár bez srdca. Alebo to srdce má, len ho musí nájsť tá správna? Páčila sa mi Sassina drzosť, ako vedela nevšímavosťou manipulovať toho nepolepšitelného manipulátora. Všetko do seba zapadalo, minulosť sa začala vyhasňovať. Delii a Maji a aj Val mi bolo ľúto. Láska a šťastie si proste nenájde každého. Znovu to bolo zvrátené, plne sexu aj násilia, aj keď to násilie nebolo až také rozsiahle, aké sme pri mafiu zvyknutí. Kapitoly z vystúpení boli asi naj. Vtedy si predstavíte že ste v obecenstve a prežívate to s postavami. Na konci sa otvorili dvere do ďalšieho príbehu, už sa neviem dočkať.

18.03.2022 5 z 5