Keddie Keddie komentáře u knih

Mrtvý posel Mrtvý posel Vlastimil Vondruška

Tato kniha vyšla současně v papírovém i elektronickém vydání a tak jsem si ji mohl přečíst jako horkou novinku. A opět jsem z ní byl nadšen. Příběh zajímavý, i když trochu nezvyklý. Oběť i pachatel jsou víceméně známy už na začátku. Ale důvod a motiv je otázkou až do konce. Ten byl v této knize kupodivu nezkrácen, i když na poslední stránce jsem ještě marně tisknul tlačítko pro přesun na další stránku. Prostě bych očekával nějaký epilog, závěr, ...

02.02.2016 5 z 5

Vykoupení krví Vykoupení krví Peter Tremayne (p)

Nepřestane mne fascinovat vyspělost Irské společnosti v době, kdy u nás teprve nějaká společnost začala existovat. I v tomto románu je Fidelma Fidelmou. Její skálopevné trvání na dodržování zákona, i když není zrovna v pozici, kdy si to může dovolit, je imponující. Příběh jako obvykle perfektní, napínavý a s překvapivým rozuzlením (i když vraha jsem si tentokráte celkem tipnul).

20.01.2016 5 z 5

Má je pomsta Má je pomsta Miluše Dovrtělová

Celkem jednoduchý příběh, ale nenudil jsem se. Občas mi vadil sloh autorky. Prostě kniha, kterou přečtu jednou, řeknu dobrý, a jdu dál.

15.06.2015 4 z 5

Blůdička aneb Mystická detektivka z Českého lesa Blůdička aneb Mystická detektivka z Českého lesa Radek Coufal

Výborný román. Trochu mi připomínal některé romány Miloše Urbana, ale přesto to bylo originální čtení. Děj má dvě roviny. Do jedné se dostaneme prostřednictvím kroniky a druhá je současnost. Nakonec se vše zajímavě propojí.

24.11.2014 5 z 5

Symbol smrti Symbol smrti Peter Tremayne (p)

Na Fidelmu se vždy těším. A opět nezklamala. Výborná zápletka, napínavé až do konce. Jedním slovem: výborné.

16.10.2014 5 z 5

Les oběšených lišek Les oběšených lišek Arto Paasilinna

Další kniha oslavující krásu Laponska. Trochu absudrní, ale jinak velice pěkný román. Jen škoda těch oběšených německých turistů. :-)

15.09.2014 5 z 5

Případ pro exorcistu Případ pro exorcistu Michal Sýkora

Musím říct, že tenhle typ detektivky mám moc rád. Navíc jsou reálie a prostředí románu mě důvěrně známé. To vše dohromady pak vytváří dle mého jednu z nejlepších českých detektivek, které jsem v poslední době četl.

10.06.2014 5 z 5

Dýka s hadem Dýka s hadem Vlastimil Vondruška

Výborná historická detektivka skládající se ze dvou na sebe navazujících příběhů. Krásně je zde vidět, že právo a spravedlnost se ve středověku řešili poněkud jinak, než dnes.

28.03.2014 5 z 5

Podzimní blues Podzimní blues Jarmila Pospíšilová

Celkem svižná detektivka. Zápletka není příliš složitá, ale kniha se celkem dobře četla.

05.10.2013 4 z 5

Zahrádka smrti Zahrádka smrti Jaroslav Velinský

Klasický Ota. Cpe se kam nemá a málem na to doplatí. Ale opět to dobře dopadne. Jak jinak. Tentokráte se skoro nezaplete s ženskou, protože je věrný holce House. Kidovi se podařilo krásně vykreslit atmosféru 60. let. Vřele doporučuji.

06.09.2013 5 z 5

Kejklíř, Smrt a Blázen Kejklíř, Smrt a Blázen Jarmila Pospíšilová

Dobrá detektivka. Četla se celkem lehce. Možná trochu slabší zápletka.

28.08.2013 4 z 5

Útěk do pekel Útěk do pekel František Niedl

Další výborná knížka od mého oblíbeného autora. Sice úplně jiná, než ty předešlé, ale opět mne vtáhla do děje. Hlavní hrdina je sice takový hodně svérázný, ale v podstatě klaďas.

11.07.2018 5 z 5

Příběh staré šperkovnice Příběh staré šperkovnice Marie Macková

Výborně napsaný příběh. Zrovna loni jsem v Králíkách a na Hedeči byl. Takže jsem si dokázal představit neustále stoupání z města ke klášteru. Jen ten smutný závěr. Ale takový byl(je) život. Už se těším na další příběh z tohoto kraje.

22.05.2018 5 z 5

Ze zápisníku námořníka Ze zápisníku námořníka Kateřina Doležalová

Deník se četl dobře. Někdy mi humor úplně nesedl a nemůžu říct, že jsem se smál, až jsem se za břicho popadal, ale celkově se mi kniha líbila. Co mi tak úplně nesedělo byly anglické věty s jejich překlady. Neumět anglicky a muset neustále hledat význam "pod čarou" by mne asi dost iritovalo. Také si myslím, že ne každý čtenář ví, kde je v Opavě (a vlastně i ve Šternberku "blázinec"). Jinak dobrý. :-)

30.07.2017 4 z 5

Ve službách mocných Ve službách mocných František Niedl

Velmi jsem se těšil na třetí díl Rytířů z Vřesova a nebyl jsem zklamán. Oproti předchozím dílům zde bylo méně akce, ale i tak to byl perfektní román. Škoda že autor píše zásadně jen trilogie a tak se dalšího dílu asi nedočkám.

30.06.2017 5 z 5

Jeptiška pro markraběte Jeptiška pro markraběte Naďa Horáková

Další osudy Jana Jindřicha, bratra Karla IV. byly velice zajímavé. Pravda, otec vlasti, nepůsobí v tomto románu moc sympaticky, ale tak už to někdy bývá. Zajímavý je i pohled do běžného života ve středověkém městě. Jednoduše řečeno, opět vynikající historický román zaměřený především na ženskou polovinu lidstva. Asi největším zklamáním pro měl byl epilog, kde se autorka přiznala, že s celou sérií končí.

29.01.2016 5 z 5

Velký král Přemysl Otakar I. Velký král Přemysl Otakar I. Vlastimil Vondruška

Bál jsem se téhle "velké" knihy. Ale nakonec se četla sama. A i když dějiny celkem znám, stejně jsem byl napnutý, jak to dopadne. :-)

21.10.2014 5 z 5

Vrah má čisté ruce Vrah má čisté ruce Miloš Smetana

Dobrá detektivka. Ale na druhou stranu nic moc překvapivého, žádné originální řešení.

21.10.2014 3 z 5

Jako obvykle perfektní detektivka. A jako bonus navíc alternativní pohled na naši vzdálenou historii.

29.09.2014 5 z 5

Zajícův rok Zajícův rok Arto Paasilinna

Na autora jsem narazil díky audioknize. Pak už jsem vědomě sáhl po jeho románu. A nezklamal jsem se. Zajícův rok je tak trochu ekologický román o úteku do přírody. Humor je jemný, situace občas absurdní. Ale opravdu skvělé čtení.

04.09.2014 5 z 5