Strážce boleslavského mystéria ekniha

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Správce hradu Bezdězu Oldřich z Chlumu stojí tentokrát proti nebezpečným úkladům tajného bratrstva. Na počátku je vypálení vladyckého dvorce v Tajné. Ale to, co se zdálo jako loupežné přepadení, tají podivné tajemství, jehož kořeny sahají až k počátkům přemyslovského rodu a ke knížeti sv. Václavovi.

https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/214388/strazce-boleslavskeho-mysteria-214388.jpg 4.5407

Hříšní lidé Království českého 8.

Detektivky, krimi, Literatura česká, Historické romány
Vydáno (ekniha)

Kniha Strážce boleslavského mystéria

Anette99

Na doporučení. A líbilo se mi to. Zároveň to pro mě ale bylo spíš takové oddechové čtení oproti knihám, které čtu normálně. Nechybělo napětí ani humor, také se mi líbí historické prostředí. Oldřichovi jsem fandila, je chytrý a sympatický. Ale nejlepší byl asi Ota :D Rozhodně někdy sáhnu po další knížce ze série. A překvapilo mě, že se sv. Václavem to mohlo být trochu jinak, než nás učili.

Hotovson

Jeden z nejlepších dílů s Oldřichem z Chlumu, co jsem čet. Nepamatuju se, že by v některym jinym dílu šlo Oldřichovi tolik o život, jako teď, když po něm šlo Bratrstvo, potom jedna z Ludmil a na konci měl na mále před samotným králem Přemyslem. Zamotávalo se to teda pekelně, i když v Ludmilách jsem se docela vyznal, spíš jsem se děsil toho, aby Oldřich nejel navštívit těch zbylejch několik dvorců Tajná. Nakonec všechno vyřešil naprosto brilantně.

Dada077

Zatiaľ najzamotanejší príbeh zo všetkých Vondruškových, ktoré som doteraz prečítala. Začal celkom nenápadne, jednou zachránenou pannou Ľudmilou a nenápadne aj vtiahol Oldřicha z Chlumu do jej ďalšej ochrany a pátrania po vrahoch jej otca. Potom sa zrazu začali Ľudmily množiť, rovnako aj nepriatelia, idúci Oldřichovi po krku, kamkoľvek sa pohol. Keď sa mu najväčšia záštita, hlavný boss Přemysl začal vyhrážať katom a ešte aj vlastná žena ho cepovala za to, že jej neskladá vlastné originálne komplimenty, normálne mi ho bolo ľúto. Pri tejto časti sa mi prvý raz zdalo, že prvá polovica knihy je príliš rozťahaná a keby bola celá napísaná takým tempom a tak dobre, ako posledných päť kapitol, nebolo by jej čo vytknúť.
Občasný humor a ľahký erotický nádych ju však ako vždy osviežili a pozviechali. A ešte stále premýšľam, či panoš Ota náhodou neochorel vernosťou, lebo pekná ženská na neho doslova spadla a on ju iba sucho pobozkal.

eltondo

Podle mne už ani neexistuje větší sousto, než jaké musel Oldřich z Chlumu skousnout v tomto příběhu. Nebezpečí ze všech stran.

Mates84

Dan Brown po cesku:)

olívoil

Skvěle zamotaný příběh......Oldřichovi z Chlumu šlo o krk přímo od krále, ale pochopil, že by přišel o nejschopnějšího poddaného..........a zajímavě zamotané české dějiny

Riccia

Tahle knížka je už moje x-tá z řady Hříšní lidé Království českého a jsem si jistá, že není poslední. Opět pohodové, milé a přiměřeně napínavé čtení, se kterým jsem strávila velmi příjemný čas.

icezero
04.11.2019

Od pana Vondrušky jsem toho přečetl za poslední dobu docela dost. Strážce boleslavského mysteria jsem si vybral z jednoho prostého důvodu - k tomu místu mám díky manželce trošku blíž :D
Samotné příběhy celé série jsou občas opravdu jako o agentovi 007 ze středověku, všechno zvládne, vyřeší a navíc je až neuvěřitelně čestný - aspoň na tehdejší dobu. Samozřejmě historie je v i v tomhle příběhu spíš kulisa na podkreslení, ale kdo vlastní ví jak to tehdy všechno bylo

Ďáblův sluha
Ďáblův sluha