Strážce boleslavského mystéria

Strážce boleslavského mystéria https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/214388/mid_strazce-boleslavskeho-mysteria-214388.jpg 4 571 87

Správce hradu Bezdězu Oldřich z Chlumu stojí tentokrát proti nebezpečným úkladům tajného bratrstva. Na počátku je vypálení vladyckého dvorce v Tajné. Ale to, co se zdálo jako loupežné přepadení, tají podivné tajemství, jehož kořeny sahají až k počátkům přemyslovského rodu a ke knížeti sv. Václavovi.

Yorika
12.03.2013 3 z 5

Oddychová četba pro nenáročného čtenáře.U této knihy může člověk příjemně vypnout a jen tak relaxovat.Občas je to potřeba.

bibi.r
09.03.2013 5 z 5

Králové jsou holt králové a jsou ochotni popravit i své nejvěrnější stoupence. Ještě, že je Oldřich tak prohnaný.Btw. kdyby se historie učila tak zajímavě, jak ji popisuje Vondruška, tak by to byla prča.

jaja64646460
05.03.2013 5 z 5

Jako vždy - Vondruška nezklamal.

Shardlake
26.02.2013 3 z 5

Opět krásně napsaná kniha, kdy Vás děj po pár stránkách chytí a knihu nechcete odložit, dokud ji nedočtete.

Zdeslav
17.06.2012 5 z 5

Detektivka, jak má být. Celým příběhem prostupuje záhada, které Oldřich z Chlumu po střípcích přichází na kloub. Dostatečně nepředvídavý děj, avšak zbytečně nepřekombinovaný, což se někdy autorovi stává. Originální zápletka nadchne všechny milovníky dávného středověku a jeho tajemných zákoutí, která skrývají temné lesy i nebezpečné mysli mocných.

aša
13.06.2012 5 z 5

Objevila jsem Vlastimila Vondrušku teprve nedávno, ale protože mám ráda detektivky a historii, patří mezi moje oblíbené spisovatele. Knížka je velice čtivá a napínavá, jen těžko se od ní odchází.

vitavita
14.03.2012 5 z 5

Komplikovaný případ řeší Oldřich z Chlumu s nadhledem.