Strážce boleslavského mystéria

Strážce boleslavského mystéria https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/214388/mid_strazce-boleslavskeho-mysteria-214388.jpg 4 571 87

Správce hradu Bezdězu Oldřich z Chlumu stojí tentokrát proti nebezpečným úkladům tajného bratrstva. Na počátku je vypálení vladyckého dvorce v Tajné. Ale to, co se zdálo jako loupežné přepadení, tají podivné tajemství, jehož kořeny sahají až k počátkům přemyslovského rodu a ke knížeti sv. Václavovi.

vlkcz
23.04.2016 5 z 5

Z těch Vondruškových knih, které věnoval postavě Oldřicha z Chlumu, hodnotím nejvýš. Hlavní důvod je ten, že po předchozích příbězích, které jsou už poněkud schématické, tady je přidán motiv vysoké politiky a legenda ze samých počátků přemyslovských Čech. Jakkoliv oba momenty jsou historicky diskutabilní.

cialexa
18.02.2016 4 z 5

Tento díl Oldřicha z Chlumu se mi zdál přepolitizovaný, nemám ráda intriky a podlosti, ale asi to tak bylo, je a bude i v současném světě :-(

helenkan
05.02.2016 5 z 5

Opět napínavý,pěkně zamotaný a hodně podezřelých. Skvělé.

ivoiro
16.01.2016 5 z 5

Vondruška opět nezklamal. Poutavé a zajímavé čtení. Kniha se čte sama.

MarkétaLore
24.12.2015 5 z 5

Právě dočteno, a když už nic, tak vztah Oldřicha z Chlumu k Českému králi, popsaný na posledních stránkách, je opravdu k zamyšlení.

Tauriel
23.11.2015 5 z 5

Tenhle příběh Oldřicha z Chlumu mě hodně zaujal - tajné bratrstvo, několik stejných dvorců a vůbec zvláštní konspirační teorie o sv. Václavovi - radost si to přečíst.

cérka
11.11.2015 5 z 5

Právě dočteno. Jeden z nejlepších dílů této série.

Malarkey
15.09.2015 5 z 5

Pocitově je tahle kniha spíš na čtyři hvězdičky, ale vzhledem k tomu, že celý ten příběh se odehrává v mé krajině, užíval jsem si každou popisovanou dobře známou vesničku tak, jak kdybych tam včera byl. Každopádně pan Vondruška umí tyhle příběhy psát. Jelikož pocházím ze Staré Boleslavi, byl jsem zvědavý, jak se legendy o sv. Václavovi zhostí a musím říct, že pro něj vytvořil opravdu hodně zajímavou konspirační teorii, nad kterou je radost přemýšlet. Nehledě na to, že na Oldřicha a Otu jsem si už docela rychle zvykl a stali se mými oblíbenými knižními postavami.

bh69
25.05.2015 3 z 5

Tyhle knihy se těžko hodnotí - na jednu stranu jsou to takový naivní "rodokapsy" se spoustou klišé, neuvěřitelných náhod a zápletek, ale na druhou stranu se to dobře čte a autor dokáže čtenáře upoutat. Ideální pohádky před spaním. Takže poctivé 3 *.

jaja1989
20.04.2015 5 z 5

Byl by Oldřich, tak úspěšný nebýt jeho přátel?

wooloong
28.02.2015 4 z 5

Dan Brown po česku. Pohodové i napínavé čtení, co víc si přát jako oddechovku na dva večery? S přibývajícím počtem přečtených dílů mě začíná čím dál víc vytáčet množství překlepů a pravopisných chyb. Především s čárkami ve větě není autor / korektor zrovna kamarád.

Selinute
29.12.2014 5 z 5

Velmi zajímavá, velmi poutavá, dobově podbarvená, tajemná... Mně se líbila moc.

Morkon
28.11.2014 4 z 5

Pro me zatim nejhorsi kniha z teto serie. Snaha napodobit Browna moc nevysla. Zmateny pribeh.

Keddie
29.09.2014 5 z 5

Jako obvykle perfektní detektivka. A jako bonus navíc alternativní pohled na naši vzdálenou historii.

gimli35
17.05.2014 4 z 5

Skvělá kniha s Oldřichem z Chlumu a zajímavá verze svatováclavské legendy.

bondula
16.05.2014 5 z 5

Romantické a naivné. No a čo? Všetky ženy sú krásne a prítulné, bojovníci udatní a nezraniteľní, pivo silné a dobré. No a? Jednoduchý jazyk, nadbytočné slová vo vetách, opakujúce sa frázy. A? Postavy konajú a myslia ako ľudia 21. storočia. Veď to vôbec nevadí!
Napínavý thriller s konšpiračnými prvkami z prostredia českého stredoveku, napísaný tak, že od prvej stránky nepustí. Netreba v tom hľadať nijaký hodnotnú literatúru, nijaké poučenie, ani reálny pohľad na český stredovek. Ide v prvom rade o zábavu a v rámci tejto kategórie prekonáva knižka všetky očakávania. Pre mňa dosiaľ najvydarenejšie Vondruškovo dielo.

Nedá mi nepozastaviť sa nad panošom Otom a jeho dirty talking replikami, nakoľko v tejto knižke do svojho umenia zaúča aj pána Oldřicha a o senzačné hlody tu nie je núdza. Pán Vondruška, to je „mazec“ ako sa u Vás v Čechách hovorí! Takáto verbálna výbava zaručí úspech u ktorejkoľvek ženy. Načo byť alfasamcom, takto možno získať titul najvtipnejšieho baliča, ktorý o ňu kedy prejavil záujem!

evafort
11.04.2014 5 z 5

Další skvělá knížka od p. Vondrušky, zase plná záhad a napětí. Mám ráda, jak se spolu hlavní postavy slovně pošťuchují s jemným humorem a s láskou.

Zdenda20
30.12.2013 5 z 5

Tuto knihu jsem dostal k vánocům, takže jsem se již těšil na další příběh Oldřicha z Chlumu. Opět je moc pěkně zpracována zápletka i když téma původu přemyslovců je již několikráte zpochybněno jinde. Zde je moc pěkně popsán boj o prestiž vládnocího rodu. Nikdo nesmí pochybovat, že Přemyslovci jsou jediní, kteří mohou vládnout . Dá se jen pochybovat o oblibě Oldřicha z Chlumu u krále, když nesplnil jeho příkaz. To je téměř pohádkový závěr.Ale jako knihu doporučuji všem , kdo má rád příběhy z tohoto období.

Henriette
06.11.2013 3 z 5

Jedna z nejlepších knížek o Oldřichovi z Chlumu. Trochu tajemna, pátrání v kronikách, tajná krypta... Super. Konspirační teorie na české téma, to jsem zatím nečetla a tleskám. :)

miriama
21.06.2013 4 z 5

Taková Šifra mistra Leonarda po česku. Zločin jehož rozuzlení musí tentokrát Oldřich z Chlumu hledat ve starých kronikách, neboť se vztahuje až k tajemství ze života svatého Václava. Jeho protivníci jsou opravdu velmi mocní a královskému prokurátorovi jde doslova o hlavu.