Vykoupení krví

V osmnáctém příběhu pátrá sestra Fidelma po vrahovi krále Colgúa Píše se rok 670 a král Colgú pořádá na svém hradě hostinu pro význačné panstvo. Náhle do síně přichází řeholník, který prý králi přináší důležitý vzkaz. Vzápětí se ale posel na Colgúa vrhá a s výkřikem „Pamatuj na Liamuin!“ ho probodne. Je sice zneškodněn, ale král bojuje o život. Kdo je to Liamuin? A kdo stojí za pokusem o vraždu? Vyšetřováním je pověřena králova sestra Fidelma, vzdělaná právnička, a její muž, bratr Eadulf. Musejí se vydat na území svých úhlavních nepřátel, příslušníků kmene Uí Fidgente, odkrýt temná tajemství kláštera Mungairit a vypravit se do hrozivé horské tvrze bezbožného tyrana. Po celou dobu výpravy je provází nebezpečí a násilí, až nakonec odhalují zdrcující pravdu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/24_/240756/sestra-fidelma-vykoupeni-krvi-kBb-240756.jpg 4.430

Sestra Fidelma (24.)

Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, Vyšehrad

Atonement of Blood (2013)

Kniha Vykoupení krví

Vojslava
26.07.2018

Otázky lásky, věrnosti, zrady, cti a vlastního prospěchu jsou v tomto díle snad ještě intenzivnější, hodnotím ho velmi vysoko (kromě samozřejmé vysoké úrovně vyprávění). Nakonec i na hodnotu rodinného života dojde, takže se doufám v příštím díle mohu těšit na další zapeklitý případ i na nahlédnutí do zákulisí starého Irska!

wooloong
01.06.2018

Tak tentokrát to kmen Uí Fidgente opravdu přehnal! Ještě že je ten Conrí loajalita sama. Někdo by měl překladatelce vysvětlit rozdíl mezi standardem a standartou, protože říkat válečné zástavě standarda je překladatelské faux pas.

Ladiva
02.07.2017

Veľmi príjemná historická detektívka. Trochu ma rušilo priveľa vysvetliviek pôvodných írskych výrazov a slov,aj napriek tomu sa však čítala dobre a nevadilo, že som nečítala všetky predchádzajúce diely tejto knižnej série.

klarence
15.05.2017

Po dlouhé době jsem se vrátila k tomuto autorovi a rozhodně to nebyla chyba..
mám ráda historické detektivky , kde se i dozvíte něco z historie ..

čef
16.06.2016

Historické knihy od historiků mají čtenářům se zájmem o dobu minulou vždy co říci nového a zajímavého. Tato kniha je plná informací o tom, jak to na Irském ostrově za dávných časů chodilo, jak poměrně vyspělý byl soudní systém v době, kdy u nás bylo právo a spravedlnost v úplných plenkách. Vyprávění ale není suché, je zde hodně napětí, detektivního pátrání a překvapivé dedukce, takže si i čtenáři detektivek přijdou na své.

Selinute
16.05.2016

I tentokrát u mě Tremayne získává plný počet. Moc pěkné čtení!

vincek1
15.05.2016

Pan Tremayne opět nezklamal. Když jsem knihu objevil v knihovně, měl jsem druhé vánoce.
Zdá se mi, že knihy p. Tremayna jsou čím dál lepší a lepší. Jen tak dál.

Ulala
09.03.2016

Mám ráda Irsko. Odpověď na otázku proč však zní: ani nevím. O Irsku jsem pouze četla, viděla o něm filmy. Připadá mi však, že je to země, která kromě úchvatné krajiny má svou historii. Když jsem objevila spisovatele píšícího historické detektivky situované do Irska, koupila jsem knihu a začetla se, už ani neví do kterého z titulů. Tremayne mně „chytil“. Je překvapivé kolik historických informací jsem se dozvěděla při čtení detektivky. Právní systém doby, ve které se příběhy odehrávají, je úchvatný. Vývoj tzv. pravé víry velmi zajímavý. Nelpím na přesných historických datech v beletrii, ty si mohu najít v historických spisech či encyklopediích. Příběhy sestry Fidelmy mi však poopravily názor na některé historické události, které jsem dříve nezkoumala, protože jsem si myslela, že je vše jinak. Poslední kniha (za rok a půl se mi povedlo přečíst všechny příběhy) mi připadala ucelenější. Zápletka opět skvělá. K vyřešení případu je komentář zbytečný. Kniha se čte jedním dechem. Je velmi zajímavé sledovat myšlenkové pochody právničky, která přes různé překážky a své vlastní problémy, dospěje pro čtenáře většinou k překvapivým závěrům (pokud ovšem nejuknete na konec knihy – to však nedoporučuji, zajímavější je postupný vývoj situace). Doporučuji a dávám pět hvězdiček.

Peter Tremayne (p)
anglická, 1943