Katy_vKnihách Katy_vKnihách komentáře u knih

Nájemníci pana Moonblooma Nájemníci pana Moonblooma Edward Lewis Wallant

Tahle kniha rozhodně nesedne každému. Je to příběh melancholický, občas poetický a řekla bych, že více méně smutný. Není to špatná kniha, ale určitě se nečte snadno, a podle toho ji asi také každý hodnotí. Škoda, že nebylo víc využito samotného New Yorku, zcela určitě by to zvedlo čtivost celé knihy. Ale i tak, je to jiné čtení. Pokud nemáte rádi šablonovité knihy, pusťte se do téhle.

15.02.2024 3 z 5

Trochu si říkám, čím tahle kniha zapadá do žánru humoru. Já na ní nic vtipného neviděla. Hodně špatně se mi do děje i vůbec začítalo, jelikož je psaný formou deníku, a hlavní hrdinka? Nezlobte se, ale takhle protivnou ženštinu už jsem v knize dlouho neviděla! Autor ji dal až moc mužských vlastností, které se k ní vůbec nehodili. Opravdu netuším, čím si kniha zasluhuje takhle vysoké hodnocení. Mě kniha nesedla z žádného pohledu a myslím, že mě to odradilo i od čtení dalších autorových knih. Co se týče humoru, jsme na naprosto jiné vlně.

13.02.2024 3 z 5

Šance Šance Jackie Collins

Když jsem viděla tu délku knihy, rozmýšlela jsem se dvakrát, jestli do toho jít. Ale, kdybych nešla, ochudila bych se o neskutečně propracovanou mafiánskou story! Ale opravdu propracovanou, nic plytkého, nic povrchního. Postavy propracované do nejmenšího detailu (a že jich bylo), a s myšlenkou. Je vidět, že autorka to měla všechno vymyšlené dopředu, než to vůbec napsala. Jinak by to tak skvěle nepůsobilo. Za mě velké ANO! Pokud máte rádi mafiánské knížky, ani tahle by vás neměla minout. Jen jedna hvězda dolů za to, že jsem si moc neužila té tmy v New Yorku, na kterou jsem se tak těšila. Tahle část děje mohla taky pěkně gradovat, ale ta na mě bohužel tak nezapůsobila. Ale jinak, skvělá čtecí jízda.

10.02.2024 4 z 5

Detektivka, která se řadí spíš mezi ty odlehčené. Ale podle mě až moc odlehčené. Bylo to trochu na škodu, že případy první dámské detektivky nešli nijak do hloubky. To mě hodně na knize zklamalo, protože jsem si myslela, že Africké prostředí s dobrou krimi zápletkou bude úžasné čtení. Bohužel, pro mě tam byla nejsympatičtější jen samotná Afrika. Autorův styl psaní mi tedy vůbec nesedl. Tohle bych zařadila spíš do detektivního žánru pro náctileté, ale ne pro dospělé. Pokud nemáte rádi nervy drásající thrillery, čtení se vám určitě bude líbit. A kvůli Africe se to přečíst určitě vyplatí, protože Afrika se zase v tolika knihách nenachází. Za mě 3,5 *.

04.02.2024 3 z 5

Doktore, fofrem, jde o život! Doktore, fofrem, jde o život! Patrick Taylor

Tohle bylo opravdu milé a oddechové čtení. Osobně jsem se sice nezasmála, ale nic to neubírá stylu autorova psaní, které se čte lehce. Člověk se velmi dobře vžije do postav, a i když je vesnička vymyšlená, rádi by jste ji sami navštívili. Pokud potřebujete spravit náladu po špatné knize, nebo vypnout po sérii thrillerů, jděte do toho. :)

02.02.2024 4 z 5

Život v Paříži, můj splněný sen Život v Paříži, můj splněný sen Lisa Anselmo

Kniha, která není ani moc o Paříži, jako o autorce samotné. Nic proti tomu, je to biografie. Ale, nevím. Poslední dobou se rozmohl zvyk sepisovat jakékoliv zážitky z jakéhokoliv života. Ale, rozhodně všechny tyhle sepsané knihy nejsou čtivé. Bohužel, tohle pro mě bylo hrozně depresivní. Paříž bych řekla, že je tu druhořadá. V popředí stojí vztah matky a dcery, a věčné vzpomínání na prožitý život. Biografie málo kdy bývají nějaké ha ha čtení, jenže by to nemělo být ani něco takového. Autorce se v té Paříži nepřihodilo nic, co by stálo za čtení. Nic zajímavého, nic optimistického, jen se vypsala ze svých starostí. Tím ty starosti ale přenesla i na čtenáře. Ne díky, tohle už ne.

31.01.2024 3 z 5

Temný odstín modři Temný odstín modři Paul Johnston

No, já osobně nevím, co k tomuhle příběhu napsat. Já nebyla tak uchvácená stylem knihy, jako tomu vypovídá zdejší hodnocení. Celou dobu jsem postrádala sebemenší napětí, vše bylo popsáno velmi obsáhle a z mnoha pohledů, že se hlavní děj ocitl úplně na druhé koleji. To mi vadilo asi ze všeho nejvíc. Dle anotace, jsem si myslela, že se celý příběh bude soustředit na hledání nezvěstné ženy, ale bylo tam toho zbytečně tolik, že to postrádalo zápal. Byla jsem ráda, že mám dočteno. Vyzdvihnu jen krásné prostředí Řeckého ostrova, díky kterému ta kniha má svoje kouzlo. Ale, pár scén bylo na mě až příliš...takže ano, jednou ano, víckrát ale už ne.

29.01.2024 3 z 5

Oběd v Paříži Oběd v Paříži Elizabeth Bard

Když chci psát o svém životě, který si tvořím v naprosto odlišné kultuře, než na kterou jsem zvyklá, měl by to být zajímavý příběh. Nemůžu si pomoct, ale tohle mi přišlo tak chaoticky sestavené, jako kdyby si autorka vybavila určité pasáže života, které na sebe moc nenavazovali. Skákala od svého dětství v Americe, po nynější život v Paříži. Mezi tím vším si odjížděla zpátky do New Yorku na návštěvy domů...no ale jak se má pak člověk začíst do určité části? Na mě nezapůsobila ani jedna popsaná část! Nakonec mi přišlo, že spíš tak nějak smířila se svým životem, který se rozhodla žít jinak. Nemělo to žádné kouzlo, nepůsobilo to optimisticky. Já jsem se při čtení hodně trápila. Tohle už opravdu ne.

25.01.2024 3 z 5

Zabouchnutá do tebe Zabouchnutá do tebe Carole Matthews

Těšila jsem se na Africké dobrodružství, jenže se mi ho dostalo velmi málo. Bylo to spíš Africké dobrodružství v Anglii. Většina děje se totiž odehrává v malé anglické vesnici. Ze začátku příběhu se mi hrdinka jevila celkem sympaticky, nicméně po návratu z Afriky se změnila na velice ufňukanou a věčně si stěžující ženskou. Tím pro mě kniha naprosto ztratila kouzlo už v polovině! Autorce se u mě nepovedlo navodit ale ani tu správnou atmosféru toho, že bych si užívala jak se snaží cizinec začít nový život v jiné zemi. Bohužel mi to přišlo hodně utahané a zbytečně dlouhé. Za mě tedy jednou a dost.

23.01.2024 3 z 5

Slepá vášeň Slepá vášeň Meg Cabot

(SPOILER) Začátek knihy mi přišel dost chaotický, autorka nás přímo "vhodila" do příběhu, bez nějakého představení postav. Po pár kapitolách to ale začínalo zapadat do sebe, takže to ji budiž odpuštěno. Ale, bohužel už jsem se nedočkala toho, proč čtu tyto knihy. Napětí takřka nulové! Letecká katastrofa a bloudění Aljaškou chtělo prostě víc rozepsat, na můj vkus se tam hrdinové zdržovali velmi málo, a velice brzo se vrátili zpátky do civilizace. Takový ten typický boj o přežití tam bohužel nebyl. I tak se to četlo ale s lehkostí a s celkem sympatickou hl. hrdinkou. Za mě 3,5 * :)

20.01.2024 3 z 5

Matt Matt Lauren Layne

Tak jako u prvního dílu, ničím nepřekvapující, průměrný příběh s průměrnými postavami. Nalákala mě hate to love linka, ale nebyla nijak velká a na můj vkus to opět prostě zapadlo do starých známých kolejí, které prostě nezaujmou a nenutí mě to číst dál. I tak, pokud se vám líbil první díl, tento se vám bude líbit také.

18.01.2024 3 z 5

Lino Lino Odette Ventur

O Linovi jsem před touhle knihou nevěděla takřka nic, ale od pohledu mi byl vždycky sympatický. A po přečtení můžu říct, že jsem se v něm nezklamala. Velká osobnost, která o herectví nestála, a i tak se stal jedním z nejslavnějších francouzských herců. Přirozený talent, který nepotřeboval herecké školy, aby na plátně předváděl to, co předvedl. Velice skromný, pokorný člověk, kterého sláva nezkazila. Jeho manželka to napsala velice čtivou formou, která se četla hladce. I když už je téhle knize nějaký ten pátek, nic to na Linově životě nezmění. Rozhodně do ní jděte i dnes, stojí rozhodně za přečtení.

16.01.2024 5 z 5

Žena s červeným zápisníkem Žena s červeným zápisníkem Antoine Laurain

Tahle kniha mě osobně moc nesedla, ještě jsem v knize neviděla takto nevyužitý potenciál Paříže. Kdokoliv zasadí děj knihy do Paříže, udělá z ní další hlavní postavu. Tady ale žádné procházky městem nečekejte. Kniha plyne velmi rychle, za dvě hodinky budete mít dočteno. Kapitoly krátké, ale psaná forma mi vůbec nesedla. Psáno ve třetí osobě, nicméně bez přímé řeči? Hrozně mě to rušilo a celkově mi to čtení ztěžovalo. Čekala jsem trochu něco jiného, svoji Paříž jsem tam prostě neměla. Takže pro mě průměrná kniha ke které se nebudu vracet.

13.01.2024 3 z 5

Ofélie se učí plavat Ofélie se učí plavat Susanna Kubelka

Možná, že by to nebylo tak špatné, kdyby hlavní hrdinka nebyla nejdokonalejší na světě a to v každém směru! Ta nejkrásnější, nejvzdělanější, nejsečtělejší, nejvíc světa znalá žena, kterou svět spatřil. Dobrá, má se to brát s tím, že žena po čtyřicítce už si může takové myšlení dovolit, ale nepůsobí to sympaticky, ani trochu. Celou dobu mi to bylo proti srsti, a hrdinku jsem si prostě neoblíbila, tudíž ani samotnou knihu. Jedině Paříž udržela moji pozornost až do poslední stránky. Ale, jinak tohle je s odřenýma ušima průměrné, a opravdu to nemusím číst znovu.

13.01.2024 3 z 5

Vinice ve Francii Vinice ve Francii Julie Caplin

Víno a Francie - kombinace která neodmyslitelně patří k sobě, kombinace kterou mám ráda, a kombinace která funguje. A funguje stejně tak dobře v téhle knize. Po přečtení Hradu ve Skotsku jsem myslela, že s touto sérií končím, protože to opravdu nebylo nic, k čemu bych se chtěla vracet. Ale, tenhle díl mi doslova spravil chuť. Děj je příjemně nakombinovaný, líbilo se mi, že nejde pouze o plánovaní svatby, ale byla tam i zápletka s výrobou šampaňského. Postavy mi byli kupodivu sympatické. Spíše než hlavní pár mě oslovila část věnované Fliss a Alfonsovi. Na nich se člověk opravdu dobře bavil. Člověk nezůstal jen v oblasti Champagne, ale podíval se i na skok do Paříže. Další plus z mé strany. Jen je škoda, že díl od dílu toho prostředí do těch knih autorka dává méně a méně. A to je důvod, proč jsem s touto sérií začala. Za to hvězda dolů, protože mi to v těch příbězích opravdu chybí. Nicméně, pokud milujete Francii do tohoto dílu se ještě dejte! :) Pro mě to byl příjemně strávený čas.

10.01.2024 4 z 5

Merde! Rok v Paříži Merde! Rok v Paříži Stephen Clarke

Před dvěma lety, jsem nevím proč, začala s pátým dílem. Teprve teď se dostávám k prvnímu, a začínám s Paulem jeho francouzské dobrodružství.
Tenhle humor nesedne všem, ale musím říct, že mě to docela bavilo. Místy to bylo opravdu úsměvné, bylo to upřímné a upřímně říkám, že mě to bavilo víc než vyprávění dalšího Angličana přestěhovaného do Francie, Petera Mayle a jeho série Provence. Tohle mělo trochu grády a pro mě to bylo mnohem čtivější a zajímavější. Možná proto, že jsem spíš na města než na venkov. Nicméně, pokud se chcete dozvědět, jak může cizinec uspět pracovně v jiné zemi než je ta jeho rodná, tady je návod...

08.01.2024 4 z 5

Láska a sýr v Paříži Láska a sýr v Paříži Victoria Brownlee

Pro začátek roku, to byl dobrý výběr! U téhle knihy jde o to, co od ní čekáte. Já od ní čekala popisy Paříže, kam jsem se chtěla na chvilku přenést. A to se mi naprosto splnilo, protože autorka v Paříži žije, takže ji umí dokonale popsat. Příběh mě bavil, nebyl vůbec přeslazený a ještě okořeněný gastronomickými pochoutkami. Tím mě vždycky příběh baví mnohem víc. Druhá půlka je sice slabší, takže za plný počet to není. Ale, já byla naprosto spokojena se svou milovanou Paříži, kam bych se znovu okamžitě rozjela. A možná si zakousla i nějaký ten sýr :)

04.01.2024 4 z 5

Sám doma 2 - Ztracen v New Yorku Sám doma 2 - Ztracen v New Yorku A. L. Singer

Bez Kevina pro mě Vánoce prostě nemůžou být! A letos ani v knižní podobě. Na knihu jsem se velmi těšila, ale lehce mě zklamala. Je to sice tentýž příběh, co ve filmu, ale dialogy jsou tak odlišné od filmového zpracování, že mě to celý děj rušilo. Na druhou stranu se tu člověk dočte o mnoha víc scénách, které se do filmu nedostali. Takže, je toho tady víc než ve filmu, pokud si někdo potrpí na tyto specialitky ve formě "neshlédnutých" záběrů z filmu, a chce se toho o filmu dozvědět co nejvíc, toho kniha určitě potěší.

23.12.2023 4 z 5

Hrad ve Skotsku Hrad ve Skotsku Julie Caplin

Nevím, jestli už by nebylo lepší s touto sérii raději skončit. Od prvních dílů už to ušlo dlouhou cestu, a pořád se opakuje to samé, což už není zajímavé. Bohužel, tento díl mě ani trochu neoslnil, stále jsem čekala, kdy vůbec začne. A pro mě prakticky nezačal. Četla jsem to kvůli vánoční atmosféře, která na mě taky bohužel nedýchla. Přišlo mi to extrémně popisné, bez pořádné zápletky, pokud to někdo čte kvůli romantice, tak ani ta nebyla velká. Těžko hledám pozitiva. Je mi líto, ale mám pocit, že po 10. díle s Hattie s touto sérií končím. Jako vánoční čtivo, bych určitě doporučila jinou knihu.

19.12.2023 3 z 5

Duch Vánoc Duch Vánoc Debbie Macomber

Velice příjemná a milá knížka, ale opravdu velice. Takhle si představuju vánoční čtivo. Bez dramat, bez stresu, bez chaosu. Anotace mě přímo nadchla, řekla jsem si že je to velice originální příběh, a není to ta typická vánoční romantika -ona potká jeho. Už jen to spojení pastor a hospodský, to nutí člověka k úsměvu.
Sice mohla jít jejich výměna a jejich akce trochu víc do hloubky, ale to nemění nic na tom, že se tahle kniha povedla. Ode mě jedna hvězda dolů za to, že je to příběh, který vypráví babička svým vnoučatům. Možná, že to někdo ocení, ale pro mě to byl rušivý element, a obešla bych se bez něj. Ale jinak, tohle vánoční čtivo určitě doporučuji :)

05.12.2023 4 z 5