katkaq katkaq komentáře u knih

Utajená krása Utajená krása Teresa Medeiros

Už po chvíli jsem měla toho přestrojení plné zuby. První část knihy až do příjezdu na jeho tvrz mi přišla skvělá a těšila jsem se na pokračování. Bohužel pak už to pro mě nebylo...přišlo mi to přitažené za vlasy a chování Austina neomluvitelné.

16.11.2021 1 z 5

Galantní pomsta Galantní pomsta Amanda Quick (p)

Romantický pohádkový příběh. Předvídatelný ale milý.

Dáma nikdy neprohrává Dáma nikdy neprohrává Sabrina Jeffries

Závěr série (poslední kniha už se k výtečníkům vrací jen oklikou) a záhadná smrt rodičů je objasněna. Duo Celie a Pintera větřím ve vzduchu už od druhého dílu a teď jsem se k nim dopracovala. U prvního dílu jsem babiččiny ultimáta chápala, ale zde jsem jakékoliv pochopení pro její machinace ztratila a ta dáma mi opravdu lezla na nervy. Čtivě napsané a za mě velmi povedená série.

Nevinná svůdkyně Nevinná svůdkyně Teresa Medeiros

Tahle kniha mě zklamala. Ráda čtu červenou knihovnu, ale co je moc to je moc. Byl to úplný chaos. Přitom si dokážu podobnou dějovou linku představit, jak funguje bez problémů, kdyby byla lépe napsaná. Tohle bylo prostě špatně rozmyšlené i napsané.

16.11.2021 1 z 5

Noc po Vánocích Noc po Vánocích Sabrina Jeffries

Přišlo mi že ani autorka snad do poslední chvíle vlastně nevěděla, proč vlastně matka svého syna tenkrát vyhnala a až ke konci ji napadlo řešení. Jinak to byl to moc milý příběh a zvlášť teď před Vánocemi si u něj člověk opravdu odpočine.

Po čem touží vévoda Po čem touží vévoda Sabrina Jeffries

Série, která nemohla začít lépe. Plynule navazuje na předchozí sérii Výtečníci z Halstead Hall a představuje nám už známou postavu. Čtivá romantická oddechovka, s trochou humoru a hodně romantiky.

Uloupená láska Uloupená láska Sabrina Jeffries

Trošku mě překvapilo, že Viktor, kterého si pamatuji z předchozího dílu, je už ženatý. Příběh krásně ukazuje, jak jedno nedorozumění může v člověku probudit tolik negativních emocí, které si může člověk ještě více pěstovat nebo se snažit nedorozumění vyřešit. Trošku slabší díl, ale i tak je čtivě napsán.

Dávná tajemství Dávná tajemství Sabrina Jeffries

Četla jsem od autorky už několik knih a musím říct, že tento pár mi přirostl k srdci. Tristan, který si na nic nehrál a opravdu se snažil, aby si Zoe zasloužil, když už si ho vybrala, byl opravdu sympatický. Líbila se mi upřímnost s jakou proběhla konfrontace s otcem Zoe. Čtivě napsaná romantická kniha.

Lov Lov Elle Kennedy

Kdo zná knihy od Kennedy, ten ví, co čekat. Ten samý koncept na padesát různých způsobů. Dříve jsem četla sérii offcampus a teď jsem se vrátila pro změnu k této sérii. Naivní teen romanťárna - chtěla jsem si u ní oddechnout a to se mi také povedlo. Takže za mě tam bylo vše, co jsem čekala: trochu romantiky, trochu erotiky, pár sportovců.

Jiskra v popelu Jiskra v popelu Sabaa Tahir

Viděla jsem pozitivní komentáře a několikrát i různé doporučení na bookstagramu a tak jsem se rozhodla, že si ji přečtu. V fantazy světě pro mladé poslední dobou vládnou víly, takže tohle byla příjemná změna. Trošku drsnější a cítím, že se stane něco, co se mi asi nebude úplně líbit, ale na další díl si ten čas udělat musím. Tahle série si moji pozornost zaslouží.

Mary Rose Mary Rose Julie Garwood

Začátek a konec se mi líbili. Jediné, co mě opravdu rozčilovalo byla prostřední část. Přišlo mi jako bych četla knihu a najednou se ocitla v úplně jiné. Postavy jako by změnili i svůj charakter, což mi přišlo těžko uvěřitelné a hůř se mi tato část četla. Chápu, proč tam autorka tuto část potřebovala, ale přišlo mi, že sama sobě podkopala nohy a zničila plynulou atmosféru příběhu.

Poznáš to z polibků Poznáš to z polibků Julia Quinn

Mám tuto sérii ráda. Není to sice žádná intelektuálně náročná četba, ale vždy si u ní odpočinu. I tak musím přiznat, že některé z dílů jsou vydařenější než jiné a za mě tento patří k těm lepším a to díky humoru. Kdo by nezbožňoval lady Danburyovou a v kombinaci s ztřeštěnou Hyacinth to teprve bylo to pravé. Už jsem v této sérii zvyklá, že buď ji můžu brát jako pohádkový příběh a nebo můžu analyzovat chování jednotlivých postav (zvlášť muži mají tendenci se chovat hrozně arogantně a povýšeně a jít si za svým - svést pannu atd.). A já jsem si zvolila první možnost a druhou část jsem se rozhodla ignorovat...díky tomu jsem si knihu celkem užila

Kořist Kořist Julie Garwood

Od Garwoodové jsem toho četla už hodně, a tak vím, co mám od jejích historických románků čekat. Byl to pohádkový příběh, u kterého jsem si hezky odpočinula. Líbilo se mi to, že si Nichola nakonec vybrala manžela sama. Zároveň jsem i ocenila příběhy Nicholiných bratrů, které byly do hlavního děje přimíchány. Scéna s vyřezáváním figurky mě opravdu dojala a díky ní jsem si Royce oblíbila ještě o něco více.

Maddox Maddox Melanie Moreland

Zápletka spojená s Maddoxovou minulostí byla zajímavá, ale kniha mě nebavila tolik jako předchozí dvě. Maddox mě sice překvapil, ale koncept knihy mi přijde až na drobné změny podobný jako u předchozích knih. I v téhle najdeme přátelství a rány z minulosti a i tady se dočkáme happyendu.

16.11.2021 2 z 5

Podlý král Podlý král Holly Black

Trvalo mi přes 600 stran téhle série než jsem pochopila podstatu. Jude mě vytáčela svou snahou tahání nitek u všech ve svém okolí a svými naivními rozhodnutími. Jenže pak mi došlo, že autorce se skvěle podařilo ukázat rozdíl mezi mentalitou bytostí žijících tisíce let a člověkem, který se snaží hrát jejich hru. V životě trvajícím tisíce let je spoustu místa pro plánování, ale lidský to neumožňuje. Jude má naivní pocit, že má navrch a že vyhrává. Jenže je rozdíl mezi vyhranou bitvou a vyhranou válkou. Cardan konečně začal jedna a já jsem za to ráda.

22.04.2021 3 z 5

Krutý princ Krutý princ Holly Black

(SPOILER) Na bookstagramu je tato kniha neustále doporučována a tak jsem se nechala přesvědčit a sáhla jsem po ní. Dost často jsem četla, že první díl je nejhorší a pak se kvalita série zvyšuje. Pevně v to doufám. Zatím mě žádná postava moc nezaujala. Za mě 2,5 *.
PLUSY: čtivě napsané, líbilo se mi zdůraznění přitažlivosti ale zároveň znechucení nad ní mezi hlavními postavami
MÍNUSY: hrdinka představena jako geniální a záludná - jenže se upřímně divím jak to, že ji nikdo nechytil, když se chovala jako slon v porcelánu a nechala se zmítat pocity, chvílemi nelogická dějová linka

22.04.2021 3 z 5

Unesená nevěsta Unesená nevěsta Teresa Medeiros

U knížky jsem si oddechla a příjemně odpočinula. Někdy dějová linka trošku zadrhávala a dovedla bych si představit lepší propojení, což mě trochu mrzelo.

Svatba Svatba Julie Garwood

První díl byl o něco lepší, ale i tak jsem si opět užila prostředí Skotska. Přesně to, co od Garwood lze očekávat: dívka téměř hned zaláskovaná a muž, kterému chvíli trvá než zjistí, co cítí.

Dar lásky Dar lásky Julie Garwood

Moc milá kniha. Líbilo se mi, jak si postupně Johanna získávala příslušníky klanu. Opět čtivě napsané.

21.04.2021 4 z 5

Nevěsta Nevěsta Julie Garwood

Tohle se nemohlo nikdy stát, ale to mě nezastaví od toho, abych o tom nesnila. Romantický příběh, který je čtivě napsaný. Narozdíl od jiných mě u tohohle chvílemi mrazilo hrůzou. Ale musím říct, že to byla osvěžující změna.