KatkaHutyrová KatkaHutyrová komentáře u knih

Jednou za život Jednou za život Danielle Steel

Nezaujalo. Ačkoliv příběhy této spisovatelky mám tu a tam moc ráda, tahle knížka pro mě rozhodně nebyla.

26.04.2024

Pomněnkové matky Pomněnkové matky Lenka Chalupová

Moje první setkání s autorkou - a rozhodně né poslední.
Velmi čtivě napsaná kniha. O síle mateřské lásky, o lidském zoufalství i o tom, že cesty osudu jsou nevyzpytatelné a věci ani zdaleka nemusejí být takové, jaké se na první pohled zdají.
Hvězdičku odebírám za tu spoustu postav, ve kterých jsem se místy ztrácela.
Konec mě šokoval, ale taky úplně neuspokojil - na můj vkus byl příliš rychlý a mám příliš mnoho nezodpovězených otázek. Potřebovala bych pár stran navíc.
Autorce ale nemohu upřít, že umí psát. A umí to dobře.

17.03.2024 4 z 5

Mariana Mariana Susanna Kearsley

Přečteno do strany 92 a odkládám.
Nevyhovuje mi styl psaní. Autorka mixuje minulost a současnost dohromady - a naprosto bez varování. K tomu všemu spousta popisných pasáží.
Tahle knížka je pro mě velké zklamání. Krásná obálka to zachránit nemůže.

03.03.2024

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Pražák (nebo člověk, pro kterého je Morava pouze zeměpisný pojem) nemá šanci tuhle knížku pochopit.
Je to čtivé a místy velice vtipné, autorka perfektně vykreslila mentalitu Moravy. Jsme opravdu takoví - na jihu i na severu.
Knížka ve své podstatě obyčejná - ale neuvěřitelně opravdová. Čtení ze života, které chytne za srdce.
Za mě Veselí je od autorky to nejlepší, co má.

25.02.2024 5 z 5

Znovu já Znovu já Gayle Forman

Bohužel pro mě tahle knížka nebyla. Je to dobře napsané, ale pro mě naprosto nelogické a těžko uvěřitelné.
S hlavní hrdinkou jsem se nedokázala ztotožnit, a ačkoliv uznávám, že to neměla snadné, lezla mi na nervy a její počínání jsem mnohdy nechápala.
Příběh mě nedokázal zaujmout a vtáhnout - prostě jsem jen četla nějaký dobře napsaný text.
Knížku posílám dál. Za týden si pravděpodobně nebudu pamatovat, o čem byla.

11.02.2024 3 z 5

Dítě na nástupišti Dítě na nástupišti Gill Thompson

Moc krásná kniha, která rozhodně stojí za přečtení. Navzdory těžkým tématům, kterým se věnuje, je napsána lehce, citlivě a neuvěřitelně čtivě.
Skutečné události pospojované do jednoho příběhu.
Na konci je doslov autorky, který velice oceňuji - odkazuje v nich na knihy, pořady i youtube videa, ze kterých se můžete dozvědět ještě více.
Úplný závěr je o naději a odvaze. Vždycky stojí za to bojovat.

04.02.2024 5 z 5

Kdo věří na zázraky Kdo věří na zázraky Mirka Skočílková

Moc hezká knížka pro ženy. O životě. Ze života. Četlo se to hezky, jen ten konec mě úplně nebavil. Já bych knížku určitě proškrtala - takových 50 stránek má podle mě navíc. Některé pasáže a "zatáčky v příběhu" mi přišly úplně zbytečné a ani teď po dočtení nechápu jejich význam.
Jinak ale velice příjemné čtení. Připadá mi, že s každou knihou se autorka zlepšuje.

25.01.2024 4 z 5

Vánoce mezi knihami Vánoce mezi knihami Rachel Burton

Moc hezký vánoční příběh! Nic, co byste si pamatovali navždy, ale kdo potřebuje pohlazení po duši se sváteční atmosférou, tahle knížka se mu bude určitě líbit.
Mě to tedy bavilo moc. Začátek pro mě obtížnější na začtení, ale jakmile jsem si zvykla na autorčin styl psaní, stránky mi ubíhaly jedna za druhou.
Romantika a všechno skončí dobře, ale to k vánočním knížkám patří.

19.01.2024 5 z 5

Zamilovaná hypnotizérka Zamilovaná hypnotizérka Liane Moriarty

Za mě zklamání. Zpočátku to vypadalo slibně, ale nakonec se z toho vyklubala zdlouhavá červená knihovna! Děj plyne strašně pomalu a je tam spousta úplně zbytečných odboček.
Autorka to umí rozhodně líp. Toto je průměr - neurazí, nenadchne.

01.01.2024 3 z 5

Pád do hlubin Pád do hlubin Amber Cowie

Tuhle knížku ocení člověk, který má rád psychologická rodinná dramata a trpělivost mu není cizí. Protože Pád do hlubin je jen pro trpělivé.
Ačkoliv to má 248 stránek, děj je velice pomalý, přestože od začátku tušíte, že "něco je špatně."
Na konci je fantastický zvrat, který jsem nečekala a knížce v mých očích značně pomohl. Ovšem celkově je to průměrná kniha, u které ne každý čtenář vydrží do konce.

19.11.2023 3 z 5

Modrooký chlapec Modrooký chlapec Danielle Steel

Nad některými komentáři zde opravdu kroutím hlavou.
Za mě Modrooký chlapec úžasná kniha! Moc pěkný, procítěný příběh. Hlavní hrdinové jsou velice sympatičtí, a kdo čte opravdu pozorně, objeví mezi řádky spoustu krásných myšlenek o naději a o tom, že vždycky je možné začít znovu. Nic není nemožné.
Nezabývám se tím, na kolik je ta kniha reálná. Bavilo mě to číst a to stačí. Sedl mi styl psaní bez zdlouhavých odboček - hezká knížka.

30.10.2023 5 z 5

Náš manžel Náš manžel Jo Jakeman

Za mě tedy spíše zklamání. Dočetla jsem do strany 220 a pak mi stačilo přečíst si posledních deset stránek - a vím vše, co potřebuju.
Zpočátku se knížka jevila velice slibně, ale pak jsem se začala nudit.
Autorka měla dobrý nápad, který ale nedokázala tak úplně dotáhnout do konce.
Bylo to zdlouhavé a úplně nevěrohodné.
Škoda!

12.10.2023 2 z 5

Bellagrand Bellagrand Paullina Simons

Jediné, co je na knížce povedené, je obálka.
Pouze velké množství popsaných stran a obrovské množství dialogů o politice.
Velké zklamání. Knížce schází jakýkoliv příběh.
Škoda času, peněz i papíru!

17.09.2023 1 z 5

Ještě jedna lež Ještě jedna lež J. M. Winchester (p)

Po přečtení anotace jsem si říkala, že "takových knížek už bylo..." Námět mi přišel tak nějak stokrát opakovaný.
Ale víte co? Bylo to skvělé! Knížka, která Vás chytne a nepustí. Perfektně vymyšlené, čtivé a překvapivé. Budete napnutí do poslední chvíle. Vyplatí se číst pozorně!
Rozhodně doporučuju!

25.08.2023 5 z 5

Nový domov Nový domov Lizzie Page

Tohle byla moc fajn knížka, ačkoliv k dokonalosti jí podle mě něco chybělo. Dějová linka z první světové války mě oslovila více, než ta ze druhé.
Celkově se to ale četlo hezky. Poslední třetinu knihy jsem přečetla na jeden nádech, autorka mi zkrátka nedovolila odejít.
Není tu nouze o překvapení a zvraty.
Celkově jsem ale čekala trochu víc, než jsem dostala. Linka ze současnosti - tedy z druhé světové války - je podle mého názoru zbytečně rozvláčná.

01.08.2023 3 z 5

Kvůli tobě i zhubnu Kvůli tobě i zhubnu Ellen Berg

Skvělé letní čtení! Milá, vtipná jednohubka.
Tahle knížka není nic světoborného, ale svoji funkci dokonale splní! Pobaví, potěší a odpočinete si!
Hlavní hrdinka i všichni kolem ní jsou neskutečně milí a sympatičtí. A má to celé dobrý konec - jak už to v pohádkách pro dospělé rádo bývá!
Po přečtení komentářů zde jsem moc nečekala a o to jsem nadšenější!

19.07.2023 4 z 5

Dokonalá přítelkyně Dokonalá přítelkyně Karen Hamilton

Zpočátku jsem se nemohla začíst, ale autorka to po první třetině dokázala otočit a nakonec mě čtení Dokonalé přítelkyně úplně nadchlo. Posledních 50 stran jsem přečetla doslova na jedno nadechnutí.

Hlavní hrdinka je nebezpečná a všehoschopná psychopatka, u které nikdy nevíte... . Rozhodně není radno si s ní zahrávat. Imponovalo mi ale to, jak je chytrá a při svých plánech neponechává nic náhodě.
Thriller má otevřený konec, ale k této knize to tak nějak patří, takže mi vlastně ani nevadil.

Četla jsem i Poslední manželku. Za mě Dokonalá přítelkyně rozhodně mnohem lepší.

13.07.2023 5 z 5

Měl to být hezký život Měl to být hezký život Andrea Coddington

Mně tedy kniha zklamala. Přečetla jsem 200 stran a odkládám nedočtené. Prolog byl velice slibný, ale ten zbytek... mi připadal dohromady o ničem. Autorka mě nedokázala zaujmout, popis života v New Yorku se mi zdál být "pořád dokola."
Taková terapeutická slohová práce, nic víc.

02.07.2023 2 z 5

Papiňák Papiňák Ludmila Křivancová

Pro mě bohužel tahle knížka nebyla. Na můj vkus příliš víry - v podobě, se kterou já se nedokážu ztotožnit. S některými názory paní Křivancové vyloženě nesouhlasím.

Jinak ale na Papiňáku oceňuji formát a skladnost. Zaručeně se vejde do každé kabelky a bude dobrým společníkem například v MHD nebo v čekárně u doktora. Jednotlivá zamyšlení jsou velmi krátká.

01.07.2023 2 z 5

Pořád jsem tady Pořád jsem tady McGarvey Black

Čekala jsem napínavou duchařinu. Dostala jsem fantastickou detektivku. U mě se tedy wau efekt rozhodně dostavil.
Knížka je velice čtivá a chytlavá - jakmile začnete číst, nechcete přestat.
Příběh nemá hluchá místa. Do poslední chvíle jsem si nebyla jistá, co se vlastně stalo a kdo to udělal.
Když jsem si po dočtení rekapitulovala děj, byla jsem nadšená tím, jak do sebe všechno zapadalo. Jestli je toto autorčina prvotina, tak já se hrdě hlásím k jejím fanouškům a na všechny její další knihy budu s chutí stát frontu!

03.06.2023 5 z 5