Katka81 Katka81 komentáře u knih

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Opět od autorky vydařené čtení. Dokonce i na konci slza ukápla. Jen mi tedy přišlo přehnané, že Bohdana měla být němá. Toho jsem si vlastně celou dobu nevšimla - opravdu by dokázala vystudovat střední školu a najít si chlapa? To asi ne. Jinak hodnotím kladně, jako ostatně všechny autorčiny díla, ...sice se dost opakují, ale za to se čtou lehce a člověk si u nich odpočine.

27.12.2019 4 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Pro mě jedna z top 10 knih, které jsem četla a určitě dlouho zůstane v mých myšlenkách. Právě pro netradiční, poetický autorův styl, právě proto, že píše o válce z očí dítěte, Němců a smrti.

09.12.2019 5 z 5

Nechtěné Nechtěné Emily Gunnis

Asi do poloviny knihy jsem měla pocit, že čtu jednu z top 10 knih mého života. Bylo to tak neotřelé, zajímavé, hlavně pasáže z minula. Pak se kniha překlopila do průměrného thrilleru, což jsem vůbec nečekala. Za to ubírám jednu hvězdičku, i když bych asi jinak hodnotila pěti. Zdařilá, čtivá kniha, zajímavé, že je to prvotina, snad autorka překvapí i nějakou další knížkou.

24.11.2019 4 z 5

Vířivka Vířivka Lucie Konečná

Čtivá jednohubka. Jednu hvězdu ubírám za občasné vulgarismy, kterým nejsem příznivcem.

24.11.2019 4 z 5

Interview s upírem Interview s upírem Anne Rice (p)

První půlka knížky super, napínavá, zajímavá, pak ale obrat a fakt nuda a rychle, aby to bylo přečtený. Kvůli čt.výzvě jsem nechtěla nechat nedočtený. Škoda, no, je to zajímavé téma. Od autorky si už nic nepřečtu, i když si podle hodnocení ostatních knih asi své čtenáře našla.

03.11.2019 3 z 5

Jedno manželství Jedno manželství Tayari Jones

Nadějně rozjetá kniha, ale od půlky už spíš o ničem. Ale konec (epilog) mě potěšil. Podle mě jejich manželství bylo o ničem.

23.10.2019 3 z 5

Nejlepší pro všechny Nejlepší pro všechny Petra Soukupová

Fakt hodně dobrá knížka. Četba hodně svižná a těšila jsem se, jak to bude pokračovat. Super byly zápisky z pohledu desetiletého kluka (už i proto, že mám malého syna :-) ). Autorka se fakt do dětské mysli umí vcítit (aspoň tedy myslím :-)), a proto by mě zajímala také knížka o Snížkovi.
Nejdřív mi přišlo šílené, že matka takto syna poslala k babičce, ale bylo vidět, že mu to, a také "výchova", že nemůže mít vše, hodně prospělo. Super byl i ucelený konec (na rozdíl od např.Hanišové, která také dobře píše, ale konec bývá otevřený a vlastně nevíte, jak to dopadlo a to Vám úplně zničí pocit z četby).

01.10.2019 5 z 5

Anežka Anežka Viktorie Hanišová

Moje druhá knížka od autorky. Opět depresivní, opět s rozpačitým koncem (tentokrát jsem ani nepochopila, co tím autorka myslí), ze kterého nemám dobrý pocit a kazí to celkový pocit z knihy. Přesto se mi styl psaní líbí a přečtu si i Rekonstrukci.

19.09.2019 4 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Od Třeštíkové jsem nečekala žádnou intelektuálštinu, takže mě kniha mile překvapila. Byla čtivá, byla vtipná a ze života, to hlavně. Tak dlouho jsem se u knížky nezasmála.

03.06.2019 5 z 5

Moje Pacifická hřebenovka Moje Pacifická hřebenovka Monika Benešová

Ke knize jsem se dostala také díky knize Divočina. Tato je oproti ní trochu více úsečná a nedovolila nám tolik pohlédnout "pod pokličku" autorky, což je škoda. Ale i tak, hezká kniha, díky níž jsem se mohla vrátit, alespoň v myšlenkách, 15 let zpátky, kdy jsem pobývala v USA 4 měsíce a prožila také svoji menší PCT :-)

28.05.2019 3 z 5

Zůstaň se mnou Zůstaň se mnou Ayobami Adebayo

Velmi čtivá a smutná kniha. Moje vlastně první seznámení s africkou literaturou a stylem života, ve kterém se promítají prvky moderní s prvky dávné kultury. Už proto byla velmi zajímavá a doporučuji k přečtení.

09.05.2019 5 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Opět vydařená, čtivá kniha od české autorky. Jedna z knih, o které ještě nějakou dobu budete přemýšlet a určitě jen tak nezapadne. Určitě to ale není žádné veselé čtení, je velmi depresivní a určitou dobu máte pocit, že hrdinka je stará paní nad hrobem, které zbývá pár let, aby to doklepala, ale tak to není a o to je to horší zjištění. Konec zajímavý, druhý díl by nebyl k zahození :-)

10.04.2019 5 z 5

Velké maličkosti Velké maličkosti Jodi Picoult

Příběhy od Jodi mám prostě ráda. Je to moje oblíbená autorka. Sice se příběhy často odehrávají na stejném místě - v soudní síni, ale to neubírá na jejich čtivosti. Tato knížka patří do jejích top.

31.03.2019 5 z 5

Divočina Divočina Cheryl Strayed

Kniha je neskutečně čtivá a nepřestávám přemýšlet, jak mohla tuto cestu zvládnout, mě by ty puchýře zničily :-)

04.03.2019

Cena za dokonalost Cena za dokonalost Céline Raphaël

Šílené, šílené! Opravdu to není kniha pro slabší povahy. Autorka je velmi silná osobnost a velice nadaná. Obdivuji, že toto vše přežila a nakonec dokázala vystudovat medicínu. Nejhorší je, že ji matka nedokázala ochránit a jen slepě a hluše koukala, co se děje. Škoda, že nezazněla i výpověď její sestry, ta nakonec možná skončila hůř.

21.02.2019 5 z 5

Jiná Gabriela Koukalová Jiná Gabriela Koukalová Martin Moravec

Jak zaznívá od ostatních, kniha mě mile překvapila. Nebyla vůbec špatná, sice od poloviny si Gabriela na mnoho věcí/lidí ztěžuje, ale to je hold život, je vidět, že to nebylo vždy sluníčkové.

15.02.2019 4 z 5

Z písku a popela Z písku a popela Amy Harmon

Celkem fajn, čtivá kniha. Akorát konec moc zidealizovaný a rychlý, což jí ubralo na uvěřitelnosti.

29.01.2019 4 z 5

Příběh ztracené holčičky Příběh ztracené holčičky Elena Ferrante

Tak je to u konce. Můžu říct, že po dlouhé době opravdu skvělý čtenářský zážitek. Nejvíce se mi líbil druhý díl. Ve čtvrtém díle mi vadila víceméně absence příběhu Lily a jejích pocitů. Jak to vlastně ona prožívala? Elena si přišla dost ublížená, pořád se litovala, přitom Lily musela zažívat úplné peklo a zničení života, brr. vůbec si to nedokážu představit. Nevím, jestli to autorka popisovala z vlastního života, přišlo mi, že ano, jinak by použila více autorské imaginace a příběh by skončil jinak. Takto vyšuměl do prázdna, tak jak to v životě často bývá.

14.12.2018 4 z 5

Jezero Jezero Bianca Bellová

No, nevím, tyto oceněné knihy? Když si je nepřečtete, o nic nepřijdete. Začátek skoro slibný, prostředek hrůza a konec, docela ušel. Přečteno jen kvůli výzvě.

20.11.2018 3 z 5

Za mě zatím nejhorší díl, asi proto, že je v něm hodně zloby, nenávisti, agrese. Lidé své životy nežijí šťastně a utápějí se v nich. Styl je víc a víc rozvětvenější, proto hodnotím 5 hvězdičkami a konec opět láká k dalšímu, škoda, že k poslednímu dílu.

31.10.2018 5 z 5