katka134 katka134 komentáře u knih

Panenka Panenka Ed McBain

Krásná klasika, která má spád. A zásah detektivů byl tentokrát za pět minut dvanáct.

03.08.2023 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Autorčina debutová kniha se mi nelíbila. Naštěstí jsem ji četla až po přečtení všech jejích následujících knih.
Jinak bych po nich pravděpodobně nesáhla.

02.08.2023 2 z 5

Dráha na svobodu Dráha na svobodu Hildegarda Hoyt Swift

Nebýt Čtenářské výzvy, nikdy bych se nedozvěděla o této mimořádné ženě.
Zajímavé čtení.

17.02.2023 4 z 5

Petr Haničinec - Vztekloun s jemnou duší Petr Haničinec - Vztekloun s jemnou duší Jan Herget

Pěkná knížka o bezvadném herci. Ani jsem netušila, že jeho profesní život byl tak pestrý.

21.01.2023 5 z 5

Gérard Depardieu - NAŽIVU ! Gérard Depardieu - NAŽIVU ! Laurent Neumann

Upřímná zpověď oblíbeného herce, který se „ s ničím nemaže “. Pracovat s ním nebude určitě jednoduché. Jeho
Jean Valjean nebo i Obelix jsou nezapomenutelní.

20.10.2022 4 z 5

Lov Lov Bernard Minier

Zajímavý případ, ale ty předcházející byly mnohem lepší.
Francouzskému čtenáři, popisovaná politická situace byla jistě bližší.

15.06.2022 3 z 5

Sára Sára Dominik Dán

S mou první Dánovkou jsem si užila perfektně naplánovanou „dvojitou " vraždu.
Doporučuji audioknihu.

13.11.2021 4 z 5

Údolí Údolí Bernard Minier

Tenhle díl mi moc neseděl.
Tak jako se Martinovi dělalo špatně při pohledu na mrtvé, tak i mě bylo zle při odhalení odporných vrahů.
Napravil to Martinův optimistický pohled do budoucnosti.

10.08.2021 4 z 5

Noc Noc Bernard Minier

Detektivka plná neuvěřitelný akcí,
některé situace byly předvídatelné, ale přesto to nutí číst a číst a být s Martinem až do úspěšného konce.
Až zase navštívím Hallstatt, budu ho vnímat trochu jinak.

29.09.2020 5 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Moje první kniha od R.
Brynzy, ve skvělém podání Martina Stránského, mě hodně bavila.

03.05.2024 5 z 5

Vražedná temnota Vražedná temnota Lisa Regan

Dobrá detektivka. Zajímavý začátek, ale konec a důvod vraždění, jsem si představovala jinak.
Těší mě hezky se vyvíjející vztah Josie a Noaha.

12.04.2024 4 z 5

Pohřbené kosti Pohřbené kosti Lisa Regan

Smutná a nelehká pracovní záležitost pro Josii. Odhalení vraha bylo překvapující.

01.04.2024 4 z 5

Pudlenka aneb Měl jsem psa a kočku Pudlenka aneb Měl jsem psa a kočku Karel Čapek

Úsměvné čtení o domácích mazlíčcích pana Čapka.
Jen to topení štěňat mě překvapilo.

13.01.2024 4 z 5

Osm černých koní Osm černých koní Evan Hunter (p)

(SPOILER) Další fajn detektivka.
Dva překvapení Santové, večírek bez sendvičů, Generův karambol a Hluchého závěrečná myšlenka- no paráda.

09.10.2023 4 z 5

Jeho slovo je zákon Jeho slovo je zákon Ed McBain

Trochu jiná McBainovka, netypicky prokládaná monology šíleného vůdce gangu.

22.08.2023 4 z 5

Není hluchý jako hluchý Není hluchý jako hluchý Ed McBain

Další pokus Hluchého potrápit 87.revír. Kdo z koho?
Kočičí zloděj chce přelstít Berta.

19.08.2023 5 z 5

Poklad Poklad Alois Jirásek

Starý příběh,přestože je napsaný zapomenutou češtinou, se moc hezky četl.
A okolí Divoké Orlice je moc krásné.

27.05.2023 4 z 5

Letní královna Letní královna Elizabeth Chadwick

Opravdu moc hezky napsaný román. Postavy jsou živě vylíčené.
Těším se na druhý díl.

15.04.2023 5 z 5

Spiknutí a úklady Spiknutí a úklady Robert Merle

V předposledním díle Petr Emanuel opět poutavě líčí dějiny Francie a dělí se s námi i o své osobní prožitky. Mezi nejsmutnější patří jeho loučení s přítelem Schombergem...

Když Fogacer viděl, že sotva stojím na nohou, neschopen slova a jako beze smyslů, stiskl mě v náručí a pomohl mi pokleknout, což mi udělalo dobře, neboť se mi podlamovala kolena. Jakmile jsem klečel a hrudí se opíral o postranici lože, na němž spočíval ubohý Schomberg, sražený jako bronzový Herkules ze svého podstavce, cítil jsem se lépe, leč přestože jsem byl nesmírně smutný, rozrušený a zarmoucený, nebyl jsem s to uronit jedinou slzu.
Než jsem opustil onu místnost, naposledy jsem se ještě podíval na Schombergovo neživé tělo a řekl si se sevřeným hrdlem: Panebože, jak je možné, že je to poslední pohled? Jak tíživá je bolest, jež vám v tu chvíli sevře srdce! Smrt je tedy možná? Můj otec říkával, že kterákoli víra je příslibem života po smrti, jelikož se však nikdo nikdy z onoho světa nevrátil, aby nám pověděl, jak je to s tím příslibem doopravdy,modlíme se, aby to bylo pravda - ona modlitba sama, tisíckrát opakovaná, nám dává naději.

18.03.2023 4 z 5

Můj muž král Karel IV. Můj muž král Karel IV. Vladimír Přibský (p)

Románek z historické doby, psaný moderním jazykem, byl příjemnou změnou. A pokud byla Anna ( věřme tomu) ve skutečnosti tak veselá, měl s ní Karel hezké, ale bohužel krátké manželství.

21.02.2023 4 z 5