Osm černých koní

Na policejní stanici 87. revíru docházejí anonymní dopisy. Obsahují fotografie, jejichž smysl je nejasný: troje policejní pouta, pět vysílaček, osm černých koní… Kdo je odesílá? Co jimi sleduje? Chce vyhrožovat? A jaký „trest“ čeká na konci té zlověstné řady dopisů? Detektiv Steve Carella si dlouho neví rady. K dovršení všeho se i vraždí. Čím víc je podivných vzkazů, napětí narůstá a kruh se uzavírá… Každý člen pátračky samozřejmě věděl, že to, co skáče nahoře na stránce, jsou koně. Věděli taky, že jich je osm a že jsou černí, a když se to všechno dá dohromady, je z toho osm černých koní. Jenže to samo o sobě neznamenalo nic. Na druhé straně když to poslal Hluchý, něco to znamenat muselo. Protože Hluchý jim často posílal sdělení, která vypadala, jako že nic neznamenají, dokud se nad nimi člověk nezamýšlel, a když se zamyslel, tak něco znamenala. Jednu věc se za celá ta léta o Hluchém naučili: že hraje poctivou hru. Nevěděli sice, proč hraje poctivě, ale oni vůbec málokdy chápali duševní pochody zločinců, obzvláště geniálních zločinců. Podle nich Hluchý geniální zločinec byl. Proto hrál poctivou hru a posílal sdělení, která vypadala jako nesmyslná, i když ve skutečnosti smysl měla. Že je to Hluchý, usoudili podle přeškrtnutého ucha....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/80_/80440/87-revir-osm-cernych-koni-MXX-80440.jpg 4.479

87. revír 38.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány
Vydáno, BB art

Eight Black Horses, 1985

Kniha Osm černých koní

Ajrad1981
24.07.2020

Hluchoun tomu dodává šťávu.

Sabina335
07.04.2020

Carella má zamotanou hlavu díky dopisům, které chodí k nim na policejní stanici. Nakonec však případ jako vždy brilatně vyřeší. Pro milovníky detektivek jak dělané.

surikata246
06.10.2019

Další skvělá detektivka s 87. revírem a oblíbeným detektivem Carellou. Nemohla jsem se odtrhnout dokud jsem nedočetla a těšila se na další pokračování.

soukroma
17.03.2018

Hluchý zase na scéně a "dobírá" si celé detektivní oddělení revíru, a to nikoli neškodně (zrovna u těch titulních koní mi hodně zatrnulo). Ale jak to tak bývá, motyka nespustila, ale náhody a nehody se nevyhnutelně vloudily a Hluchý zase nekorunoval svoji komplikovanou hru ... ale i tak stihl toho provést ohavného hodně.
Protože se jedná o Hluchého, McBain připomenul, jak si pěkně pohrál s jeho přezdívkami: Pierre Sourde (skoro "hluchý jako poleno"), L. Sordo (el sordo), Taubman (der taube Mann), Mort Orecchio, Den Dove (švédsky).
A taky tu pěkně popsal jednotlivé čtvrti Velkého zlého města: Isola, Riverhead, Calm's Point, Majesta, Bethtown.

Feanor
01.02.2018

Pre mňa top McBain

moničina
18.04.2017

Skvelé. Nemá to chybu. A chudák Carella, ten hnusák prasák Hluchý mu takmer narušil manželstvo. A chudáčik hlupáčik Generro konečne povýši.

witchersbitch
10.11.2016

tuhle knihu mám ráda, ale když jsem ji četla po letech znovu, zjistila jsem že mi tam chybí víc akce :-)

čuřil
22.12.2014

Opět povedený McBain. Zatím jsem od něj nečetl z mého pohledu nepovedené dílo. No a "Hluchý" je hold Hluchý.