Jeho slovo je zákon

Ve výkopu na předměstské ulici leží šest mrtvých těl: tři muži, dvě ženy a nemluvně. Kdo jsou ti lidé? Kdo je zabil a proč? Případ hrůzné vraždy řeší detektivové 87. revíru, Carella a Kling, kterého právě trápí i osobní problém: má se ženit, nebo nemá?

https://www.databazeknih.cz/img/books/55_/55904/jeho-slovo-je-zakon-55904.jpg 4.175

87. revír 28.

Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, BB art

Hail To The Chief, 1973

Kniha Jeho slovo je zákon

tygřík2

Pánové z 87. zabránili obrovskému masakru. Hlavní iniciátor byl jedním z těch, které pan doktor Koukolík nazývá citovými deprivanty. Z jeho výpovědi na policii mi šel mráz po zádech. Co mi to jen připomínalo? Že by politiku?

Sabina335
07.04.2020

Nelze hodnotit jinak než slovem BOŽÍ!!! Zbožňuji 87. revír.

jarunka54
01.02.2020

Dalo se to přečís

mariva
16.10.2019

Pouliční gangy zrovna nemusím, ale autorovy knížky mám ráda a i když to nebylo úplně to, co mám na jeho knihách ráda, stejně mě něco nutilo číst dál.

1T0S_
01.08.2019

Kriminální povídka, kterou bych asi neoznačil za detektivku, ale rozhodně není k zahození...

Detektivové najdou v příkopě šest mrtvol, které se jim nedaří identifikovat. Po dlouhém snažení dojdou k tomu, že oběti pravděpodobně padly ve válce městských gangů. Zjištění ovšem přichází pozdě a ve městě se strhává pořádnej masakr.

Postavy jako vždy sympatické, nejvíce se mi zamlouval monolog mírně šíleného vůdce gangu, který se snaží obhájit své zločiny.
Trošku horší McBainovka, přesto se ale nejedná o nějakou nečitelnou katastrofu.
3/5

konicekbily
17.02.2019

Autor knihu napsal téměř před půl stoletím. Kdyby bylo po mém, nezařadil bych knihu mezi detektivky ani mezi krimi-romány. Je to povídka, možná úvaha, o situaci tehdejší mládeže na Západním pobřeží Unie. Na povídce si nejvíce cením monologu vůdce jednoho gangu, podle mne přesně vystihuje tehdejší "pouliční boje" mladistvých.

Edlik
29.05.2018

Můj první McBain.... a zároveň poslední.
Knihu jsem ani nedočetl, je sice útlá (jen 150 stran), ale pro mě byla opravdu nudná. Hlavní vyšetřovatelé jsou jen figurky bez nějakého charakteru. Možná je chyba nečíst od začátku... nevím. Každopádně pro mě zklamání.