katka.oo Online katka.oo komentáře u knih

Birthday Girl Birthday Girl Haruki Murakami

Krásná povídka a ještě krásnější ilustrace, po dočtení prostě musím přemýšlet kde, co a jak...

07.03.2018 5 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Tahle kniha mě moc nezaujala a to jsem se ni tolik těšila, čekala jsem až se příběh pořádně rozjede a kde nic tu nic a konec, sice překvapivý, to musím uznat, ale čekala jsem něco víc, za mě tenhle žánr asi nee ... jdu vzít do ruky opět nějakou poctivou severskou detektivku :-).

07.03.2018 3 z 5

Dítě hvězd Dítě hvězd Katrine Engberg

Kniha mi moc nesedla, dle mého trochu špatný překlad, někdy mi ty slova opravdu nešla do sebe. Příběh zajímavý, ale četla jsem i lepší detektivky. Takže pouze 3*.

07.03.2018 3 z 5

Útok na pekárnu Útok na pekárnu Haruki Murakami

Super, povídky se mi líbily i tak jak ostatní knihy od Murakamiho ilustrované Kat Menschik, spolu jim to pasuje a knihy jsou opravdu kouzelné :-) Jen ta nejnovější Birthday Girl se mi líbila o malinko více.

07.03.2018 4 z 5

Boží prst Boží prst Marit Reiersgård

Tato kniha mě moc nezaujala tedy spíš námět se šikanou a mládeží. Postavy hlavních vyšetřovatelů jsou fajn, ale Závěje se mi líbily víc. Nicméně další knihu od autorky si určitě přečtu.

15.02.2018 3 z 5

Odpočívej v pokoji Odpočívej v pokoji Sofie Sarenbrant

Super knížka, narazila jsem na ni v knihovně a jsem ráda, že jsem si ji přečetla. Taková lehká oddechovka na zimní večer :-). Za sebe doporučuji.

12.02.2018 4 z 5

Bambi Bambi Mons Kallentoft

Wau tak to byla jízda od začátku do konce, výborná kniha, pro mě asi zatím nejlepší z této série. M. K. je se Zackem (i s Malin) skvělý. Doporučuji!

07.02.2018 5 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Přemýšlela jsem jestli číst nebo nečíst, nakonec ano, ale nevím... S knihou, s příběhem (na mě až nějak moc mrtvol) a ani s hlavními hrdiny (hlavně s nimi) jsem se nějak nesžila. U knih s označením bestseller už jsem si několikrát říkala pozor pozor určitě to zas tak best nebude a ono je to pravda, teda aspoň v mém případě. Do pokračování už nepůjdu. 3*

03.02.2018 3 z 5

Modrá světla Jokohamy Modrá světla Jokohamy Nicolás Obregón

Mě se kniha líbila a moc, zajímavé, napínavé. Příjemná změna prostředí ze severských detektivek na Japonsko, i proto jsem si knihu chtěla přečíst. Japonská jména mi problémy nedělaly, spíš jsem si musela vzít atlas a na Japonsko se pořádně podívat na mapě :-). Hlavní hrdina se svou minulostí tak jak má být. Pokračování si určitě přečtu.

29.01.2018 5 z 5

Se psem mě baví svět Se psem mě baví svět Igor Chaun

Moc krásné a milé příběhy o pejscích, nádherné ilustrace. Kniha potěší oko i duši. Díky!

24.01.2018 5 z 5

DNA DNA Yrsa Sigurðardóttir

Na novou Yrsu jsem se hodně těšila a už vím proč. Skvělá kniha! Přečteno o vánocích jedním dechem. Těším se na další pokračování této série!

23.01.2018 5 z 5

Závěje Závěje Marit Reiersgård

Chvíli jsem přemýšlela jestli číst nebo nečíst, ale kniha velmi mile překvapila. Jdu se shánět po dalším díle :-)

23.01.2018 4 z 5

Selfies Selfies Jussi Adler-Olsen

Oddělení Q a jeho partu miluju, na knihu jsem se velmi těšila. Minulý Nesmírný se mi zdál trochu slabší, ale tentokrát opět super. Přečetla jsem jedním dechem.

23.01.2018 4 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Výborně, R.Bryndza s Erikou a jejím týmem opět nezklamal, čte se to v podstatě samo - rychle a dobře, jeho knihy mě baví čím dál víc, jen tak dál. Doporučuji!

23.01.2018 5 z 5

Entomologův odkaz Entomologův odkaz Peter May

Peter May patří k jedněm z mých nejoblíbenějších autorů a i tentokrát mě potěšil. Těším se na další pokračování.

20.01.2018 4 z 5

Dobré duše Dobré duše Irena Obermannová

Nooo taková trochu ,, jiná " detektivka :-), ale mě se líbila, za mě ano. Šachy, sklo, dobro a zlo, zasmála jsem, pro mě oddychovka, dobře se četla. 4*.

07.10.2017 4 z 5

Kdo jinému jámu kopá Kdo jinému jámu kopá Marie Rejfová

Pohodová odpočinková detektivka, za mě ano. :-)

25.09.2017 4 z 5

Citový život zvířat Citový život zvířat Peter Wohlleben

Kniha se mi líbila, milé, zajímavé, místy veselé povídání o zvířatech, dozvěděla jsem se i spoustu nových věcí, které jsem vůbec netušila, ale čekala jsem něco víc. Stromy jsem ještě nečetla tak uvidíme. Za mě 3*.

25.09.2017 3 z 5

Hadohlavec Hadohlavec Peter May

Na další díl jsem se velice těšila, ale trochu mě zklamal tím, že se neodehrával opět v Číně. Jinak spokojenost, napínavé, konec nečekaný a jsem zvědavá, jak se bude vyvíjet vztah dvou hlavních postav dál. :-)

20.09.2017 4 z 5

Kdo má pod čepicí Kdo má pod čepicí Marie Rejfová