Katja Katja komentáře u knih

Volání anděla Volání anděla Guillaume Musso

Romantiku onoho romantického thrilleru (jak psáno na obálce), aby člověk mezi Madeline a Jonathanem pohledal, což mě osobně tolik nevadí, alespoň zbylo více místa na detektivku. Škoda jen strohé poslední třetiny - protože když už jsem se prokousala tou roztahanou první (plnou zbytecnych detailů), přišla druhá, která mě zápletkou sice víc jak bavila (tak jsem i přivřela oko nad tím enormním množství náhod), ale zasloužila bych si jako čtenář lepší než tento nemastný/neslaný konec, který navíc formou připomíná spíš YA literaturu ("vejít se do 200 stránek a na úplný konec vrznout nějaký happy end"). A kam se jako poděl Danny?
Btw: story s vyměněným telefonem se autorovi vážně stala. Možná i proto dávám 4 hvězdy.

02.10.2017 4 z 5

Zákeřná Ebola Zákeřná Ebola Richard Preston

Varování: Tahle kniha vás chytne a už nepustí. Literatura faktu, která vás nezahltí odbornými termíny, nýbrž jen tím nezbytným minimem, které je navíc vysvětleno na konci knihy. A tak si rozšíříte (pokud nejste biolog) obzory o existenci něčeho jako je elektronový mikroskop, krystaloidy nebo toho, jak probíhá dekontaminace objektu, ale hlavně o nepolapitelném strašákovi jménem Ebola, který svět straší stále stejně už přes 40 let. Většina postav zde vystupuje pod reálným jménem (ke smůle čtenáře je příjmení snad poloviny Johnson, ale i tak se budete orientovat). Jen si dejte pozor, aby vás při čtení nezačala bolet hlava!

17.08.2017 5 z 5

Zabij mě znovu Zabij mě znovu Rachel Abbott

Tak si to shrneme: máme tu úspěšnou právničku Maggie, která zažívá úzkostné stavy a zamyká se na pět západů pokaždé, když se má setkat se svým klientem. Je nedůvěřivá k policejnímu aparátu a vlastně i ke všem ostatním - krom svého manžela Duncana, který má sice v garáži ne/tajnou skříňku, a jehož minulosti skoro nic neví, ale to už jsou detaily, protože láska hory přenáší, srdíčka, jednorožci, znáte to. Když se jednoho dne po manžílkovi slehne zem a do telefonu vyhrožuje vším možným cizí chlapek, jede naše (jinak neustále vypsychovaná) Maggie projet s dětmi na kole. "Zabij mě" znovu jsem sama sobě opakovala v průběhu četby víc, než je zdrávo a číst dál tuhle slataninu mě nutilo moje sebetrýznitelské Já.
Pět hvězd a zlatého bludišťáka tomu, kdo se prokousal až na konec.

17.08.2017 1 z 5

Sběratel Sběratel John Fowles

Wow, tak to byla ta pravá psychothrillerová jízda! 300 stran, dva úhly pohledu. Napětí graduje s každou větou až do úplného, tragického, konce. Kdo by snad cekal cernobile rozdeleni roli, tak se plete, protoze ani chudinka unesena a veznena Miranda neni uplne sympatanda,kterou chcete za kamosku. A její deníkové zápisy, no... bezne si asi ve sklepnim vezeni clovek nespisuje milostne vzpominky, ale proti gustu... Clegg je deviant jak podle příručky. K tomu vice dodavat netreba. Člověku jde z celého příběhu mráz po zádech od začátku do konce.

16.08.2017 5 z 5

Jsem rada, ze jsem knihu cetla a jeste radsi jsem ji docetla. Svuj ucel jako humoristicky roman splnila, ale muj oblibeny zanr to neni, proto hvezdu ubiram.

07.07.2017 4 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Mela jsem co delat, abych knihu v pulce nezaklapla a neodlozila nekam do kouta. U Keplerovek jsem si uz zvykla na mnozstvi postrannich linek, falesnych stop atd. Prislo mi ale, ze tentokrat nektere z nich autory napadly snad pri sekani travy, bez ohledu na pribeh, a rozhodli se je tam zkratka nejak vsadit za kazdou cenu. Co na tom, ze jsou naprosto mimo. Nechci spoilerovat, ale neodpustila bych si nezminit onen bullshit v pristavisti - do techto stranek (a ze jich je!) si klidne zabalte svacinu a pribeh tim neutrpi. Na druhou stranu pribeh jako takovy me moc bavil. Na pachatele jsem "prisla" az ve chvili, kdy mi ho autor sam prozradil, coz kvituju. Je tezke hodnotit, kdyz je Joona Linna moje srdcovka, takze davam 4 hvezdy, ale opravdu jen z platonicke lasky. Velky palec nahoru za audioverzi namluvenou opet P. Rímským.

17.06.2017 4 z 5

La Loba La Loba Alan Russell

Tak trochu jiny thriller nez jsme zvykli. Samotny zlocin jde z pocatku v knize stranou- avsak na ukor uzasneho popisu aljasske prirody a toho, jak v ni prezit (nejlepe dele nez jeden den), takze se za to na autora nelze zlobit a navic konec knihy posleze vse vynahradi. Anotace uvadi, ze se jedna o pribeh o zenske odvaze a sounalezitosti a s tim mohu jen souhlasit.
Pro milovniky audioknih: je taktez skvele namluvena Martinem Preissem.
Za me osobne jedna z top knih, ktere jsem cetla. Doporucuji!

25.05.2017 5 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Prvni kniha v serii, kdy mi zapletka pripadala opravdu realna a bez prekombinovatelnosti. Hrdlo se mi sviralo hrdlo od zacatku do konce - i proto odpustim misty napadnou podobnost s Hannibalem Lecterem a povazuji tento dil zatim za nejpovedenejsi.

21.04.2017 5 z 5

Obsah nejlepe vystihuje jedno stare rceni: "neuklizeny domov znaci neusporadanou mysl". Velmi prinosna kniha!

20.04.2017 5 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Neurazi ani nenadchne. Prijemne cteni na dovolenou, nebo proprseny vikend. Ale ze bych se ke knize musela vracet znovu, to se rict neda.

20.04.2017 3 z 5

Agnes Agnes Hannah Kent

Knize jsem bohuzel, i pres mnoho kladnych recenzi neprisla na chut.

20.04.2017

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Pro mě osobně zatím nejlepší "Keplerovic" počin. Bez zdlouhavých pasáží. Každá z dějových linek (a ze jimi autori opet nesetri) je plná napětí a nečekaných zvratů. Ten, kdo ma severske detektivky už trochu nactene, možná bude namítat, ze lze vytusit uz pomerne brzo, kdo je pachatel. Na druhou stranu dostaneme pak na konci knihy pridavek ve forme poodhaleni minulosti samotneho Joony Linny. Zkratka a dobre... kniha mě tak pohltila, že jsem těch 500 stran slupla jak malinu během dvou dnů.

18.04.2017 5 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Ve srovnámí s Hypnotizérem me pribeh jako takovy zaujal o dost mene. V nekterych pasazich nebylo snadne udrzet pozornost. Pri jejich procitani jsem chtela uz byt zpatky u Joony,Sagy ci Penelope a "uz to konecne vyresit". Cela scena s narusenym hercem Ossianem v chate mi prisla tak nejak navic - zbytecne dalsi postava (jako by jich uz tak nebylo dost). Zlom pro me nastal nekdy okolo 74.kapitoly,kdy se cely pribeh znovu rozjede a jednotlive dejove linky se zacnou spojovat. Akcni sceny jsou popsany tak poutave, ze z nich mrazi a nemohla jsem knihu odlozit. Bohuzel druhe zklamani prislo na uplnem konci - na to, jak je kniha dlouha, zdal se mi zaver, no rekneme si to na rovinu, odbyty?

16.04.2017 4 z 5

Kdo byl Hamza? Kdo byl Hamza? Ilona Borská

Je velka skoda, ze se o F. Hamzovi nemluvi/nepublikuje vice. Nejen jako o zakladateli Hamzovy lecebny, prukopvnikovi lecby TBC a ergoterapie, ale take uzasnem pedagogovi a muzi s obrovskym potencionalem. Dekujme Ilone Borske za tuto knihu, kez by byla delsi!

15.04.2017 5 z 5

Hmyzí rodiny a státy Hmyzí rodiny a státy Jan Žďárek

Profesor Žďárek je kapacitou ve svém oboru a navíc je obdařen i spisovatelským talentem - to je kombinace, ktera dělá z knihy nejčtivější počin v oblasti entomologie. Kromě zajímavostí a přínosných informací, obsahuje kniha spoustu nádherných fotografií. Takhle se vazeni popularizuje veda..

10.04.2017 5 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Knihu jsem z první poloviny poslechla v audioverzi, kde kvituji zejména dramatický přednes Pavla Rímského. Samotný styl psaní, použití přítomného času i Ericovy "návraty do minulosti" - to všechno mě na knize moc bavilo, ačkoliv se v prvních chvílích ono přeskakování zdálo zmatečné.
PS: a kdo by si neoblibil Joonu Linnu :-)

10.04.2017 5 z 5

Vzpomínky kočičího doktora Vzpomínky kočičího doktora Louis Camuti

Prijemna oddechovka. Myslim, ze zejmena milovnici J.Herriota si prijdou v teto knize na sve.

24.03.2017 5 z 5

Všestranný ohař Všestranný ohař Ján Báča

Je velkou skodou, ze se tato kniha nedockala dotisku. Je to knizni kynologicky poklad. Psana velmi srozumitelne a logicky. Sve si v ni najdou nejen majitele oharu, ale i jinych vetsich loveckych plemen.

24.03.2017 5 z 5

Panoptikon Panoptikon Jenni Fagan

Asi už mám v tomto žánru a směru načteno až příliš, ale nemohu říct, že by mě kniha nadchla. Možná jsem od ní čekala až přespříliš. Chybí mi propracování postav a mnoho důležitých detailů. Možná není úplně šťastné stavět knihu na pocitech a výžblebtech závislé malé holky. Bohužel je to jedna z mála knih o kterých vím, že se k nim nevrátím ani na nudné dovolené.

22.09.2013 1 z 5

Manželka, která utekla Manželka, která utekla Tess Stimson

Reklamy na tuto knihu jsem potkávala v pražském metru tak často, že jsem si ji rozhodla také přečíst. Čekala jsem oddychovou knihu, s nádechem romantiky a jednoduchého humoru - něco na způsob Nicolase Sparkse a Simony Monyové v jednom... v tomto jsem se (naštěstí) velice spletla. Kniha stránku po stránce získávala větší hloubky, napětí a složitosti příběhu. Konec knihy byl nečekaný, až šokující. Knihu jsem přečetla během jednoho dne a doslova jedním dechem.

27.04.2013 5 z 5