katerinad katerinad komentáře u knih

Příliš mnoho Kateřin Příliš mnoho Kateřin John Green

Já nějak nevím... Matematika v knize mě opravdu nudila a vadila mi, ale byli místa kde to příběh vyrovnal a některé pasáže mě bavily. Vysvětlivky mě často odváděli od děje, později jsem je přeskakovala, když se nevztahovaly k užitečnému vysvětlení. Jak se kolikrát říkalo u Papírových měst, že by se klidně mohly jmenovat Hledání Margo, kolik toho měla kniha společného s Hledáním Aljašky, tak tady jsem zase pociťovala spojení s Papírovými městy v hlavním hrdinovi Collinovi, který mi hrozně připomínal Quentina. Podobně posedlý. Poslední stránky knihy se mi líbily.
Avšak ty to úplně napravit nemohou.
Chtěla bych knihu od Greena, kde hlavní hrdina je žena, podobně jako u Hvězd, protože jeho hlavní postavy mužského pohlaví na mě působí všichni stejně.

20.07.2015 2 z 5

Girl Online Girl Online Zoe Sugg

U této knihy jsem váhala, četla jsem spoustu různých názorů. Někdo tvrdil, že kniha je úžasná a někomu se vůbec nelíbila. Každopádně jsem to hodila za hlavu a rozhodla se, že si udělám vlastní názor, protože mě nápad blogerky Penny zaujal.
Podle obálky na mě kniha působila spíše letně, takže jsem byla překvapená, že děj je zasazený do zimního období.
Kniha se dobře četla a postupovala jsem celkem rychle, když jsem se dala do čtení. Takže to mě potěšilo, protože je to první náznak, že mě kniha nenudí.
V polovině příběhu se z něho stane doslova pohádka, proti čemu sice nic nemám, ale je to trochu takové to klišé. Líbilo se mi to i tak, taky se mi líbilo, že v knize byly zajímavé myšlenky, hlavně v příspěvcích.
Penny mi přišla trochu sobecká ohledně vztahu s Elliotem. Mohli jsme vidět kolikrát ji v knize pomohl a stál při ní, ale ani jednou jsem neviděla, že by to bylo naopak, aspoň než děj šel do finále. Ráda bych třeba přečetla nějakou malou povídku jak to viděl a vnímal Elliot s jeho situací doma a jeho sexuální orientací.
Konec. No to abych byla upřímná se stalo nějak moc rychle. Odpuštění a pochopení bylo takové jednoduché, ale asi když vnitřně chcete někomu odpustit je to snazší na hození za hlavu.
Abych to tedy shrnula. Kniha se mě překvapila, líbila se mi, i když kolikrát byla předvídatelná, ale to asi k dívčím románům patří:) 4,5 hvězdičky, označím 5, protože na Zoellu koukám teď na youtubu:)
P.S.: Nevím jestli je to jen mnou nebo si toho všiml i někdo jiný, ale jméno Noah se teď stalo v knihách celkem populární.

19.06.2015 5 z 5

Železná zkouška Železná zkouška Holly Black

Jsem z toho taková nerozhodná. Na začátku jsem měla trochu problém se začíst. Děj se mírně táhl, pak to začalo být lepší a přistihla jsem se, že v určité chvíli jsem byla u knihy napnutá jak kšandy. Myslím, že to má slušný základ, ale v dalším dílu by to chtělo něco víc akce.

13.06.2015 3 z 5

Elita Elita Kiera Cass

Jestli kniha byla slabší, než první díl, tak jsem si toho ani moc nevšimla. V první knize jsme se dozvěděli vše o systému a o soutěži, seznámili se s postavami, bylo to nové a vzrušující, když to tak řeknu. V Elitě jsme se přesunuli více k povinnostem princezny, politické situaci a samozřejmě dilematu Maxon nebo Aspen? City, které je lepší se hodně měnili. Situace mezi Americou, Maxonem a ostatními dívkami se neustále měnila, člověk pomalu nevěděl na čem je.
Během čtení jsem pociťovala takovou malou nejistotu, že by i America mohla být vyřazena, i když jsem věděla že to určitě nehrozí, přesto si myslím, že se to autorce povedlo dobře vyjádřit i v tak předvídatelné knize.
Král mě neuvěřitelně štval, stačilo mi to viditelné přehlížení, kterého se dopouštěl a to nemluvím o tom dalším. Upřímě doufám, že mu ve třetí knize dá někdo za uši.

26.04.2015 5 z 5

Tygrovo prokletí Tygrovo prokletí Colleen Houck

Nepřekonala jsem ani 100 stran, Kelseyiny myšlenky mi přišly prostě strašně jednoduché a hloupé. Přišlo mi to nudné. Možná kdybych se překonala a četla dál, zlepšilo by se to, ale nač se trápit, když je tolik knih, které bych četla raději.

12.04.2015

Spáleniště: Zkouška Spáleniště: Zkouška James Dashner

Nějakým způsobem se mi líbila víc, než první díl. Možná hlavně proto, že jsem měla od Labyrintu hrozně velké očekávání a stále jsem se připravovala na to až se dostanou ven, jako kdyby mě nemohlo nic v knize překvapit. U Spáleniště jsem netušila jakým směrem se bude ubíhat a bylo to příjemné překvapení. Teď už jen doufám, že Thomas přijme to co po něm chtějí a stane se pořádným vůdcem a někomu pořádně nakopat zadek.

11.04.2015 5 z 5

Překroč svůj stín Překroč svůj stín Katie McGarry

Nevím co na knize mělo být tak úžasné a jiné. Noah typický zlý sexy kluk, který je ve skutečnosti veliký dobrák stačí mu dát tu správnou dívku. Echo byla nesmírně hloupá, když si nechala poroučet od kamarádek, budeš dělat to a to jinak se s tebou zase nebudu bavit, jako vážně?
Byla bych ochotná to překousnout, ale kniha mi přišla utahaná, nic moc se tam nedělo, všechno by se to dalo udělat nějak líp. Dočíst ji pro mě bylo docela utrpení.
Taky nechápu kam se ztratili, křestní jména, když se dali dohromady. To bylo samé zlato, což mě neskonale vytáčelo.
Co se mi tak líbilo, byl styl prolínání času, když si Echo vzpomněla na celou věc.

15.03.2015 2 z 5

Reset Reset Amy Tintera

Začátek se mi moc líbil, pak to trochu upadlo, ale pořád to bylo dobré. Podle mě tam bylo spousta věcí, která se dala víc rozvinout. Čekala jsem, že Wren bude více drsná, méně lidská. Ukončila bych to trochu jinak, ale druhý díl si přečtu taky.

21.02.2015 4 z 5

Noční cirkus Noční cirkus Erin Morgenstern

Z knihy jsem přečetla asi 70 stran, ale nějak mě to nechytilo. Do čtení jsem se musela vyloženě nutit, ale ani tak to nestačilo, abych přečetla více stran.

20.02.2015

Crescendo Crescendo Becca Fitzpatrick

Oproti prvnímu dílu se tenhle nějak pořád táhne v nic neříkajících událostech, stálé Nořiny myšlenky, které nikam nevedou ve většině případů. Vee - nejlepší kamarádka, která dostala trochu víc prostoru - shledávám ji velice nepříjemnou. Konec knihy se konečně dostal do mezí prvního dílu, což ho trochu zachránilo.

11.02.2015 3 z 5

Ztracená naděje Ztracená naděje Colleen Hoover

Kniha, která mi poskytla už jen málo nových informací, ale přesto něco. Ale pomohlo že jsem tuhle knihu četla po delší době, než knihu první. Původně jsem to neměla vůbec v plánu a pak z náhlého popudu jsem si ji nakonec pořídila. Hodnotím však stejně jako knihu z pohledu Sky.

31.01.2015 3 z 5

Lola a kluk od vedle Lola a kluk od vedle Stephanie Perkins

Ano, musím to přiznat, nebyl to jako Polibek pro Annu, něco tomu chybělo, a možná tomu chyběla jen ta Paříž, ta dokáže okouzlit. Docela mě překvapilo jak často se tam vyskytovala Anna a St. Claire, ale bylo to příjemné překvapení. Cricket byl super, Lola mě trochu štvala někdy. Ze začátku jsem měla problém pochopit její styl oblékání. Max mi byl nedůvěryhodný už od začátku.

25.01.2015 4 z 5

Osudný polibek Osudný polibek Maggie Stiefvater

Měla jsem velké problémy se začíst. Skoro do poloviny jsem nepřišla na to o čem kniha vlastně má být, anotace slibovala něco co vyznělo jako hlavní námět knihy, ale v knize to bylo jen okrajově, což mě dost zklamalo. Jak už ostatní psali, taky jsem si kluky ze začátku pletla, pak jsem si zvykla na postavy i na styl psaní, ale stejně mám pocit, že vlastně nevím ani pořádně co se v knize událo. Konec zůstal zvláštně otevřený, nepochybuji, že si přečtu další díl, protože třeba je jen tohle opravdu pomalý rozjezd, ale i tak jsem opravdu čekala něco docela jiného.

22.01.2015 4 z 5

Pátá vlna Pátá vlna Rick Yancey

Nedočetla jsem. Začátek byl super dobře se to četlo, ale jakmile jsem překonala půlku knihy a pohledy se začali střídat přestalo mě to bavit a nechtělo se mi do toho, takže myslím, že odložit knihu je to nejlepší. Možná se k ní někdy vrátím, ale těžko říci. za to co jsem přečetla bych dala tak tři hvězdy.

17.01.2015 3 z 5

Nevítaní Nevítaní Sophie Jordan

Docela se mi to líbilo, i když Davy byla taková... opravdu hrát dokonale na všechny ty nástroje, zpívat, být oblíbená a ještě mít toho nejlepšího kluka ze školy, po kterém touží všechny ostatní holky. Co já vím, třeba je někdo takhle nadaný, ale na literární postavu to nepůsobí zrovna nejlíp. Jasně je i možnost, že to bylo schválně udělané takhle, aby byl vidět ten kontrast, abychom viděli co všechno ztratila a jak se společnost i přes její "zázračnost" k ní otočila zády i když se člověk vlastně nijak nezměnil. Gen v sobě měl odjakživa, měli posuzovat její chování za celý její život a ne ji posuzovat jen proto, že má vraždící gen. Ale v tom j asi to neštěstí lidí.
Nakonec jsme mohli vidět, že její život není až tak dokonalý, když vynecháme celý vraždící gen, její přátelé stáli za houby, měli to v sobě i předtím. Nejvíc mě štvala Tori, možná měla strach, ale to neomlouvá jak se chovala ke své údajně nejlepší kamarádce, kterou znala celý život. Bylo celkem jasné, že bublina praskne a tak se i stalo.
Davy mě taky párkrát naštvala, pořád říkala, že není jako ostatní nositelé a odsuzovala je, i když mohli být ve stejné situaci jako ona. A pak když odsuzoval někdo ji, bylo z toho dotčená.
Nějak jsem se rozepsala, tak snad, abych to ukončila.
Kniha se mi líbila, přečtu si i další díl až vyjde, ale nevím co očekávat, přišlo mi, že tam nebyl hlavní problém, proti čemu bojují. Přišlo mi, že proti ničemu, jde jim jen o útěk a nestarají se, aby společnost napravili, ale možná to je hlavní odlišnost této knihy. Nikdo si nehraje na hrdiny, kvůli světu, převládá sobecká já, což si myslím, že je velmi lidské.

11.01.2015 5 z 5

Polibek pro Annu Polibek pro Annu Stephanie Perkins

Když jsem knihu vzala do ruky, přemýšlela jsem zda není pro můj věk už moc dětská. Ale po různých doporučeních a po té co jsem ji zahlédla v knihovně jsem si řekla, že když si ji půjčím nic tím neztratím a aspoň budu vědět jak to je.
Jsem ráda, že jsem to zkusila, protože jsem ji přečetla během jednoho dne a i když byla místy naivní a bylo v ní i klišé moc se mi líbila. Styl, kterým autorka píše mi skvěle sedl. Děj zasazený do Paříže, prostě nádhera, miluju knihy, které se odehrávají v Paříži. Navíc i to, že škola byla inernátní bylo dobré.
Doufám že "druhá" kniha Lola a kluk od vedle se ke mě dostane co nejdříve, jsem zvědavá jestli bude stejně dobrá.

10.01.2015 5 z 5

Na hraně věčnosti Na hraně věčnosti Jessica Ann Redmerski

Těšila jsem se jako blázen, ale musím říct že první díl to nepřekonalo. Tenhle díl už mi přišel takový jak bývají erotické romány. Není snad potřeb popisovat všechno pokaždé, když mají sex. Ale vraťme se k cestování, kterému bylo věnováno téma celé knihy, ale cestování přímo, se mi zdálo, že je tam málo. Navíc už to pro mě nemělo takovou tu jiskru jako první díl. Epilog se mi vyloženě nelíbil, zase to bylo podáno dle mého skromného názoru jako moc věcí najednou.
Každopádně celkovému hodnocení, kniha byla dobrá, dobře se četla, ale pár věcí bych pozměnila, musím to však brát tak, že hlavní nápad se odehrál v prvním díle a k tomu se budu taky ráda vracet.

31.12.2014 3 z 5

Dash & Lily: Kniha přání Dash & Lily: Kniha přání Rachel Cohn

Vzhledem k tomu, že kniha je vánoční mi nijak vánoční náladu nepřinesla. Prvotní nápad zápisníku byl určitě skvělý, ale odezněl tak rychle jako přišel. Tak nějak jsem čekala, že to knihkupectví bude mít větší prostor a důležitost. Možná to bylo tím, že to psali dva autoři a asi se moc neradili o tom jakým směrem se to bude ubíhat. Kapitoly z pohledu Dashe se mi zdály mnohem lepší, než z pohledu Lily, která měla na můj vkus až moc dětské představy, a moc rozvětvené příbuzenstvo, které bylo až přehnaně ochranitelské na jedné straně a pasivní na druhé straně. Možná to však je už tím, že kniha je určena pro mladší a nemá si teda čím získat někoho jako jsem já a komu už není náct.

25.12.2014 3 z 5

Papírová města Papírová města John Green

Ze začátku se mi kniha moc líbila, nabírala dobrý směr, tak jsem si říkala co všichni měli s tím, že je to nic moc a pak jsem to pochopila. Po zmizení Margo se děj táhne je víceméně nudný. Quentinova touha, který hraničila až s posedlostí najít Margo mě rozčilovala, přitom se mohlo udát plno zajímavějších věcí, kdyby na ní tak nelpěl. Čtení té samé knihy pořád dokola a vracení se do starého obchoďáku a hledat tam stopy - překousla jsem to. Na konci knihy se objevilo konečně zlepšení, ta cesta mě bavila, ta část mohla být klidně delší.
Jinak ke shrnutí: napsané to bylo dobře, ale děj mě neoslovil.

15.12.2014 3 z 5

Dárce Dárce Lois Lowry

Dlouho jsem váhala s četbou, ale po té co je viděla film, který byl úžasný, jsem se nakonec pustila i do knihy. Pár věcí ve filmu změnili, třeba věk hrdinů a od toho se pak mohlo odehrát více změn. Musím přiznat, že ač nebyla kniha nijak špatná film se mi opravdu líbil víc, i s koncem si dokázali ohrát, aby byl víc dramatický a akčnější. V knize to ničím nevygradovalo jen tak nějak utichlo.

04.12.2014 4 z 5