katerina5544 katerina5544 komentáře u knih

Houpačky Houpačky Lucie Konečná

Za mě zklamání. Nedočetla jsem, ten začátek kdy řeší babky šulíny a pak ta masturbace, strašný, trapný, nebyl tam vůbec žádný humor.

28.08.2022 odpad!

Srandičky kočičí partičky Srandičky kočičí partičky Agnieszka Stelmaszyk

Hvezdy davam za moc povedene ilustrace. Pribehy me nicmene nezaujaly, cekala jsem vice humoru. Vicemene jen popis lumparen, nevim, zda to detem prijde tak moc vtipne a neco si z toho odnesou...

05.07.2022 3 z 5

Zahrada Zahrada Jiří Trnka

Kouzelná kniha, hezký příběh a ty ilustrace! Stejně tak animovaný seriál. TOP

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

Vynikající, milé, trefné. Skvěle jsem se pobavila.

Přes práh Přes práh Aneta Kollerová Mašková

Moc hezky a mily pribeh. Ac je takovy komorní tak vůbec nenudí. Libil se mi i závěr. Tleskam paní autorce k tak podařené prvotině.

Statek je rodu ženského Statek je rodu ženského Kateřina Vágnerová

Za mě tedy ne. Odložila jsem velice brzy. Naprosto mě odradilo dohadování manželů hned na začátku plus uvodni scéna mi nepřišla vubec vtipná. Ten styl psaní mi prostě nesedl.

23.06.2022

Vendetta v Bransonu Vendetta v Bransonu Luboš Hejda

Ať se na mě autor nezlobí,ale obtahnout Vriskot i s dialogy to na me bylo uz moc. Proc? Kdyby to byla jen inspirace, ale postavy v knize mely i totozne hlasky jako ty filmove. To bych tedy mohla sepsat taky. Co bude dalsi dil? Kopie Michaela Meyerse? Proste ne. Aspon kdyby byl cerny humor, cokoliv. A konec? To jako vazne? Tato kniha je tak maximalne pro mlade teen ctenáře nepolibene sérií Vřískotu. Za mě velké zklamání,bohužel.

23.06.2022 odpad!

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Jsem generace x let pred HP takze me to uplne minulo. Videla jsem film - prvni dil, ktery se mi libil, ale extra wow to nebylo tudiz jsem od knihy moc necekala. Jak ja se spletla :) pribeh je to fakt kouzelny, vtipny a chapu proc je tak oblibeny. Skvela pohadka :)

11.06.2022 5 z 5

Anděl v pekle Anděl v pekle Zsolt Staník

Nedocetla jsem. Prvni pribeh nebyl spatny, ale konec se mi zdal zvlastni, vyjadřování a chování postav ne úplně reálné i vzhledem k věku. Pribehy cholerika mě bohuzel nebavily vubec. Prvni psi příběh byl víceméně smutný. Pak jsem to vzdala. Slibovany humor se nekonal :-(

04.06.2022

12. 12. 12. 12. Vítězslav Jareš

Skvělá kniha. Napínavá, čtivá ,ale i smutná. Propojení minulosti a současnosti se povedlo. Ještě mám doma Vor v zákoně a Zavesenou pizzu tak se těším.

03.06.2022 5 z 5

Neviditelný život Addie LaRue Neviditelný život Addie LaRue Victoria Schwab

Tak takova mila pohadka. Fantasy ctu jen okrajove, na zpestreni a rozsireni obzoru. Tato kniha je hezky psana, kvetnate popisy, libilo se mi to, akorat by nevadilo kdyby byla celkove trosku kratsi, obcas to uz zavanelo nudou. Autorka si mohla vic pohrat s historickými udalostmi. Co mi dost vadilo byl fakt, ze postavy byly buď bisexualni nebo gayove/lesby. Nic proti ale to bylo fakt prehnany,nerealny,zbytecny.
Nevim proc,ale Henryho jsem si predstavovala jako Harryho Pottera :-D k Addie jsem nemela vztah zadny a Luc byl fajn, nejsympatictejsi. Jinak ostatni postavy spis protivny. Nektere veci nedotazene - jednou na Addie zapomněli když prosli dvermi a jindy ne....panenska blana ji asi srustala nonstop ;-) no, hodnocení dávám celkem dobre, protoze jako odpocinkova kniha splnila ucel, ale clovek se v tom nesmi moc babrat, asi to je u YA fantasy normalni, nevim :-)

20.05.2022 3 z 5

Tajemství kliniky Tajemství kliniky Peter Clement

Nebylo to vůbec špatné, z bazaru za 19kc a příjemné překvapení. Doporučuji.

18.04.2022 4 z 5

Mexická gotika Mexická gotika Silvia Moreno-Garcia

Kristepane to byla hovadina! Takova trapna zapletka to jsem opravdu necekala. Neskutecna nuda ktera vyusti v totalni slint.

18.04.2022 odpad!

Ticho ve sněžném městě Ticho ve sněžném městě Eva García Sáenz de Urturi

Slabota, bohuzel. Hodne pritazene za vlasy a zdlouhave. Jedine plus je prostredi a navraty do minulosti.

18.04.2022 2 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Nereálné, přehnané, ale naprosto vynikající. Doporučuji. Zařadila bych mezi jeden z nejlepších thrillerů vůbec.

18.04.2022 5 z 5

Holubí mambo Holubí mambo C. D. Payne

Za mě zklamání. Na začátku jsem se zasmála, ale pak už mě to nebavilo. Jinak mám autorův humor ráda.

05.03.2022 2 z 5

Ženský lékař vzpomíná Ženský lékař vzpomíná Frederic Loomis

Překvapilo mě nízké hodnocení - tak tím svým ho aspoň o něco zvyšuji :) Nebála bych se říct, že je to skvělá kniha - velice zajímavý obraz toho jak vypadala gynekologie a porodnictví před téměr sto lety. Porodník by to možná považoval za úsměvné nicméně pro mě jako laika to je vyprávění hodně poutavé. Dr Loomis píše o svých pacientkách, jejich životních situacích, diagnózách a celkově o tomto lékařském oboru tehdejší doby. Hodně se mi líbil jeho vztah k ženám nejen jako klientkám, ale i všeobecně. Řekla bych,že měl na tu dobu i některé názory velmi svěží :) z jeho povídání je cítit láska k profesi a k lidem, kteří k němu přicházejí pro pomoc. Člověk musí brát v potaz stáří knihy, samozřejmě se toho muselo od té doby v medicíně hodně změnit, ale pro ženy-matky to je hodně přitažlivé vypravování. Vřele doporučuji, rozšíříte si obzor a zjistíte jak se rodilo před x lety. Hodně mě zaujal i lékařův názor a pohled na domácí porody, k tomu se tady ale vyjadřovat nebudu, protože to je v současné době téma výbušné asi jako covid očkování :D nicméně já naprosto rozumím tomu co autor v knize popsal. Asi bych nedoporučila bezdětným ženám a mužům, mohlo by to pro ně být ne úplně záživné :)

17.01.2022 5 z 5

Mizení Mizení Jiří Březina

Dalsi vynikajici dil v serii. Pripad je ale hrozny, smutny, desivy....je mi z toho zle. Kniha je zase neskutecne ctiva a napinava. Proti tomuto autorovi je takovy Bryndza k smichu! Tesim se na dalsi dil, tento teda jeste budu rozdychavat. Soucasni cesti autori detektivek tedy vedou, jeste jsem necetla zadnou slabou!

14.01.2022 5 z 5

Ďábel z Frejštejna Ďábel z Frejštejna Martina Novotná

Vynikající, ctive a napinave. Doporučuji!

13.01.2022 5 z 5

Jednorožec Jednorožec David Lauda

Přiznám se, že jsem čekala trochu něco jiného, nevím proč, nicméně doporučuji k přečtení, je to lahůdka! V knize je spousta přirovnání a ty jsou často až geniální. Vyprávění jednorožce bylo zvláštní a tady jsem možná čekala, že bude víc srandy. I by se mi libilo kdyby byla kniha silnější. Každopádně pro mě slušný knižní začátek nového roku ;)

02.01.2022 4 z 5