Tajemství kliniky

Tajemství kliniky https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30572/tajemstvi-kliniky-30572.jpg 4 25 9

Earl Garnet série

Na dně horského jezera byla nalezena kostra ženy, která byla zavražděna před 27 lety. Soudní patolog pátrá na vlastní pěst a zjišťuje, že posledním, kdo ženu viděl živou, je šéf nemocnice v New York City. Společně rozplétají zamotané nitky starého případu, které vedou do dávno zrušeného domova pro svobodné matky, kde se odehrávaly věci popírající lékařskou etiku. zdroj - KJM Brno... celý text

Literatura světová , Thrillery

Vydáno: , Domino

Mortal Remains , 2003

katerina5544
katerina5544
18.04.2022 4 z 5

Nebylo to vůbec špatné, z bazaru za 19kc a příjemné překvapení. Doporučuji.

Atanone
Atanone
23.08.2021 4 z 5

Líbilo. Skoro s každou postavou, která se objevila na scéně, se objevila i další zápletka. Autor nechával za sebou drobečky nápověd a krom docela akčního děje tím, že i některé sympatické postavy dal trošku do opozice, to celé ještě nabylo na dramatičnosti. Užila jsem si přesně tak, jak to mám v tomto druhu literatury ráda a u autorova jména si dělám pomyslnou hvězdičku.
Tak proč 4? I když autor je na rozdíl ode mě lékař a asi by si bláboly nedovolil, na konci bylo na mě toho doktorského zázračného štěstí trochu moc. Ne že bych to těm ohroženým milým postavám nepřála, ale patřím k těm, kteří si myslí, že příliš šťastné konce otupují. Duha na konci mnohdy překryje něco, nad čím bychom měli přemýšlet.

PeM
PeM
12.02.2021 3 z 5

Tak ne, že bych si z knihy "sedla na zadek", ale zase tak špatné to nebylo. Už jen proto, že autor je sám lékař, mi po dlouhé době přišel příběh uvěřitelný.

boxas
boxas
22.01.2021 3 z 5

Dobrá zápletka, dobře vykreslené charaktery postav, atraktivní prostředí špičkové kliniky...ale...
Všechno by bylo v pořádku, ale ta kniha je místy příliš popisná, je tam tolik zbytečných detailů, které tam nemusely být, třeba co se týče lékařských postupů, v některých částech místo aby se stupňovalo napětí, tak vše jaksi vyšumí do ztracena.
Autorovi prostě chybí "tah na branku". Protože je sám lékař, tak se až příliš nechává unášet znalostí oboru.
Kdyby se kniha seškrtala zhruba na polovinu, byla by výborná. Takto je to alespoň pro mne průměr. A za měsíc si už nevzpomenu, o čem to bylo.

mystar
mystar
17.09.2020 4 z 5

Pribeh z lekarskeho prostredi byl ctivy, napinavy az mrazivy. Moc se mi libilo podrobne popisovani lekarskych postupu. Urcite si prectu dalsi knizku z teto serie.

beruska
beruska
03.03.2019 5 z 5

Napínavý thriller z lékařského prostředí se panu autorovi opravdu povedl. Byl napínavý po celou dobu čtení a protože nechci nic prozrazovat, tak jen říkám: určitě si tuto knihu přečtěte :) :D...

syskas
syskas
05.12.2015 5 z 5

Zaujímavý príbeh, napínavý. Ale aj núti zamyslieť sa nad tým, čo všetko dokáže alebo je schopná urobiť medicína a doktori.

Mischone
Mischone
18.08.2015 5 z 5

V knize jsou nemoci či lékařské postupy skvěle napsané. Příběh je napínavý, zamotaný a hlavně zajímavý.

ovpana
ovpana
23.12.2014

Napínavé čtení až běží mráz po zádech kam až by mohla zajít lékařská etika.

Peter Clement
americká, 1948