KateCullen KateCullen komentáře u knih

Modrý měsíc Modrý měsíc Alyson Noël

Úžasná kniha - musím říct, že se mi líbila víc než první díl. A jak to tak vypadá, zřejmě bude i další - už se těším! :)

06.06.2011 5 z 5

Levá ruka boží Levá ruka boží Paul Hoffman

Skvělá kniha, která mě chytla a nepustila. Když jsem došla až na konec, začala jsem nadávat, proč ještě nevyšel druhý díl :)

25.05.2011 5 z 5

Nový měsíc Nový měsíc Stephenie Meyer

Hezký díl, ale nelíbilo se mi, jak málo tam bylo Edwarda ;).

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Tuhle triologii mi doporučilo hodně lidí, tak jsem si řekla, že si ji přečtu. Ale prvních sto stránek je tak nezáživných, že jsem měla chuť knihu zahodit a vrátit ji zpět, ale vydržela jsem a potom se to rozjelo :)

19.04.2011 4 z 5

Spoutáni magií Spoutáni magií Richelle Mead

Z konce knížky jsem měla skoro infarkt, doufám, že to skončí dobře!! I když spisovatelka má neobvyklé konce, takže by mě nepřekvapilo, kdyby ji vážně zabila...

Pokoušená Pokoušená Kristin Cast

Skvělé, jen mě překvapilo, že bylo více pohledů - byla jsem zvyklá jen na Zoey :). Konec mě taktéž překvapil, nečekala jsem, že by Health umřel a Zoey s ním - i když Zoey určitě zachární Nyx, jak jinak ;).

Minimalizace šikany Minimalizace šikany Kateřina Vágnerová

Skvěle sepsaná kniha, šitá na míru rodičům, aby věděli, jak šikaně předcházet, jak si o ní promluvit s dítetem a jak ji dále řešit. Jako doplnění doporučuji odborné publikace od Koláře (Bolest šikanování nebo Nová cesta k léčbě šikany).

12.07.2019 5 z 5

Robot jako robot Robot jako robot Jana Horáková

Skvěle podaný výklad o dobové recepci R.U.R. u nás i v zahraničí. Zajímavý pohled na Čapkovy roboty jako na tvory/stroje stojící mezi androidy a automaty.

12.03.2019 5 z 5

Nová cesta k léčbě šikany Nová cesta k léčbě šikany Michal Kolář

Skvělá kniha o šikaně a o tom, jak ji rozpoznat a řešit, včetně (až neuvěřitelných) případů.

11.02.2019 5 z 5

Daleká cesta za domovem Daleká cesta za domovem Richard Adams

Povinná četba pro všechny milovníky králíčků! Chování ušáků je natolik dobře popsané, že si je barvitě představíte, jak panáčkují a čumákem větří, co se děje v okolí :)

15.10.2018 5 z 5

Osudné tajomstvá v podzemí Osudné tajomstvá v podzemí Roderick Gordon

SPOILER: Čekala jsem, že to opravdu bude konec série, ale autoři si zřejmě chtějí nechat zadní vrátka, aby mohli navázat. Pokračování bych se rozhodně nebránila, i když myšlenka, že celá Země je vlastně vesmírná loď s mimozemšťany, mi přišla už trochu moc.

12.10.2015 4 z 5

Jak neztratit lásku Jak neztratit lásku Meg Cabot

Líbilo se mi pojetí knihy, konverzace skrz maily, chat nebo čtení mezi řádky jídelního lístku bylo nápadité. Příjemně strávený večer s knihou v ruce.

16.09.2015 4 z 5

Indigové kouzlo Indigové kouzlo Richelle Mead

Další úžasný díl, který opět nezklamal.
SPOILER: Tak trochu jsem očekávala, že Veronika se maskovala za Alicii a jen hraje svoje kóma, ale jak vidno, zřejmě ne. Co se týče Sydney a Adriana, zase jsem se usmívala jako měsíček na hnoji, když byli spolu sami o samotě. Za následné stěhování do Mexika jsem jí zase chtěla plesknout pár výchovných pohlavků, nakonec se to ale obešlo i bez nich. S koncem jsem nadmíru spokojená a doufám, že jim to vydrží, protože tihle dva k sobě prostě patří.

15.01.2014 5 z 5

Někdy prostě prší Někdy prostě prší Michel Faber

Asi nejvíce mě zaujala povídka Ryby - vracela jsem se stála na začátek příběhu, jestli jsem náhodou něco špatně nepochopila nebo omylem něco nepřečetla špatně, ale ne. Zajímavý nápad.

02.07.2013 3 z 5

Vzpoura Vzpoura Andrea R. Cremer

Knížka už pro mě neměla takový spád, na začátku se objevilo tolik postav, že jsem je ani nestačila pobrat. Navíc jsem Hledačům nevěřila tu jejich bezstarostnost, bylo jí tolik, že už to bylo příliš.

29.05.2013 3 z 5

Dala jsem to! A jsem na sebe pyšná! Jen co jsem totiž zahlédla první stránku a uviděla ten příšerně "těžký" jazyk, chtěla jsem knížku vrátit zpátky do knihovny. Ale přemohla jsem se a jsem za to docela ráda - chvilkami, když se do toho člověk začte a uvykne si na staročeskou mluvu, se dokonce i zasměje.

22.05.2013 3 z 5

Smečka Smečka Andrea R. Cremer

Hezká knížka, všechno rychle odsípá a člověk se nenudí... chybělo mi tam ale takové to "něco", čím by si kniha zasloužila pět hvězdiček.

13.05.2013 4 z 5

Stíny Stíny Richelle Mead

SPOILER: Co jsme všichni očekávali, se splnilo. Georgina je znovu se Sethem, i když ne tak úplně, ale v závěrečném díle bude myslím jasné, jak to dopadne. Co se týče Maddie a Romana, je mi jich líto. Seth a Georgina sice patří k sobě, ale i tak - třeba by Maddie a Roman mohli být spolu, aby to mělo hezký konec i pro ně dva.
Jinak dvojitá smlouva všechno pozměnila, protože teď je opravdu reálné, že se Georgina stane člověkem - a je myslím jasné, že na konci série se tak opravdu stane. Takže držím Richelle palce, ať sérii zdárně dokončí :).

02.04.2013 5 z 5

Kolotoč snů Kolotoč snů Freya North

Takový normální příběh s typickým americkým koncem... Kniha mě nijak zvlášť neuchvátila, ale ani neurazila.

23.03.2013 3 z 5

Antonius a Kleopatra / Antony and Cleopatra Antonius a Kleopatra / Antony and Cleopatra William Shakespeare

Slabší Romeo a Julie. Ale hezké.

08.01.2013 3 z 5