katchamccall katchamccall komentáře u knih

Bál šílených žen Bál šílených žen Victoria Mas

Super, parádní, knižní skvost. A opravdu jsem zvědavá na zfilmování.

01.02.2021 5 z 5

Kořist Kořist Darcy Coates

V téhle knížce žádnou duchařinu nečekejte. Prostě, trochu jiná Darcy. Ale nezklamala. Pravda, tentokrát trochu ujela s postavami, pač už na 23. stránce jsem měla zbožný přání, ať do konce knížky všichni zařvou (spoiler: částečně má modlitba byla vyslyšena :-) ). Ale klasicky se to četlo dobře, plynule, napětí nechybělo. Jako oddychovka na dlouhé zimní večery vyhovující.

01.02.2021 4 z 5

Normální lidi Normální lidi Sally Rooney

Spousty démonů, ale když máte spřízněnou duši, nakonec je přijmete. Učebnicový příklad, jak moc je v mezilidských vztazích důležitá komunikace.

10.01.2021 5 z 5

Dům u hřbitova Dům u hřbitova John Everson

U hororů od Carcosy jde člověk na jistotu. Nadpřirozeno, hromada mrtvých a pořádnej krváček na závěr. Menší spoiler - zhruba od půlky je banda "hlavních hrdinů" v pr*eli a na konci jsou ještě ve větší pr*eli. Vlastně jsou ještě dál ... Jak mě létající vnitřnosti a hektolitry krve neberou, tak tady jsem si to užila.

25.11.2020 4 z 5

Křehká struna Křehká struna Filip Staněk

Nemůžu jinak než dát plný počet. Od knížky jsem nic neočekávala. Vlastně jo... že ji ani nedočtu:). Těch necelých 200 stránek jsem dala během 24 hodin i s pracovním nasazením a nelituju.
Jako celek? Z knihy cáká testosteron na kilometry, ale neuvěřitelně mě to bavilo. A ... každá povídka mi tak nějak otevřela oči. Připomněla, co bylo dlouho zapomenuto.

"Tělo máte jen na chvilku, s tím, čemu spolu říkáme duše, budete však muset vydržet i po smrti. Duše nasaje, čím se za života obklopíte, a jen to vám zůstane napořád."

20.10.2020 5 z 5

Duchové rodiny Folcroftů Duchové rodiny Folcroftů Darcy Coates

Tohle byl trochu průser. Horor to není ani omylem. Spíš taková strašidelnější youngadultovka. Ještě víc nuda než Craven Manor. Tak snad příště.

05.10.2020 3 z 5

Nadaný žák Nadaný žák Stephen King

Tak tohle je jeden z kingovských meisterstucků, protože celou knihu vás neděsí klaun, kostlivec ve skříni nebo mrtvý zvířátko. Ale děsí vás lidi. A může to být vlastně kdokoliv. Soused. Spolucestující ve vlaku. Ten týpek, co sedí vedle vás v kině. Přeji příjemné počteníčko:).

02.10.2020 5 z 5

Lunapark Lunapark Stephen King

Tahle kniha je ... jiná. Ale v dobrém. Pan King je úžasný vypravěč a i když v téhle knize chybějí "ujetosti", četlo se to tak lehce. Až jsem chvilku s Mikem letěla na Karolínském kole...

23.09.2020 5 z 5

44 kapitol o 4 mužích 44 kapitol o 4 mužích B.B. Easton

Po dlouhé době ženský román, kterej mi nepřišel úplně stupidní. Ba naopak. Jelikož je to autorčina zpověď, tak hlavně oceňuji, jak dokáže být sebekritická a bere vše s nadhledem, který dost v knížkách chybí. Nečekejte nic duchaplnýho, je to učebnicová oddychovka. Ale rozhodně si ji užijete. A fakt nechápu, proč má tak nízké hodnocení...

14.09.2020 4 z 5

Červená, bílá a královsky modrá Červená, bílá a královsky modrá Casey McQuiston

Takovej ten pocit, kdy chcete knížku dočíst, ale neustále ji odkládáte, protože ji vlastně dočíst nechcete. Tak tohle mi Alex a Henry způsobili. Chtěla jsem oddychovku, kterou jsem dostala i s bonusem - zamilovávala jsem se na každé stránce zas a znovu. A sladká tečka v podobě doslovu autorky. Za mě TOPovka v LGBT tématice.

24.08.2020 5 z 5

Možnosti milostného románu Možnosti milostného románu Jan Němec

Většinou mám knihu přečtenou za 2 - 4 dny. Tuto knihu jsem četla 11 dní a pokaždé jsem se musela do čtení nutit. Dokonce jsem se několikrát přistihla, jak si pohrávám s myšlenkou, že knihu prostě a jednoduše nedočtu a obřadně ji při úplňku spálím. Nakonec jsem se přemohla a dočetla...
Dějově? Povrchní. Ukňouraný. Tyhle dvě slova mě provázela celou knihou. Ninu můžu jen obdivovat, že to vydržela 6 dlouhých let.
Ale oceňuji krásnou hru s českým jazykem, tudíž 2*.

17.08.2020 2 z 5

Asfalt Asfalt Štěpán Kopřiva

V hlavě pana Kopřivy musí bejt hrozná prča a velice děkuju za postavu Holofausta...
Hvězdu ubírám za těch 600 stran:))).

22.07.2020 4 z 5

Stalingrad Stalingrad František Kotleta (p)

Chyběla mi tam prostě ta čůza Petra a Herr Gerhard dostal strašně málo prostoru, ale jinak??? "Švábi navždy, germánskej buzerante!"

08.07.2020 5 z 5

Vyhlídka na věčnost Vyhlídka na věčnost Jiří Kulhánek

Pravá řežba po kulhanovsku. Zombies, pan L, Velký Leopard, končetiny lítaj vzduchem a prolito hektolitry hnilobný krve. Prostě čtenářský fantasy porno.

23.06.2020 5 z 5

První muž, který mě zradil, byl můj otec První muž, který mě zradil, byl můj otec Lucie Jandová

Pro všechny, kteří vyrůstali s tatínkem, který by opravdu "otce roku" nevyhrál. I když po přečtení některých příběhů jsem měla dětství ještě dobrý :-D. Vyjádření odborníků mě trochu zklamalo, ale asi proto, že jsem čekala něco jiného. Třeba nějaké dobře mířené rady a tak.

17.06.2020 3 z 5

Mötley Crüe Mötley Crüe Neil Strauss

Ha, to byla slušná party. V jakém stavu museli bejt, když ani nevěděli, že vystupujou v Japonsku :-D. "Nálepku" rocková kapela s nejhorší pověstí na světě si zaslouží a právem. Prostě sex, drogy a rock 'n' roll. Film je shlídnutelnej, ale oproti knížce to je pohádka na dobrou noc...

15.06.2020 5 z 5

Krvavá hostina Krvavá hostina Svatopluk Doseděl

Sváťa má určitě talent. Píše čtivě, děj ubíhá a ... nebojíte se. Nemohla jsem se zbavit dojmu, že se pokouší napodobit pana Kinga (děj odehrávající se v Maine, jako vážně?!). Dost těch povídek bylo prvoplánových, závěry nepřekvapily. Ale za přečtení rozhodně stojí.
Sbírka povídek Zlo přichází třikrát mě tak nějak nadchla podstatně víc.

06.06.2020 4 z 5

Sbírka motýlů Sbírka motýlů Viktorie Besó

Po dlouhé době jsem se rozhodla přečíst něco "pro ženy" a zase jsem si připomněla, proč to nečtu. Takovej trochu deníček coury.
SPOILER!
Frajerka místo prstýnku dostane po šesti letech vztahu kopačky. Zhrzená drama queen odjede s kámoškama na Itálie, kde samozřejmě sbalí Taliána a tím celá ta skrz naskrz prosouložená knížka začíná. Všichni její "nabíječi" jsou prototypy dnešní dokonalosti, samozřejmě mají všichni naprosto luxusní "vybavení" a ona se v podstatě celou knihu chová jako zvíře poháněné pudy.
Pokud máte psychicky náročnou práci a zbytečně moc vysoké IQ, klidně to přelouskejte. Protože u děje opravdu přemýšlet nepotřebujete a po dočtení vám IQ lehce klesne.

06.06.2020 2 z 5

Zlo přichází třikrát Zlo přichází třikrát Svatopluk Doseděl

Knížku jsem objevila v antiku za směšný peníz, ale udělala mnohonásobně lepší službu, než kdejaký "bestseller". U povídek jsem se vyloženě nebála, ale místy jsem měla takové příjemné mrazení a doplněné fotky k povídkám přidávaly na autentičnosti. Už mám v merku i Krvavou hostinu:).

25.05.2020 5 z 5

Dvojí mysl Dvojí mysl Martin Rousek

Asi jsem četla jinou knihu, než ostatní. Dost jsem trpěla. Celá kniha jeden velkej omyl. Hlavní hrdinka totální blbka. Děj - škoda slov. A styl psaní mi přišel jak z hodin středoškolského tvůrčího psaní. A se světem je fakt něco v nepořádku, když tento "literární klenot" má tak dobrý hodnocení.

22.05.2020 odpad!