katallinka Online katallinka komentáře u knih

Poslední tango v Havaně Poslední tango v Havaně František Kotleta (p)

Druhý díl mě bavil mnohem více, povídkový formát mi prostě moc nesedí. Nicméně pan Kosek a celý nápad mě stále moc baví a určitě nekončím.

10.02.2023 3 z 5

Stali jsme se městem Stali jsme se městem Nora K. Jemisin

Hrozně nerada dávám špatné hodnocení, ale tady nemůžu jinak. Kniha hodně vulgární a psaná špatnou hovorovou češtinou. Celkově děj i postavy byly hodně plytké, neustále jsem se ztrácela a dokonce jsem občas i přeskakovala. Nápad byl určitě dobrý, ale provedení hrůza. Navíc kniha je úplně zbytečně dlouhá.

07.02.2023 2 z 5

Poznáš to z polibků Poznáš to z polibků Julia Quinn

Autorka se už trošku opakuje, ale tento díl byl skvělý! Mám moc ráda Lady Danburyovou a její smysl pro humor, který je v této knížce opět fenomenální. Navíc je tato kniha originální odhalováním jednoho rodinného tajemství, které jsem nutně musela zjistit za jeden večer.

04.02.2023 4 z 5

Ve stínu slunce Ve stínu slunce Jakub Mařík

Jsem celkem příjemně překvapená. Sci-fi moc nevyhledávám, ale tohle mě moc bavilo. Oživení detektivní zápletkou mi vyhovovalo a přidávalo na zajímavosti a čtivosti. Určitě budu pokračovat.

02.02.2023 4 z 5

Říše neřesti Říše neřesti Meghan March

Tohle byla moc povedená série. Plná erotiky, ale i napětí. Hltala jsem každou stránku. Určitě zkusím autorčiny další knihy.

01.02.2023 4 z 5

Pohřbené kosti Pohřbené kosti Lisa Regan

Já tuhle sérii naprosto zbožňuji. Hrozně mě baví, jak autorka vždy dokáže do případu proplést osobní život Josie, tak že se neopakuje a rozhodně to není nuda. Napínavé od začátku do konce. Chci rychle další díl!

29.01.2023 5 z 5

Balada o snech Balada o snech Markéta Prášková

Autorka pro mě byla velkou neznámou. Ale teď chci více jejich knih. Mám moc ráda poznávání rodiny a jejich těžkých osudu ve dvou časových linkách. Klářina linka byla malinko slabší, ale i tak mě hodně bavila. Velmi oceňuji, že se příběh zabývá těžkým nástupem komunismu.

28.01.2023 5 z 5

Musím tě zradit Musím tě zradit Ruta Sepetys

Autorčiny knížky mě vždycky úplně zničí. Tady mi začátek přišel malinko pomalý a měla jsem obavy, jak se mi kniha bude líbit, ale konec byl úplný opak. Tolik strašných zvratů, navíc je hrozné, že autorka opět hodně čerpá z faktů. Celkově děsivá historie pro mne neznámých historických událostí.

25.01.2023 5 z 5

Nezapomenutelná cesta Nezapomenutelná cesta Nicholas Sparks

Nejsem moc fanoušek Sparkse. Většinou mám problém se smutným koncem. Nicméně tady mě knížka úplně rozložila, ale prostě to tak mělo být. Nádherný a něžný příběh první lásky. Jediné, co bych knize vytkla je na můj vkus příliš bible a náboženství.

24.01.2023 5 z 5

Zloděj blesku Zloděj blesku Rick Riordan

Další kniha, kterou jsem hrozně dlouho odkládala a bála se, že nebude nic pro mě. Teď nechápu proč. Film mě vůbec nezaujal, ale tohle bylo velmi čtivé, originální a místy napínavé. Mám moc ráda mytologii a antiku, takže jsem nadšená. I když je knížka pro mladší čtenáře, vůbec to nevadilo. Rozhodně se pustím i do dalšího dílu.

21.01.2023 4 z 5

Druhý díl se mi líbil malinko více než první. Naprosto mě fascinovalo, jak moc do hnusných detailů je autor schopný zajít. Nicméně je to čtivé a poměrně zajímavé, takže se určitě pustím i do dalších dílů.

21.01.2023 4 z 5

Velký vzlet Velký vzlet Masaši Kišimoto

Tento díl mě příliš neoslovil. Doufám, že další bude opět skvělý.

20.01.2023 3 z 5

Můj klenot Můj klenot Lauren Blakely

Řekla bych, že se jedna o dost průměrnou erotickou knížku. Už od prvních stran je celkem jasné, jak to celé dopadne. Novinkou je pouze pohled chlapa, který má dost ženské myšlení (tolik barev žádný chlap nemůže znát).

16.01.2023 3 z 5

Mrazivé interview Mrazivé interview Chris Ewan

Anotace zněla zajímavě a i provedení nebylo špatné. V knize byla řada zajímavých zvratů, ale bohužel taky dost zdlouhavých pasáži. Rozhodně nelituju, že jsem se do knihy pustila, ale doufala jsem, že mě více zasáhne.

15.01.2023 3 z 5

Soumrak mužů Soumrak mužů Christina Sweeney-Baird

Asi jsem hned na začátku ledna vybrala jednu z nejlepších knih tohoto roku. Když jsem po knize sahala, tak mě malinko odrazovala hodnocení. Nicméně jak jsem se do knihy pustila naprosto mě pohltila. První polovina byla neskutečně smutná a taky děsivá. Všude jsem viděla podobné situace jako při nástupu covidu. Běhal mi z toho mráz po zádech a neustálé jsem musela obracet stránky. Konec už nebyl tak rychlý, ale opět velmi zajímavý, v tom jak se svět změnil a všichni se museli přizpůsobit nové situaci. Kniha je z pohledu velkého množství postav, takže šlo o krátké úryvky různých osob, které se postupně pěkně doplňovaly a tvořily ucelený příběh. Moc doporučuji!

11.01.2023 5 z 5

Neústupná princezna Neústupná princezna Meghan March

Druhý díl mě bavil mnohem více, konečně tam nebylo v erotických částech tolik divných výrazů a celkově mám pocit, že tam bylo mnohem více děje. Konec zase v nejlepším, takže nutnost se pustit do dalšího dílu.

10.01.2023 4 z 5

Návrat mistra Návrat mistra František Niedl

To už je konec? Chtěla bych další díly! Lukáše jsem se velmi oblíbila a celkově tato série se moc povedla. Příběh byl napínavý, svižný a zároveň vtipný.

08.01.2023 4 z 5

Dokud se budeš smát Dokud se budeš smát Hana Marie Körnerová (p)

Čekala jsem nějaký pěkný romantický příběh a byla to těžká depka, tak jak to autorka skvěle umí. U knížek jako je tato si vždy uvědomím, jak jsem ráda za partnera, kterého mám a už bych nikdy nechtěla hledat jiného.

04.01.2023 3 z 5

Ex v éteru Ex v éteru Rachel Lynn Solomon

S knížkou jsem moc spokojená. Vůbec nechápu to hodnocení. Bylo to svižné, čtivé s moc pěknou romantickou linkou v zajímavém prostředí. Hrozně by mě bavilo poslouchat podobný podcast.

04.01.2023 4 z 5

Pavoučí síť Pavoučí síť František Niedl

Moc povedené pokračovat i prvního dílu. Příběh měl spád a Lukáš neustále musel řešit různé zapeklité situace. Těším se na další díly.

01.01.2023 4 z 5