Káťa484 Káťa484 komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

S touto tématikou jsem přečetla už několik knih, viděla několik filmů a vždy mi běhá mráz po zádech. Kdybychom všichni v minulosti věděli to co víme dnes, určitě bychom se nemuseli trápit myšlenkami typu: "Kdybych já tehdy....".

26.05.2023 5 z 5

Děkuji, že tato kniha vznikla. Kniha je čtivá, zábavná i vážná. Jen doufám, že se najde spousta podobných policistu, kteří se nebudou bát porušit předpisy a nařízení, které jdou proti logice, a budou si stát za svým rozhodnutím.

05.03.2023 5 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Myslím si, že člověk nemusí hned trpět depresi, aby si položil otázku jak by to asi vypadalo, kdybych udělal něco jinak... Život je přece takový, jaký si ho sami uděláme.

06.04.2024 5 z 5

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Trochu náročnější čtení, ale stojí za to číst. Díky autorčiným dílům se čtenář dozví o zajímavých místech a s nimi spojených dějinách naší republiky.

26.02.2023 5 z 5

Knihonoš Knihonoš Carsten Henn

Krásný příběh o tom, že nejenom mladá generace se má co učit od té starší, ale taky naopak. Kdo hledá způsob, vždy ho najde.

31.03.2024 5 z 5

I když kombinace novinář-policista není dobrá kombinace, tak tady to sedlo. Asi všichni jsme popsané kauzy bedlivě sledovali, ale informace byly převážně jen z jedné strany. Ale až v této knize jsou popsané všechny ty hodiny, dny a roky tvrdé práce, které bohužel někdy přijdou vniveč. A přeji si, aby se našli další odvážlivci, kteří se jen tak nenechají zastrašit a odvedou další skvělou práci.

14.11.2023 5 z 5

To To Stephen King

Byla to pro mě výzva. Kniha poměrně objemná, v některých pasážích by se dala kniha zkrátit, jelikož se stávaly nudnými. Jinak zajímavě zpracované téma boje se zlem a vlastním strachem.

06.07.2023 4 z 5

Hranice věčnosti Hranice věčnosti Ken Follett

Určitě bych celou trilogii dala jako povinnou četbu místo Harryho Pottera. Konec knihy byl pro mne dost emotivní, jelikož jsem byla součástí tohoto režimu. A je hodně smutné, že jsou politici, kteří se dodnes nepoučili. Trilogie by zasloužila minimálně čtyřnásobný počet hvězdiček.

22.01.2024 5 z 5

Znamenitá mrtvola Znamenitá mrtvola Agustina Bazterrica

Pro mne asi dost drsný konec, ale nemůže přece vše končit jen happyendem. Dřív než něco schvalime, rozhodneme o něčem, měli bychom řádně promysle důsledky našeho rozhodnutí.

31.03.2024 4 z 5

Prorokyně a hlupák Prorokyně a hlupák Jonas Jonasson

Kniha se četla moc hezky, parádně zakomponované i reálné osoby. Mohla ale skončit již prvním výpočtem konce světa.

09.12.2023 4 z 5

Samoživitelka Samoživitelka Karla Kubíková

Příběh z minulého režimu. Doba nebyla jednoduchá, ale záleží jen na nás samotných jak život prožije, jak si jej zařídíme. Bohužel všechno to špatně odnesou vždy děti...

20.09.2023 5 z 5

Rychlé šípy Rychlé šípy Jaroslav Foglar

Hezky psaný příběh o jednom velkém dobrodružství, přátelství, věrnosti. Jen škoda, že v dnešní době téměř nikoho nezajímá.

27.08.2023 4 z 5

Sladká pomsta Sladká pomsta Jonas Jonasson

Škodit druhým se nevyplácí, protože pomsta může být sladká (někdy s hořkým nádechem). Velmi vtipně napsaná kniha.

30.07.2023 5 z 5

Na pokraji sil Na pokraji sil Samantha M. Bailey

Kniha se čte lehce. Zajímavý příběh, u kterého se člověk zamyslí, zda nemá ve svém okolí taky takového "nejlepšího přítele".

20.05.2023 4 z 5

Psohlavci Psohlavci Alois Jirásek

Jiráskova klasika. A ať se podívám, kam se podívám, Lomikarů je na světě stále dost...

11.06.2022 5 z 5

Deníček moderního fotra 3 aneb Historky z rodičovského podsvětí Deníček moderního fotra 3 aneb Historky z rodičovského podsvětí Dominik Landsman

Poslední díl? Teď to teprve začíná... Doufám, že bude následovat něco jako Deníček puberťákova moderního fotra.

22.03.2022 5 z 5

Pacient Pacient Juan Gómez-Jurado

Skvěle napsané. Co všechno musí člověk podstoupit aby zachránil svou rodinu. Nikdo z nás by nechtěl nic podobného zažít.

30.04.2024 5 z 5

Babička drsňačka Babička drsňačka David Walliams

Kniha spíše pro mladší čtenáře, ale každý si najde to své... Pamatuji si obě babičky. Každá byla jiná, ale ani jedna nebyla "suchar".

27.08.2023 5 z 5

Dokonalá oběť Dokonalá oběť Emma Kavanagh

Kniha se četla dobře. Již na začátku mi bylo jasné, kdo tento čin spachal, ale nevěděla jsem proč. Mistr převleku toho bude mít na svědomí asi víc....

10.06.2023 4 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

První kniha od autorské dvojice. Příběh začínal docela slibně. Pak jako když utne. Uprostřed knihy začne Erik vzpomínat, co že se to stalo před deseti lety? A závěr? Totální propadák. Největší palec dolů za ukončení knihy štědrovečerní večeři v Mc ´Donalds!!!!

05.03.2023 1 z 5