Káťa484 Káťa484 komentáře u knih

Anna Franková: Příběh zrady Anna Franková: Příběh zrady Gerard Kremer

Jsem zklamaná z názvu knihy, protože v ní nikde není ani zmínka o rodině Frankových. Kniha se však dobře čte, je to další příběh hrdiny 2. světové války. Autor poukazuje na osobu Ans van Dijkove, která udávala Židy. Byla Ans van Dijkova opravdu ta, která Gérarda Kremera udala? Dle dopisů uvedených na konci knihy si tím tak jistá nejsem.

07.04.2024 4 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Myslím si, že člověk nemusí hned trpět depresi, aby si položil otázku jak by to asi vypadalo, kdybych udělal něco jinak... Život je přece takový, jaký si ho sami uděláme.

06.04.2024 5 z 5

Knihonoš Knihonoš Carsten Henn

Krásný příběh o tom, že nejenom mladá generace se má co učit od té starší, ale taky naopak. Kdo hledá způsob, vždy ho najde.

31.03.2024 5 z 5

Znamenitá mrtvola Znamenitá mrtvola Agustina Bazterrica

Pro mne asi dost drsný konec, ale nemůže přece vše končit jen happyendem. Dřív než něco schvalime, rozhodneme o něčem, měli bychom řádně promysle důsledky našeho rozhodnutí.

31.03.2024 4 z 5

Trůn z dračích kostí Trůn z dračích kostí Tad Williams (p)

Po smrti krále Jana se trůnu ujímá jeho starší syn Eliáš. Za jeho vlády se začnou dít divné věci a lidé se nemají už tak dobře jako za vlady jeho otce. Zajme svého mladšího bratra v domnění, že se chce zmocnit trůnu. Toho však pomůže vysvobodit prosťáček Simon a dobrodružství může začít.
I když fantasy není můj šálek kávy, kniha se mi celkem líbila.

24.03.2024 4 z 5

Nikdy Nikdy Ken Follett

Od 11. září se celý svět zaměřil na boj s terorismem. Kniha vypadala, že se bude tímto směrem ubírat. Bylo tedy překvapením kam to nakonec směřovalo. Svět by neměl opomíjet drobné konflikty byť v současné době je hodně co řešit.

02.03.2024 5 z 5

Průšvihy drzého záškoláka: Prázdniny skoro na rok Průšvihy drzého záškoláka: Prázdniny skoro na rok Ladislav Hruška

Asi každý z nás by mohl napsat svoji vlastní knihu: Jak přežít pandemii. Je jedno jakou. Každý se s tím vším perem po svém.

29.02.2024 4 z 5

Průšvihy drzého záškoláka: Miky pátrá, radí, zachraňuje Průšvihy drzého záškoláka: Miky pátrá, radí, zachraňuje Ladislav Hruška

Jak přežít základku. A další nápady mohou následovat. Všichni si tím jednou projdeme

29.02.2024 4 z 5

Hranice věčnosti Hranice věčnosti Ken Follett

Určitě bych celou trilogii dala jako povinnou četbu místo Harryho Pottera. Konec knihy byl pro mne dost emotivní, jelikož jsem byla součástí tohoto režimu. A je hodně smutné, že jsou politici, kteří se dodnes nepoučili. Trilogie by zasloužila minimálně čtyřnásobný počet hvězdiček.

22.01.2024 5 z 5

Kouzlo grálu Kouzlo grálu Wolfgang Hohlbein

Hezky napsaný příběh o sirotku Dulakovi, kterému se dějí neuvěřitelné věci. A tak jako rytíř Lancelot opět pomáhá králi Artušovi.

26.12.2023 4 z 5

Darebák David – králové a královny Darebák David – králové a královny Francesca Simon

Zajímavé a vtipně okomentované informace za vlády převážně anglických kralů a královen. Autorka neopemenula zmínit panovníky starověkého Egypta či carského Ruska. Chybí mi ovšem informace o českých panovnících, a je jich poměrně dost, kteří by stáli za zmínku.

10.12.2023 5 z 5

Darebák David a podivná zvířata Darebák David a podivná zvířata Francesca Simon

Vtipným způsobem vypravuje zajímavosti o známých i méně známých zvířatech, potvrzuje fakta či vyvrací mýty.

10.12.2023 5 z 5

Prorokyně a hlupák Prorokyně a hlupák Jonas Jonasson

Kniha se četla moc hezky, parádně zakomponované i reálné osoby. Mohla ale skončit již prvním výpočtem konce světa.

09.12.2023 4 z 5

Poslední gambit Poslední gambit Jennifer Lynn Barnes

Poslední díl o rodině Hawthornovych. Hra skončila asi tak jak by měla skončit.

Posedlé dítě Posedlé dítě Lone Theils

Kniha by asi měla nést jiný název. Hlavní hrdinka, novinářka Nora, je na stopě záhadných únosů dětí v Nigérii, když náhle zmizí dítě ruského oligarchy a dánské televizní hvězdy. Mohly by tyto dva případy spolu souviset?

Zvuk ozvěn Zvuk ozvěn Eric Bernt

Kniha se mi líbila. Je neuvěřitelné jak někdo muže zneužívat lidí.

26.11.2023 5 z 5

I když kombinace novinář-policista není dobrá kombinace, tak tady to sedlo. Asi všichni jsme popsané kauzy bedlivě sledovali, ale informace byly převážně jen z jedné strany. Ale až v této knize jsou popsané všechny ty hodiny, dny a roky tvrdé práce, které bohužel někdy přijdou vniveč. A přeji si, aby se našli další odvážlivci, kteří se jen tak nenechají zastrašit a odvedou další skvělou práci.

14.11.2023 5 z 5

Úžasné ženy, které změnily svět Úžasné ženy, které změnily svět Kate Pankhurst

Skvělá kniha o známých ženách, které v životě dělaly věci jinak než ostatní a tím změnily svět. Stručná kniha pro malé čtenáře.

14.11.2023 5 z 5

Černý oheň z Byzance Černý oheň z Byzance Dirk Husemann

Příběh vychází z historie. Chvílemi to vyznělo jakože musím něco napsat aby kniha byla obsáhlá, ale i tak se mi líbila.

14.11.2023 4 z 5

Špion: Třicet let jako tajný agent FBI Špion: Třicet let jako tajný agent FBI Ralph Pezzullo

Není co dodat. Ne všichni mají to štěstí v boji se zločinem přežít.

27.10.2023 5 z 5