Karoll_ina Karoll_ina komentáře u knih

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Další skvělá knih od této autorky. Čte se rychle, příběh zaujme, místy smutné, ale ve finále Pravdivé.. doporučuji

03.07.2023 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Kniha dobře napsaná a poutavá i přes svůj tragický příběh. Tolik nešťastných lidí v jednom příběhu, nejhorší je, že se to opravdu děje ve skutečném životě. Knihu bych doporučila všem jako osvětu.

09.06.2023 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Další skvělá kniha od autorky, opět zařazeno do zajímavé doby a člověka to pohltilo a nemohl se odtrhnout.

03.10.2022 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Skvele napsana kniha… puvodne sem dle barevneho obalu a nazvu cekala jiny pribeh, ale i tak me kniha vtahla do deje a uvedomeni si, co vse uz na svete bylo a jak to osoby prozivaly a my ne a ne se poucit…

13.03.2022

Kniha mě pohltila, i přesto , že nebyla psaná jako příběh, ale s otázkami na odstavce. Zajímavý obsah, kontext a velmi dobře zpracované. Pochvala oboum autorům!

03.03.2023 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Příběh rodiny provázený jednotlivými osudy každého člena, někdo na tom byl hůře, další lépe, někteří to brali prakticky. Děj suprově plynul, četlo se to rychle. Autorka má suprově čtivé knihy.

25.01.2023 4 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Knihu sem do ruky vzala, protože je hodně propagovaná a na to, že sem ji na začátku chtěla vzdát, jsem ráda, že sem tak neučinila a vydržela. V půlce knihy sem se do toho tak zakousla a hltala, až mě mrzělo, že konec byl tak rychlý a ne úplně pro mě s happyendem. Alespoň mě přesvědčil v tom, co už sem si dávno myslela. Krásný příběh.

12.05.2023 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

(SPOILER) Klasická oddechovka zasazená do krásné země, konkrétně Dánska a jeho hlavního města Kodaně. Příběh typický na autorku, román s dobrým koncem. Za mě doporučuji!

04.01.2023 4 z 5

Mluví k vám kapitán Mluví k vám kapitán Martin Moravec

Kniha mě zajímalo díky tématu a již čtené knize od autora pana Mareše - První případy. Člověk se vždycky něco dozví, co by ho vůbec nenapadlo. Zrovna u pilotů mě zaujaly přísné podmínky na zdraví a i vzdělaní. Nikdy mě nenapadlo, že musí znát tolik z letadel a zeměpisu. Za mě další úspěšná kniha a už se těším na doktořinu a pana Beneše.

09.02.2024 5 z 5

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

odpočinková kniha s předvídatelným koncem, moc hezky popsané prostředí a úkoly. Miluju cukrárny, takže sem byla ve svém živlu :) Za mě super odpočinový román

17.01.2023 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Kniha má zajímavý téma, byla dobře zpracovaná, místy tedy mohla být rozvinutější a škoda konce, ten byl takový useknutý . I tak doporučuji přečíst.

31.05.2022 4 z 5

Tsunami Tsunami Karin Krajčo Babinská

Tentokrát mi kniha sedla velmi dobře, zajímavý námět se zapeklitým osudem... Konec byl rychlý a překvapivý, ale zase celkem šťastný.

05.06.2023 5 z 5

Pohádka Pohádka Stephen King

Fantasy samo o sobě nemusím, knihy od Kinga si vybírám, ale tady ta kniha mě bavila a zaujala. Začátek příběhu z reálného života mě bavila více, zajímal mě osud Radar hlavně a samotného Charlieho. Ilustrace v knize byly pěkné a vždy jsem se těšila na novou kapitolu. Fantasy část byla napínavá, ale trochu i předvídatelná a na Kinga sem čekala něco strašidelnějšího, ale obsah odpovídá názvu a opravdu to byla Pohádka. Naštěstí byl happyend.

01.08.2023 5 z 5

Hrad ve Skotsku Hrad ve Skotsku Julie Caplin

(SPOILER) čtivá romance zasazená do pěkné krajiny, taky bych brala tolik sněhu. Klasický příběh 2 lidí, mezi kterými to jiskří, zaskřípe a nakonec skončí spolu :)

21.02.2023 4 z 5

Pláž v Chorvatsku Pláž v Chorvatsku Julie Caplin

krásný popis Chorvatska, člověk jakoby tam byl. Jinak klasický román s dobrým koncem.

28.11.2022 3 z 5

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

tato kniha se mi strašně moc líbila, popis krajiny byl do detailů, zaujal mě příběh hrdinky a celou dobu sem hltala písmenka, abych se dozvěděla jak to s ní dopadne a hlavně zda ji nechají hotel :) Konec byl takovej sešup a dopadl jinak, ale i tak sem si knihu užila, jak kdybych sama vedla hotel.

02.09.2022 5 z 5

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Oddechové čtení, zajímavý příběh se smutným začátkem ale šťastným koncem.

05.04.2022 4 z 5

Pozdrav z Itálie Pozdrav z Itálie Jules Wake (p)

krásná oddychovka v pěkném prostředí. Postavy byly sympatické a samozřejmě happyend.

07.12.2023 5 z 5

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

(SPOILER) Opět kniha vtáhla do děje a člověk poznal další zemi, konkrétně Švýcarsko a celkem se ochladil v srpnu, škoda jen, že i venku bylo kolem 20 stupňů :D Příběh nepřekvapil a dopadl, jak jsem očekávala, ale autorka to vždycky zaonačí jinak a člověk si to užije :)

02.09.2022 5 z 5

Blackout – Zítra bude pozdě Blackout – Zítra bude pozdě Marc Elsberg (p)

Opet k zamysleni, jak dobre se mame. Jak spolehame na kazdodenni privod elektriny a co vse diky ni muzeme vyuzivat. Neni to samozrejmost a meli bychom si toho vazit ️

13.02.2022 5 z 5