Karina_ Karina_ komentáře u knih

První život První život Gena Showalter

Ze začátku jsem měla problém se začít, vlastně se mi docela často stávalo, že jsem se přistihla, že odvádím svou pozornost pryč od knihy. Ale i přesto se mi kniha moc líbila a měla jsme ji přečtenou cca za dva dny. Příběh je napínavý a sama bych nevěděla, jakou stranu si vybrat. OVŠEM čím déle čtu, tím víc si jsem jistá, že by na každém obalu knihy měli psát obrovským písmem NA POKRAČOVÁNÍ :D vždy si knihu přidám do složky chci si koupit (kterou pak vždy navštíví rodina před Vánoci či narozeninami...) a až po dočtení zjistím, že je kniha na pokračování .

07.09.2021 4 z 5

Jsem single a pomstím se Jsem single a pomstím se Tracy Bloom

Velmi vtipné, oddechové a ráda si ji přečtu někdy znovu.

07.09.2021 4 z 5

Město z kostí Město z kostí Cassandra Clare (p)

Film je mým nejoblíbenějším, vrhla jsem se proto do knižní podoby a přečetla jsem ji s přehledem za jeden den.
Doporučuji

11.08.2021 5 z 5

Zákon mnoha Zákon mnoha Ashley Saunders

první díl super
druhý díl skvělý
už bude třetí?

Červený adresář Červený adresář Sofia Lundberg

Kniha vhodné napříč generacemi, krásné romantika, co pobavila a zahřála u srdce jak mě, tak mojí babičku a doufám, že i maminku.

Pasažéři Pasažéři John Marrs

Knihu jsem koupila příteli s přesvědčením, že z něj udělám knihomola :D
Nic moc, je to už rok a on je na 15. straně, ale já mám dočteno. Sama bych si takovou knihu nekoupila, podle obalu by mě nezaujala a příběh taky není můj šálek kávy. Ale TY KRÁÁSO, to jsem fakt nečekala, byla jsem napnutá jak šňůra na prádlo až do poslední strany. Téma této knihy mě donutilo přemýšlet nad tím, kam spěje vývoj elektroniky atd.. Nejeden spisovatel už předpověděl, co se stane ve světě. (PS. Karel Čapek - Bílá nemoc..)

Sníh nebo popel Sníh nebo popel Sara Raasch

Začátkem jsem se prokousávala jak nikdy, ale nakonec mně kniha velmi potěšila, krásně se mi líbí doba ve které je kniha zasazená. Cit hlavní hrdinky ke své zemi, boji a nakonec i ke chlapcům je krásně popsaný a tak nějak "cítím" z knihy emoce všech hrdinů.

Nepřátelské převzetí Nepřátelské převzetí Shane Kuhn

Příběh se mi velmi špatně četl, nemohla jsem se do toho začíst, ale asi to bude tím, že jsem právě přišla na to, že je to druhý díl :D
Každopádně ač nerada, protože ráda dávám knihám šanci, první díl si nepřečtu. :(

11.08.2021 3 z 5

Její třešničky Její třešničky Penelope Bloom

Kniha se mi velmi líbila, mile mě překvapilo, jak je dějově kniha provázaná s prvním dílem.
Ovšem oproti prvnímu dílu jsem se do knihy nemohla začíst a příběh mi přišel méně atraktivní. Každopádně to nemění nic na tom, že už se těším na další díl. ;) :D

11.08.2021 3 z 5

Jak být šťastný Jak být šťastný Eva Woods (p)

Než jsem knihu začala číst, měla jsem trochu jinou představu o ději, který v ní bude. Byla jsem ale velmi překvapená. Kniha velmi podtrhuje moje sluníčkové myšlení a to se mi líbilo. Závěr byl samozřejmě tak trochu předvídatelný už od začátku, ale přesto jsem až do poslední chvíle doufala, že to bude jen vtip. Každopádně bych knihu doporučila všem lidem, kteří si stěžují na malichernosti a zbytečně se utápějí v depresivních myšlenkách. Už nějaký ten čas se snažím myslet pozitivně, jak říkáme s přítelem "Mít sluníčkový dny" a přesně to byla podstata postavy Polly. A měla by být nás všech.

08.09.2020 4 z 5

Bílý tesák Bílý tesák Jack London

Knihu jsem začala číst spíše z takové té povinnosti, je to přeci jen uznávaná klasika. Děj byl velmi krásný a některé momenty pro mě byly velmi dojemné, knihu jsem ovšem četla velmi dlouho a nemohla jsem se do knihy začíst, několikrát jsem se bohužel dokonce přistihla, jak jen slepě čtu, bez vnímání děje. Pointa a příběh určitě promyšlený a velmi krásný, ale styl psaní autora mi spíše nesedl, troufám si říct, že podle mého názoru je kniha zbytečně dlouho bez náhlých zvratů. Jsem ovšem tak trochu zkažená fantasy a sci-fi tvorbou, která se Bílému tesáku ani trochu nepodobá.

08.09.2020 2 z 5

Dívka ve věži Dívka ve věži Katherine Arden

Ze začátku jsem měla trochu problém se příběhem prokousat, jedním z důvodů ale také byl dlouhý rozestup mezi čtením prvního a druhého dílu. Než jsem se zorientovala v postavách, byla jsem v půlce knihy. Za mě byl první díl lepší, ale posledních 100 stran druhého mě dostalo. Skvělé vyvrcholení, asi umřu při čekání na další díl.

02.07.2020 5 z 5

Zahrada spáčů Zahrada spáčů Lisa Heathfield

Knížka se mi velmi dobře četla, jediné, co mě trochu překvapilo, bylo množství smrti milovaných osob v knize, to mě dosti zarmoutilo.

05.05.2020 4 z 5

Medvěd a Slavík Medvěd a Slavík Katherine Arden

Jsem neskutečně překvapená z odvahy hlavní hrdinky. Knížka mě velmi ale velmi mile překvapila a při dočítání posledních stránek, se mi chtělo plakat nad situací, která nás teď trápí, protože si nemohu pořídit další díl. Jsem jediná, kdo cítí mírné láskyplné napětí mezi Vasjou a Mrazíkem? Možná už jsem ale zblblá červenou knihovnou :D

14.04.2020 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Je to sice zvláštní, ale právě tahle kniha mě v mých 12ti letech přivedla ke čtení. Krásně zpracované problémové téma 21. století. Autorka se nebála popsat ty nejhnusnější momenty pěkně dopodrobna. Mě na rozdíl od Titiny kniha od životního stylu Christiany F. naprosto odradila. Tuhle knihu bych zařadila na povinnou četbu co nejdříve a do co nejvíce škol. Z vlastních zkušeností musím říct, že v povinné četbě jsou kolikrát knihy komerční a špatně čtivé, jen z důvodu slávy autorů, ale knihy takovéhle tématiky a knihy důležité jsou opomíjeny. Kniha je velmi hezká a napínavá. Celou knihu jsem si říkala, jestli se z toho vylíže, nebo ne. Po dočtení knihy jsem měla nutkání si o spisovatelčině následném životě vyhledat mnohem víc.

28.07.2019 5 z 5

Mládí na křídlech Mládí na křídlech Helena Šmahelová

Do knihy jsem se bohužel nemohla začíst. Třeba by se pak rozjela, ale nepřešla jsem ani přes 80 stran a knihu jsem odložila. Třeba si ji někdy přečtu, samozřejmě si ji nechám, ale teď nenadchla.

28.07.2019