Karina_ Karina_ komentáře u knih

Matčin hrob Matčin hrob Lisa Regan

Hodně dobrý příběh, ke konci jsem se bála, že rozuzlení bude až ve 4. dile, na konci mi ovšem přišel závěr tak rychlý, že bych to možná i uvítala. Ale obecně je kniha velmi poutavá a člověk se trochu i zamyslí, jak je na tom v životě vlastně dobře.
Doporučuji.

16.05.2023 4 z 5

Rudá galerie Rudá galerie Tiffany Reisz

Knihu jsem zhltla jak nic, měla jsem ji asi ta 4 hodiny přečtenou.
Ale absolutně nemůžu pochopit, jak tahhle kniha mohla vyhrát jakoukoliv cenu románu?! Každý má jinou fantazii a co se týče postele, nikoho neodsuzuju, ale některý věci byly fakt mimo.
SPOILER

Můžete mi někdo říct, jak může mít sex ženská, chlap a jeho vnuk? Jak se může ženská zamilovat do chlapa co nechá jiný chlapy, aby na ní sahali?! O úchylných rolích jako je Minotaurus nemluvím, chápu, že má někdo takové chutě, ať si s tím žije, ale bohužel musím říct, že ve mě kniha místo vzrušení, velmi často vyvolala pocit zvracení a bylo mi do breku, jak hlavní hrdinka nemá úroveň, sebeúctu ani morální hodnoty. Nakonec si ještě vezme chlapa, co ji chce půjčovat kamošům a dobrovolně si nechá říkat. Bohužel mám doma ještě další dva díly a opravdu se mi do nic nechce. Opravdu mě mrzí, že kniha existuje a ještě víc mě mrzí, že ji napsala žena.

14.08.2022 1 z 5

Ozvěny run Ozvěny run Christina Courtenay

Tato kniha mě opět přesvědčila, jak krásné jsou příběhy s dvěma dějovýma linkama. Neskutečně jsme se zamilovala do skandinávských zemí a jejich historií. Ač nejsem fanouškem silných příběhů o dobyvatelých kteří znásilňovali a rabovali celé vesnice, tento příběh je jemný a i jak sama autorka píše, byl to její záměr ukázat, že ne všichni Vikingové byli takový.
Milostný příběh je krásný, ač v dnešní době by okolnosti začátku tohoto vztahu byli dost přes čáru. Ovšem to k 9. století patří.
A dějová linka přítomnosti? Naproto krásná.

29.08.2023 5 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Hodně hluboká myšlenka. Knihu jsem nejdříve otevřela s tím, že jsem čekala fantasy příběh o paralelních světech, u které se moc nezapotím, ovšem skrytou myšlenku knihy úplně miluju.

31.07.2022 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Nejdříve jsem viděla film. Ten mě moc nezaujal abych pravdu řekla, ale kniha byla o 100% lepší. Příjemné čtení, ale ne třeba na dovolenou, na orientaci v ději a postavách jsem se potřebovala na děj plně soustředit

31.07.2022 4 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Je to sice zvláštní, ale právě tahle kniha mě v mých 12ti letech přivedla ke čtení. Krásně zpracované problémové téma 21. století. Autorka se nebála popsat ty nejhnusnější momenty pěkně dopodrobna. Mě na rozdíl od Titiny kniha od životního stylu Christiany F. naprosto odradila. Tuhle knihu bych zařadila na povinnou četbu co nejdříve a do co nejvíce škol. Z vlastních zkušeností musím říct, že v povinné četbě jsou kolikrát knihy komerční a špatně čtivé, jen z důvodu slávy autorů, ale knihy takovéhle tématiky a knihy důležité jsou opomíjeny. Kniha je velmi hezká a napínavá. Celou knihu jsem si říkala, jestli se z toho vylíže, nebo ne. Po dočtení knihy jsem měla nutkání si o spisovatelčině následném životě vyhledat mnohem víc.

28.07.2019 5 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Kniha mě ze začátku velmi zaujala, pak jsem ji na pár dní odložila a poté jsem ji zhltla za jeden den. Už od začátku mi bylo tedy jasné, kdo obecně v tom má prsty, ale bylo zajímavé zjišťovat, kdo v tom je konkrétně zapletený. Celkový dojem z knihy mám dobrý, byla napínavá a klasický příběh hlavní postavy a jejího problému, že jí nikdo neposlouchá mi byla sympatická, Josie bojovala za své přesvědčení, že se něco děje. A Ramona? Hustý

07.05.2023 4 z 5

Dívka beze jména Dívka beze jména Lisa Regan

Další díl, co nezklamal, první mě zaujal o trochu více, ale na kvalitě tohoto to nic nemění. Uvítala bych méně zainteresovaných osob, ale příběh nezklamal, závěr případu ani soukromého života detektivky jsem nečekala. Úžasný.

12.05.2023 4 z 5

Sběratel motýlů Sběratel motýlů Dot Hutchison

Asi nemám slov, na detektivky moc nejsem a upřímně, když jsem ji dostala, neměla jsem na ní chuť.
Ovšem mě neskutečně překvapila. Dokázala bych ji číst pořád, námět skvělý. Občas mě mrazilo a měla jsem až vztek při představě, že někdo by tohle opravdu mohl spáchat, že podobní lidé existují.
Kniha byla superová.

26.04.2022 4 z 5

Jeho balík Jeho balík Penelope Bloom

Po přečtení třetího dílu, který mě ne až tak moc ohromil oproti ostatním dílům, jsem se bála, jak se tento příběh bude vyvíjet, ale moc se mi líbil, sarkastický pohled na svět a celou situaci hlavní hrdinky byl prostě boží a trochu zjemnil tu přeslazenou romantickou linku, kterou beztak všechny ženy milují a vyhledávají, což bylo super.
Určitě si ji ráda někdy opět přečtu.

13.12.2021 4 z 5

Nové začátky Nové začátky Lilly Lucas

Klasický romantický příběh, ale krásný Hezky se to četlo i když se dalo předpokládat, co se v ději stane.
Každopádně klasický příběh o lásce.

31.07.2022 5 z 5

Pro tvoje dobro Pro tvoje dobro Ellen Marie Wiseman

Zvrat na konci knihy a celé vysvětlení mi bylo jasné už trochu dříve, než k němu došlo, ale stejně byl příběh velmi emotivní, vykreslení postav bylo skvěle, krásně šly vidět vlastnosti a povahy osob a jak každý udělá vše proto, aby si zachránil zadek, konec pro mě byl velmi ale velmi smutný, cítila jsem tu zoufalost hlavní hrdinky. Celkově byl příběh velmi smutný.

13.12.2021 5 z 5

Jak být šťastný Jak být šťastný Eva Woods (p)

Než jsem knihu začala číst, měla jsem trochu jinou představu o ději, který v ní bude. Byla jsem ale velmi překvapená. Kniha velmi podtrhuje moje sluníčkové myšlení a to se mi líbilo. Závěr byl samozřejmě tak trochu předvídatelný už od začátku, ale přesto jsem až do poslední chvíle doufala, že to bude jen vtip. Každopádně bych knihu doporučila všem lidem, kteří si stěžují na malichernosti a zbytečně se utápějí v depresivních myšlenkách. Už nějaký ten čas se snažím myslet pozitivně, jak říkáme s přítelem "Mít sluníčkový dny" a přesně to byla podstata postavy Polly. A měla by být nás všech.

08.09.2020 4 z 5

Runy osudu Runy osudu Christina Courtenay

Nádhera. Krásný romantický příběh

03.09.2023 5 z 5

Nové sny Nové sny Lilly Lucas

Auuu, to bylo smutné, dilema které se odehrává v příběhu je moje noční můra.
Každopádně do hlavních postav jsem se neskutečně zamilovala, konec bych udělala trochu dramatičtější, ovšem závěr byl podle očekávání skvělý. Ani třetí díl od autorky mě nezklamal, moc se mi líbí propojení knih místem a postavami. No nic, jdu na ten další

29.08.2023

Pozvala mě dál Pozvala mě dál Lucy Clarke

Zpočátku jsem se nemohla začíst, utrápené začátky kdy je hlavní postava "v koncích", moc nemusím. Ale musím říct, že příběh nabral neskutečné obrátky a rázem jsem ho za den přečetla. Konec příběhu není jasný do posledních dvou kapitol, což mě velmi překvapilo a i konec konce je tak nepředvídatelný, že mi to vyrazilo dech.
Musím se přiznat, kniha plná zvratů, strach, napětí, ale na konci mi i slzička ukápla.

29.08.2023 4 z 5

Růže Růže Tiffany Reisz

Po přečtení prvního dílu jsem měla tendence další dva zahodit do konťáku. Druhý díl ovšem překvapil, pořád měla kniha morálně nepochopitelné části, ale milostná linka byla skvělá a kupodivu neúchylná. Líbí se mi propojení dvou prvních dílu pomocí postav. Téma řeckých bají je skvělé a tím si autorka u hodně čtenářů šplhla, což jí přeji, snad jí došlo, že ten první díl byl fakt kekel.
V druhém díle se mi moc líbilo, že se nejednalo jen o sex, ale o vášeň, zamilovaní se, o dospívání chlapce v muže a zároveň se tam objevilo nepříjemné a bolestné téma, jako je neopětovaná láska. Kníže nemůžu dát 3 hvězdičky, ale 4 se mi zdají zase moc, dala jsem nakonec 4, určitě stojí za přečtení.

23.08.2022 4 z 5

Prokurátor Prokurátor Paulina Świst

Nejdříve jsem se bála, že příběh bude moc sladký nebo naopak ve stylu filmu 365 dni. Ale mile mě překvapilo, že ne. Líbilo se mi to jiskření mezi hlavními postavami a zápletka knihy se mi líbila.
Musíme však brát v potaz, že je to kniha, v reálném životě bych takové chování od svého chlapa nesnesla.

09.08.2022 4 z 5

Důvodné pochybnosti Důvodné pochybnosti Whitney G. (p)

Skvělé lechtivé četní. Moje první kniha od autorky a určitě ne poslední. I když bylo scén možná až příliš, nakonec mi to nevadilo, i dějová linka byla promyšlená a hezká. Byl tam příběh, nebylo to jen o sexu, což u erotické četby cením.

20.09.2023 5 z 5

Zkáza Ďáblova akru Zkáza Ďáblova akru Ransom Riggs

Film který je udělaný podle prvního dílu byl skvělý a tak jsem se rozhodla pro knižní sérii.
Skvělý nápad, styl psaní, postavy, promyšlenost příběhu a mezilidských vazeb. Ještě k tomu doplněno neskutečnými obrázky, které příběhu dodaly úplně jiný rozměr, jak kdybych byla celou dobu s postavami v knize.
Za mě nedokážu ani určit jaký díl byl lepší či horší, tato série u mě v srdíčku vyhrála nějaké to místečko

07.05.2023