Karimah Karimah komentáře u knih

Po stopách Karla IV. Po stopách Karla IV. Lenka Pecharová

Skvělá kniha, spousta informací podaných srozumitelně a krásné ilustrace. Doporučuji malým i velkým.

26.04.2019 5 z 5

Strašidýlko Stráša Strašidýlko Stráša Alena Mornštajnová

Knihu jsem vybrala, protože miluji autorčiny knihy pro dospělé, ale bylo to zklamání. O ničem. Vadilo mi i písmo. Líbily se mi pouze ilustrace.

05.02.2019 2 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Pubertální klasika, ale všichni jsme si tím prošli. Jen ten Edward by se nemusel stále "uchechtávat".

05.02.2019 5 z 5

Pralinky Pralinky Barbara Nesvadbová

Obálka zcela vystihuje obsah.

26.01.2019 3 z 5

Přítelkyně Přítelkyně Barbara Nesvadbová

Fajn čtení, ale příliš useknutý konec.

14.01.2019 4 z 5

Sedmilhář Josífek Sedmilhář Josífek Daniela Krolupperová

Opravdu povedená knížka, poučná, zábavná a s hezkými ilustracemi.

13.01.2019 5 z 5

Krysáci jsou zase spolu Krysáci jsou zase spolu Jiří Žáček

Hezké ilustrace, příběh o ničem.

30.12.2018 2 z 5

Příjemná knížka, pro cílovou skupinu fajn změna. Hvězdu ubírám za trochu prkenný překlad.

25.12.2018 4 z 5

Netroufam si hodnotit, mozna po druhem, tretim, ctvrtem ... cteni.
Momentalne se citim, jako bych precetla Maleho prince .... jineho .... o necem jinem .... ale pocit stejny.

14.12.2018

Co by můj syn měl vědět o světě Co by můj syn měl vědět o světě Fredrik Backman

Sice jsem se občas zasmála, ale celkově mi to přišlo jako nedodělek. U tohoto autora jsem zvyklá na jinačí kvalitu.

11.12.2018 3 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Kniha mě naprosto nadchla svou lidskostí. Zasmála jsem se, poplakala, zamyslela se ...
A celou dobu jsem si Parvaneh představovala jako Anife Vyskočilovou.

08.12.2018 5 z 5

Pohádky Pohádky Miloš Macourek

Nejlepší kniha mého dětství. Po letech čteme s dětmi a překvapilo mě, jak moc je poznamenaná dobou (soudružka učitelka) a kolik věcí, pro mě samozřejmých, jsem musela dětem vysvětlovat.

03.12.2018 5 z 5

To To Stephen King

Až příliš rozvláčné, ztrácela jsem se v tom. Film je celkem kvalitní zkratka.
Šokoval mě tam ten sex mezi dětmi, ve filmu to nebylo a myslím, že se to do příběhu ani vůbec nehodilo. A musím se přiznat, že jsem tu pasáž musela přečíst několikrát, abych se ujistila, že to opravdu chápu správně.

02.12.2018 3 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Fajn oddechové čtení, ale na konci mi to přišlo až příliš moc náhod (francouzští studenti).

02.12.2018 4 z 5

Tady byla Britt-Marie Tady byla Britt-Marie Fredrik Backman

S Britt-Marií (aneb Ove v sukni) se poprvé seznámíme v knize Babička pozdravuje a omlouvá se a zde se dozvíme, co dalšího ji potkalo. Kniha je krásná, vtipná a zároveň smutná ...

12.11.2018 5 z 5

Doupě Doupě Jakuba Katalpa (p)

Některé knihy jsou prostě divné a tahle je jednou nich. Četla se ale krásně. Hvězdu ubírám za konec, čekala jsem "něco" a ono "nic".

30.10.2018 4 z 5

Konec prokrastinace Konec prokrastinace Petr Ludwig

Nedočetla jsem. Pokud tyhle rady někomu pomáhají, tak lidstvo spěje v záhubu. Já bych doporučila dlouhý bič a malý dvorek ... ale to se nedá tak dobře zpeněžit, jako to-do woodoo.
Hvězdy dávám za to, že se to dalo číst a mělo to hlavu a patu, narozdíl od většiny podobně zaměřených knih.

30.10.2018 2 z 5

Muž, který přežil Lidice Muž, který přežil Lidice Zdeněk Mahler

Až příliš strohé. Jeden z mála případů, kdy je film lepší než kniha.

23.10.2018 3 z 5

Nejlepší pro všechny Nejlepší pro všechny Petra Soukupová

Líbilo se mi vykreslení všech postav i jejich střídání ve vyprávění. Ubírám půl hvězdy za použitý styl, na nepřítomnost uvozovek jsem si nezvykla a žralo mě to až do konce. Druhou půlku hvězdy ubírám za rozvláčnost, ke konci už jsem se nudila.

02.09.2018 4 z 5

Jezero Jezero Bianca Bellová

Prostě divné ... nevím, jak jinak to napsat. Tři hvězdy proto, že se to dobře četlo.

17.08.2018 3 z 5