Karcoolka2210 Karcoolka2210 komentáře u knih

Hastrošovci Hastrošovci Roald Dahl

No miestami to teda bolo naozaj nechutné čítanie ;) Dahl dokáže naozaj zaujímavo podať zlo v človeku a to nie len v tejto knihe, ale vo všetkých, ktoré som od neho zatiaľ čítala. Až mi prišlo na konci trocha ľúto manželov Twits. Dahl je v tomto ale nekompromisný. No bolo to ozaj miestami nechutné, ale aj zábavné čítanie. No fakt asi nie pre deti :) AJ

20.09.2014 4 z 5

O chlapcovi, ktorý plával s piraňami O chlapcovi, ktorý plával s piraňami David Almond

A, tak bola to milá detská kniha. Určite stojí za to prečítať si to v detskom veku. Je to kniha plná fantázie, kde je všetko možné a to je predsa na knihách to úžasné :) AJ

20.09.2014 3 z 5

Čarodejník z krajiny Oz Čarodejník z krajiny Oz Frank Lyman Baum

Dávam 5. Príbeh je to magický. Film som nikdy nevidela celý, takže porovnávať nemôžem, ale kniha sa naozaj páčila. Odporúčam a nie len deťom :) AJ

13.09.2014 5 z 5

Žirafa, Pelly a ja Žirafa, Pelly a ja Roald Dahl

Toto je naozaj kniha pre deti, ale mne sa páčila. Kto nemá rád šťastné konce ;)

12.09.2014 4 z 5

Šarlatová nit Šarlatová nit Francine Rivers

Je naozaj radostné čítať kresťanské romány od Francine Rivers. Toto je môj tretí a dúfam, že ich bude viac. Jej láska k Bohu a Ježišovi je ozaj veľká a skrze takéto príbehy Ho nielen chváli, ale môže pomôcť ľuďom, ktorí prežívajú podobné radosti či trápenia. Majme vieru, lebo Bohu nie je nič nemožné! :)

06.09.2014 5 z 5

Bláznivá láska Bláznivá láska Francis Chan

Toto je jedna z najlepších duchovných kníh aké som kedy čítala. Jej autor mi v mnohých veciach otvoril oči a možno poukázal na niektoré veci, ktoré som si, možno aj vedome, nevšímala. Poradil, povzbudil, inšpiroval a ja som vďačná, že sa mi táto kniha dostala do rúk. Jednoznačne sa k nej budem vracať pre povzbudenie!

31.08.2014 5 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Tak táto kniha sa mi teda páčila oveľa viac ako známejšia Hviezdy nám nepriali. Napriek pomalému začiatku sa príbeh len zlepšoval a kniha vo mne vyvolala mnoho emócií a hlavne ku koncu som sa dávno tak neusmievala (keď prišiel do školy "profesor" na prednášku;) Fakt, túto knihu odporúčam. AJ

31.08.2014 5 z 5

Karlík a továrna na čokoládu Karlík a továrna na čokoládu Roald Dahl

Toto je naozaj skvost detskej literatúry. Dahl je jednoducho výnimočný spisovateľ a táto kniha, aspoň pre mňa je jedna z najlepších aké som od neho čítala. Príbeh Charlieho Bucketa a jeho rodiny je dojímavý a som rada, že im Dahl doprial taký koniec :) Príbeh som najprv spoznala vo filmovej verzii (Tim Burton) a napriek tomu, že bol dosť kritizovaný, pre mňa osobne bol úžasný, až mi niektoré veci, ktoré boli vo filme, chýbali v knihe. No aj tak, naozaj táto kniha si zaslúži všetkých 5 hviezd! :) AJ

22.08.2014 5 z 5

Oceán na konci uličky Oceán na konci uličky Neil Gaiman

Zvláštna kniha. Po Hviezdnom prachu je to moja druhá kniha od tohto autora a pravdupovediac som nevedela čo čakať od tohto príbehu. Ale bolo to zaujímavé čítanie, no stále mám zmiešané pocity z toho, že mi unikla pointa. No určite siahnem po ďalšej knihe od tohto autora. AJ

19.08.2014 4 z 5

Sonea: Královna Zrádkyň Sonea: Královna Zrádkyň Trudi Canavan

Trilógia zavŕšená. A celkom dobre sa to skončilo ;) Ale nie, knihy Trudi Canavan sa dobre čítajú, a je fajn keď máte možnosť dozvedieť sa viac o obľúbených postavách. Príbeh Sonei sa nateraz skončil. Uvidíme či bude ďalšia trilógia :)

15.08.2014 4 z 5

Sonea: Čarodějova zrada Sonea: Čarodějova zrada Trudi Canavan

Celkom dobré pokračovanie tejto trilógie, aj keď teda mám nejaké výhrady. Dostali sme pár odpovedí, no vznikli nové otázky, ktoré si zasa vyžadujú odpovede ;) Celkovo dej bol pútavý, mne osobne trocha prekážala časť o Dannylovi a jeho úvahách o Achatim, áno či nie stále dookola, no niekedy to už liezlo na nervy. Ale v porovnaní s ostatnými knihami bola táto pre mňa zatiaľ najslabšia. Tak som zvedavá aký bude záver.

08.08.2014 3 z 5

Sonea: Vyslancova mise Sonea: Vyslancova mise Trudi Canavan

Pri prvej trilógii o Sonee mi chvíľu trvalo, kým som si zvykla na tempo kníh a štýl autorky, ale každou knihou sa tento príbeh len a len zlepšoval. Takže, keď som v knižnici zbadala túto knihu, veľmi som sa potešila. Vraciam sa späť do Imardinu. Prešlo 20 rokov, mnoho vecí sa zmenilo, mnohé ostali rovnaké, no je super byť zasa v tomto svete. Opäť sa stretávame so starými známymi- Sonea, Rothen, Cery, Regin, Dannyl a mnohí ďalší, no pribudli aj veľmi zaujímavé postavy ako Lorkin (syn Soney a Akkarina), Tyvara a celá rasa takzvaných "Traitors", tajomný Skellin, ktorý sa snaží ovládnuť podsvetie Imardinu. No ja som si teda túto knihu užívala a hneď siaham po pokračovaní, lebo nezodpovedané otázky si vyžadujú odpovede a ja som veľmi nedočkavá ;)

02.08.2014 4 z 5

Pět starých známých Pět starých známých Mitch Albom

Toto bola pre mňa síce skrátená verzia knihy, ale bolo to super čítanie. Ukazuje nám, že aj tie nepatrné zoznámenia či stretnutia s ľuďmi, či už nakrátko alebo dlhšie, majú svoj význam. A niekedy vplývame na známych aj neznámych viac ako si dokážeme predstaviť. Keď sa mi dostane do rúk plná verzia knihy, určite si ju prečítam. AJ

19.07.2014 4 z 5

Červený stan Červený stan Anita Diamant

Super čítanie. Príbeh Dinah od narodenia až po smrť bol fascinujúci, plný radosti, bolesti. Jedno z najlepších spracovaní biblických príbehov. AJ

13.07.2014 5 z 5

Americký derviš Americký derviš Ayad Akhtar

Islam je pre mňa celkom neznáma oblasť a môj pohľad na toto náboženstvo je silno ovplyvnený negatívnymi správami a udalosťami vo svete. Toto bol pre mňa zaujímavý pohľad do moslimskej rodiny, kde jej členovia mali dosť rozdielny pohľad na islam a jeho praktiky. Taktiež pohľad na vzťah islam-judaizmus bol veľmi pútavý a informatívny. Príbeh bol super, teda smutný, miestami som len krútila hlavou, miestami som mala chuť nakopať malého Hayada do zadku, ale to bolo na tom super, že ten príbeh ma vtiahol do deja. Jedno zlé rozhodnutie malo dopad na životy mnohých a ako sa s tým vyrovnávali postavy bolo niekedy veľmi bolestné. Ale pre mňa dobrá kniha. AJ

30.06.2014 4 z 5

Moje druhé ja- Kristus hovorí o prežívaní viery Moje druhé ja- Kristus hovorí o prežívaní viery Clarence Joseph Enzler

Duchovne dokonalé dielo. Inšpiratívne, povzbudzujúce, úprimné, priateľské slová od nášho priateľa Ježiša :)

27.06.2014 5 z 5

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

Hmmmm, trošku zmiešané pocity mám z tejto knihy. Začiatok bol taký, že som myslela, že to po prvej kapitole vzdám. Ale nejako som sa prelúskala ďalej a potom to bolo veľmi zaujímavé. Artyom a jeho úloha ma vtiahli do príbehu a jeho stretnutia s novými ľuďmi na rozličných staniciach boli miestami zvláštne, miestami strašidelné. Ku koncu som sa, ale miestami v príbehu strácala a koniec ma nejako nenadchol. Takže dávam 3 hviezdy. AJ

23.06.2014 3 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

A mňa to bavilo. Cormoran Strike je zaujímavý človek. Rowlingová síce nie je Nesbo, ale je to dobrý začiatok série. Tak sa teším na nové prípady súkromného očka :) AJ

14.06.2014 4 z 5

Skála Skála Peter May

Musím sa priznať, že som tiež čakala niečo na spôsob severského krimi, ale pán May má trocha iný štýl. Ale naozaj dobrý štýl. Príbeh zaujal, držal v napätí, priniesol nečakané rozuzlenia a prekvapenia. A opisy škótskej prírody a prostredia príbeh len a len obohatil. Naozaj dobrá kniha a v knižnici už čaká pokračovanie :) AJ

26.05.2014 5 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

5 hviezdičiek bez debaty. Jedna z najlepších, ak nie najlepšia Nesbova kniha, ktorú som doteraz prečítala. Harry sa mi čím ďalej, tým viac ľúbi, aj keď je to teda strápený človek. Skvele napísaný príbeh, napínavý dej, zaujímavé postavy a na to, kto je Snehuliak som mala dva typy a jeden z nich vyšiel. Naozaj super čítanie :) AJ

20.05.2014 5 z 5