Šarlatová nit

Sierra Madridová - žena osmdesátých let dvacátého století. Je prudká a svéhlavá. Po přestěhování z rodného Healsburgu do Los Angeles se její život obrátil vzhůru nohama. Mary Kathryn McMurrayová - patřila k pionýrům, kteří osídlovali americký Západ. I ona byla proti své vůli vytržena z domova. Dvě ženy, které dělí víc než sto let, se setkají prostřednictvím svérázného deníku, jemuž se starší z nich svěřovala od raného mládí. Mají hodně společného. Obě odmítají Boha a bojují s ním, se svými manžely i samy se sebou, aby se nakonec přimkly k tomu, kdo je minluje skutečnou, nesobeckou láskou, a skrze Něho dosáhly opět rodinného štěstí....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/30632/sarlatova-nit-rBR-30632.jpg 4.232

The Scarlet Thread (1994)

Vydáno:, Ikar (ČR)

Terka18

Od knihy jsem očekávala docela hodně. Ze začátku jsem byla trošku skeptická, nemohla jsem se začíst a myslela jsem, že to bude příběh nic moc. Pletla jsem se, příběh mě příjemně překvapil a pohladil mě po duši. Já věřím v Boha a to co se v knížce psalo mi otevřelo oči v mnoha směrech. Někdy si člověk musí projít tím nejhorším a jen se ptá proč? Proč se mi to všechno děje, tak jako se ptala Sierra, aby se mohli stát daleko větší věci, díky kterým budete šťastní a najdete sami sebe.

crazyslunicko

Popravdě jsem od knihy očekávala další sladký milostný román, kde se budou protínat dva životy žen, ale přečetla jsem se úplně k něčemu jinému. O čem ta kniha vlastně je? O tom jak se dva lidé zamilovali, vzali, měli děti a byli šťastní až do konce? Vlastně šťastní nebyli. Museli si projít svým osobním peklem - smrtí blízkého člověka, rozvodem, ztracením půdy pod nohama. A pak našli víru. Víra je vrátila zpět. Začali si vážit toho co vše ještě mají a neztratili. Kniha mi byla velkým ponaučením. Je to o tom, aby jsme nebyli zákeřní, zapšklí, neodmítali z odporem nové věci a radovali se z každého dalšího dne.

EvikU.
09.04.2017

Hezké čtení. Občas potřebuju i něco takového.

TaLu
08.11.2016

Zavádějící obálka, kniha nabízí mnohem, mnohem více, než jen milostný román. Osudy osadníků jsou velmi dobře napsané a mohu vřele doporučit.
A podívejme, obálka se změnila, zřejmě nové vydání a tato již mnohem lépe vystihuje atmosféru knihy, což je dobře.

Karcoolka2210
06.09.2014

Je naozaj radostné čítať kresťanské romány od Francine Rivers. Toto je môj tretí a dúfam, že ich bude viac. Jej láska k Bohu a Ježišovi je ozaj veľká a skrze takéto príbehy Ho nielen chváli, ale môže pomôcť ľuďom, ktorí prežívajú podobné radosti či trápenia. Majme vieru, lebo Bohu nie je nič nemožné! :)

Francine Rivers

Francine Rivers