Šarlatová nit

Sierra Madridová - žena osmdesátých let dvacátého století. Je prudká a svéhlavá. Po přestěhování z rodného Healsburgu do Los Angeles se její život obrátil vzhůru nohama. Mary Kathryn McMurrayová - patřila k pionýrům, kteří osídlovali americký Západ. I ona byla proti své vůli vytržena z domova. Dvě ženy, které dělí víc než sto let, se setkají prostřednictvím svérázného deníku, jemuž se starší z nich svěřovala od raného mládí. Mají hodně společného. Obě odmítají Boha a bojují s ním, se svými manžely i samy se sebou, aby se nakonec přimkly k tomu, kdo je minluje skutečnou, nesobeckou láskou, a skrze Něho dosáhly opět rodinného štěstí....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/30632/sarlatova-nit-rBR-30632.jpg 4.233

The Scarlet Thread (1994)

Vydáno:, Ikar (ČR)

Evaho73
08.12.2018

Šarlátová niť od Francine Rivers je prvý ženský román s kresťanskou tematikou, ktorý som čítala.
Nikdy ma nenapadlo, že sa takto ukážkovo da skĺbiť viera a láska k Pánu Bohu s príbehom o manželskej láske, zrade, utrpení, pokáni a nakoniec požehnanom odpustení.
Je to príbeh, vlastne nie jeden príbeh, ale hneď dva príbehy o hľadaní cesty pravdy, lásky, nádeje a spásy, ktorá je križovaná cestami bolesti, zúfalstva, sklamania alebo straty.
Som veľmi milo prekvapená formou akou je kniha napísaná, nie je to iba obyčajný román z červenej knižnice, ale je to hlavne navigácia na cestu, ktorou sa možno uberať pri obdobných problémoch nefungujúceho mamželstva.

Terka18
02.04.2018

Od knihy jsem očekávala docela hodně. Ze začátku jsem byla trošku skeptická, nemohla jsem se začíst a myslela jsem, že to bude příběh nic moc. Pletla jsem se, příběh mě příjemně překvapil a pohladil mě po duši. Já věřím v Boha a to co se v knížce psalo mi otevřelo oči v mnoha směrech. Někdy si člověk musí projít tím nejhorším a jen se ptá proč? Proč se mi to všechno děje, tak jako se ptala Sierra, aby se mohli stát daleko větší věci, díky kterým budete šťastní a najdete sami sebe.

crazyslunicko
15.03.2018

Popravdě jsem od knihy očekávala další sladký milostný román, kde se budou protínat dva životy žen, ale přečetla jsem se úplně k něčemu jinému. O čem ta kniha vlastně je? O tom jak se dva lidé zamilovali, vzali, měli děti a byli šťastní až do konce? Vlastně šťastní nebyli. Museli si projít svým osobním peklem - smrtí blízkého člověka, rozvodem, ztracením půdy pod nohama. A pak našli víru. Víra je vrátila zpět. Začali si vážit toho co vše ještě mají a neztratili. Kniha mi byla velkým ponaučením. Je to o tom, aby jsme nebyli zákeřní, zapšklí, neodmítali z odporem nové věci a radovali se z každého dalšího dne.

EvikU.
09.04.2017

Hezké čtení. Občas potřebuju i něco takového.

TaLu
08.11.2016

Zavádějící obálka, kniha nabízí mnohem, mnohem více, než jen milostný román. Osudy osadníků jsou velmi dobře napsané a mohu vřele doporučit.
A podívejme, obálka se změnila, zřejmě nové vydání a tato již mnohem lépe vystihuje atmosféru knihy, což je dobře.

Karcoolka2210
06.09.2014

Je naozaj radostné čítať kresťanské romány od Francine Rivers. Toto je môj tretí a dúfam, že ich bude viac. Jej láska k Bohu a Ježišovi je ozaj veľká a skrze takéto príbehy Ho nielen chváli, ale môže pomôcť ľuďom, ktorí prežívajú podobné radosti či trápenia. Majme vieru, lebo Bohu nie je nič nemožné! :)

Francine Rivers

Francine Rivers