Karcoolka2210 Karcoolka2210 komentáře u knih

Ariel alebo život Shelleyho Ariel alebo život Shelleyho André Maurois

Niekedy dávno, počas štúdia som určite čítala niečo od Shelleyho či Byrona v rámci britskej literatúry, ale asi to na mňa neurobilo veľký dojem (celkovo poézia, ale aj lyrizovaná próza), ale čítať o živote tohto básnika bolo teda poriadne zaujímavé a táto kniha je skvele spracovaná a napísaná. Určite odporúčam prečítať.

03.12.2020 5 z 5

Sněhová královna Sněhová královna Hans Christian Andersen

Klasika, milý príbeh o priateľstve :)

02.12.2020 4 z 5

Město uprostřed noci Město uprostřed noci Charlie Jane Anders

Nuž, čo povedať k tejto knihe. Dostala som ju ako darček k narodeninám a nútila sa ju dočítať s nádejou, že snáď sa to postupne zlepší. Nezlepšilo. Jednu hviezdičku dávam len pre postavu Mouth, ktorá bola jediná trochu uveriteľná. Pre mňa osobne neuveriteľne nezmyselná kniha s hlúpymi (Sophie) a otravnými postavami (Sophie a Bianca). Príbeh mi vôbec nedával zmysel, bolo v ňom kopu odkazov na nejaké mílniky v histórii, ktoré neboli rozvinuté a tým pádom to bolo aj zbytočné vôbec spomínať. Z môjho pohľadu absolútne neprepracovaná kniha a po veľmi dlhom čase kniha, ktorú som brala s nechuťou do ruky. AJ

28.11.2020 1 z 5

Jan Saudek Mystik Jan Saudek Mystik Karol Lovaš

"Ukazovat na zlo nestačí. Je trěba se stát jeho alternativou. To je to, co nám chybí. Být reálne jiní a lepší, než jsou ti, na které ukazujeme prstem."

Pre mňa veľké prekvapenie a povzbudenie. Odporúčam.

17.11.2020 5 z 5

Chlapec, krtko, líška a kôň Chlapec, krtko, líška a kôň Charlie Mackesy

Táto kniha je dôkazom, že niekedy nie je potrebných veľa slov, ale dôležitý je ich význam a hodnota. Navyše je táto kniha plná krásnych ilustrácií, ktoré dopĺňajú príbeh. Odporúčam! :)

17.11.2020 5 z 5

Kto zomrie, uvidí - Očistec a raj Kto zomrie, uvidí - Očistec a raj Dolindo Ruotolo

Žiaľ, táto kniha ma nejako veľmi neoslovila. Don Dolindo ju písal veľmi zložito, často sa opakoval a ponúkal najmä svoj pohľad na to, čo sa stane s dušou po smrti. Zopár kapitol bolo obohacujúcich, ale celkovo ich bolo pre mňa osobne málo.

16.11.2020 2 z 5

Klára a Tity Klára a Tity Petra Nagyová Džerengová

Skvelá kniha. Myslím, že kniha tohto typu môže pomôcť nielen deťom, ale aj rodičom. To, že sa manželstvá a rodiny rozpadajú, je smutná realita života, no ako sa s tým vysporiadavajú ako deti, tak aj samotní rodičia je niečo, čo stojí za to, aby sa tomu venovali aj knihy pre deti. Plus v tejto knihe je dôraz aj na rôznorodosť ľudí, ako to prezrádza aj samotná obálka knihy. Ozaj odporúčam :)

13.11.2020 5 z 5

Sobota Sobota Ian McEwan

Sobota sa u mňa tiahla cez niekoľko sobôt. Nie je to ani zďaleka môj prvý McEwan, ale podobne ako pri Solar sa mi aj toto z nejakého dôvodu ťažšie čítalo. Napriek tomu, že Henryho deň a myšlienkové pochody boli zujímavé a veľa som sa o ňom dozvedela, niektoré z nich mi pripadali trochu pridlhé a zbytočné. Musím ale vyzdvihnúť McEwana za to ako opísal vzťah Henryho a Rosalind a celkovo vzťahy v ich rodine. Čítať o tom, ako jeden muž vníma svoju manželku aj po mnohých rokoch manželstva ako niečo výnimočné a jedinečné, je veľmi vzácne (aj keď je to len fikcia ;) ) Napriek nedostatkom, McEwan je pre mňa jeden z mojich najobľúbenejších autorov. AJ

03.11.2020 4 z 5

Klára a mátohy Klára a mátohy Petra Nagyová Džerengová

Možno určená pre staršieho čitateľa, no aj 4-5 ročné deti si túto knihu užívali. Mne osobne sa táto kniha páčila, bola trochu netradičná v zmysle, že nie všetko v živote Kláry a jej rodiny bolo ako by to asi malo byť- je tu rozvod, nevlatný rodič, ... ale bolo to dobre spracované a preto odporúčam túto knihu.

31.10.2020 4 z 5

Na kraji lesa Na kraji lesa Ľubica Schmarcová

Celkom pekný príbeh aj o tom ako sme my ľudia a zvieratá žijúce okolo nás prepojení a ako naše konanie ovlpyvňuje ich životy. Pekne ilustrovaná kniha, ktorá zahŕňa okrem príbehu aj praktické info o živote v lese.

26.10.2020 3 z 5

Skutočný kamarát Skutočný kamarát Sanja Pregl

O šikane a aj o tom, že je dôležité nabrať odvahu a pomôcť tým, ktorým sa ubližuje.

20.10.2020 4 z 5

Včelár Jožko Včelár Jožko Simona Smatana Čechová

Krátke a krásne. Dôležité pre deti, aby vedeli aké vzácne a užitočne včely sú.

19.10.2020 5 z 5

Na konci samoty Na konci samoty Benedict Wells

Nie je to zlá kniha, príbeh je zaujímavý, miestami prekvapivý, dojemný, smutný, ... ale pre mňa taký priemer.

17.10.2020 3 z 5

O koníkovi Hrdzošovi O koníkovi Hrdzošovi Emily Lim

Milý príbeh pre deti od 3 rokov, aj o tom, že čo a čím chceme v živote byť.

15.10.2020 4 z 5

Sofia a tekvička idú do školy Sofia a tekvička idú do školy Pat Zietlow Miller

Aj druhá kniha je super, deťom od 3 rokov sa páčila a je krásne ilustrovaná.

15.10.2020 5 z 5

Tri mačiatka tety Mily Tri mačiatka tety Mily Mária Lazárová

Pre mňa je táto kniha skvelá kniha pre deti. Tri mačiatka zažijú neplánované dobrodružstvo a spoznajú nových priateľov aj nepriateľov. Odporúčam :)

14.10.2020 5 z 5

Lotta z Rošťácké uličky Lotta z Rošťácké uličky Astrid Lindgren

Lotka je teda riadne číslo a jej príbehy sú super. Astrid Lindgren je jednoducho jedna z naj autoriek pre deti :)

08.10.2020 5 z 5

Vzdej se!: a žij podle Boží vůle Vzdej se!: a žij podle Boží vůle Larry Richards

Toto je kniha, ktorá nie je len knihou, ktorú si prečítate, je to každodenný sprievodca, ktorého je asi potrebné čítať častejsie a dookola.

06.10.2020 5 z 5

Hry Nemesis Hry Nemesis James S. A. Corey

Posádka Rocinante rozdelená, na scéne sa objavil Marco Inaros a konečne aj Camina Drummer, aj keď jej postava bola predstavená oveľa lepšie v seriáli. Pre mňa super pokračovanie :) AJ

04.10.2020 5 z 5

Princezna Zrcadlenka a kouzelné botičky Princezna Zrcadlenka a kouzelné botičky Julia Donaldson

Pokračovanie Lenky a Zrkadlenky- ani lepšie ani horšie ako predošlá časť :)

26.09.2020 3 z 5