Město uprostřed noci

Město uprostřed noci https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/411022/bmid_mesto-uprostred-noci-Nvy-411022.jpeg 3 13 4

„Když ovládáte náš spánek, můžete se zmocnit našich snů… A tím můžete snadno ovládat i životy nás všech.“ Leden je umírající planeta, rozdělená mezi trvale zmrzlou tmu na jedné straně a nekonečný sluneční svit na straně druhé. Lidstvo se sotva drží při životě ve dvou prastarých městech postavených v srpcích obyvatelného šera. Ale život uvnitř těchto měst je stejně nebezpečný jako neobyvatelné pustiny, které je obklopují. Studentka a váhavá revolucionářka Sofie, kterou vyhnali do noci, má být podle všeho mrtvá. Vytvoří si však nezvyklé pouto se záhadnými tvory žijícími na ledu a tím si zachrání život. Sofie pak přísahá, že se skryje před světem — v naději, že tak útrapy překoná. Avšak osud má jiné plány — a Sofiina pouť a rodina pochybných existencí, které na své cestě potká, změní celý svět.... celý text

Literatura světová , Romány , Sci-fi

Vydáno: , Host

The City in the Middle of the Night , 2018

janca6129
22.11.2022 4 z 5

Půjdu tu proti proudu... Mně se kniha dost líbila. Je sice, pravda, poněkud pomalejší, ale zajímavá světem, postavami, které jsou jednoduše lidské, občas hloupé, dost chybující, ale své, s vlastním vývojem - ať dobrým směrem či špatným - a vlastně o té lidskosti kniha je. A taky o politikaření. O životě na cizí planetě. O touze někam zapadnout. O hledání sebe sama. O přátelství. Lásce. Nenávisti...

Karcoolka2210
28.11.2020 1 z 5

Nuž, čo povedať k tejto knihe. Dostala som ju ako darček k narodeninám a nútila sa ju dočítať s nádejou, že snáď sa to postupne zlepší. Nezlepšilo. Jednu hviezdičku dávam len pre postavu Mouth, ktorá bola jediná trochu uveriteľná. Pre mňa osobne neuveriteľne nezmyselná kniha s hlúpymi (Sophie) a otravnými postavami (Sophie a Bianca). Príbeh mi vôbec nedával zmysel, bolo v ňom kopu odkazov na nejaké mílniky v histórii, ktoré neboli rozvinuté a tým pádom to bolo aj zbytočné vôbec spomínať. Z môjho pohľadu absolútne neprepracovaná kniha a po veľmi dlhom čase kniha, ktorú som brala s nechuťou do ruky. AJ

betys6914
27.08.2020 2 z 5

Pro mě veliké zklamání. Autorce se nedá upřít fantasie a talent na vytváření nových zajímavých světů, ale to je pro mě tak jediné pozitivum. Vůbec jsem se nedokázala spojit s příběhem a už vůbec ne s hlavními postavami. Všechny postavy mi přišly silně nesympatické, neustále dokola dělaly ta samá hloupá rozhodnutí a vlastně se celou knihu točily v kruzích. S tím souvisí i můj pocit, že se v knize neustále opakovaly ty samé scény a dialogy, jen na jiných místech a v jiných podmínkách. Už mě to ani nebavilo číst.
Nejzajímavější příběhové lince byl věnován velmi malý prostor, na úkor omílání neustále toho samého děje, skládajícího se z politikaření a ňimrání se ve vztazích hlavních hrdinek.
Nápisy na knize slibují ohromující dílo, které se vyrovná fantasy eposům a známým jménům, ale mě tato srovnání přinesla akorát to zklamání. Autorka má na svém kontě několik cen a byla v knize místa, kde jsem pochopila proč, bylo jich ale ukrutně málo.

baroo
25.12.2019 3 z 5

Zajímavá a propracovaná kniha. Bohužel jsem se místy musela do čtení trochu nutit, rozjezd je trochu delší a přišlo mi, že to nejlepší ze zápletky se stalo jen v jedné kapitole. ALE. Pokud máte rádi nové a promyšlené světy, může vás kniha zaujmout. Svět je rozdělen do měst, ke kterým autorka vymyslela i různá politická a ekonomická pravidla. Mezi městy je něco jako divočina, kterou projdou jen zkušení kočovníci a překupníci. Jednou z nich je i Dutina, postava, která v knize zaujala asi nejvíc, na rozdíl od hlavní hrdinky. Ta se jmenuje Sophie, je to studentka a žije ve městě Xiosfant, kde rozhodně nepanuje svoboda. Jako stand alone je kniha fajn, ale za chvíli už si na ní asi nevzpomenu.

science fantasy (SF + F)

2017  62%Všichni ptáci na nebi
2019  69%Město uprostřed noci
2022  53%Vítězství větší než smrt

Kniha Město uprostřed noci je v