kapitan9556 kapitan9556 komentáře u knih

Kouzelná skříňka pro Gwendy Kouzelná skříňka pro Gwendy Stephen King

Svižná, čtivá jednohubka, která zabere pouze tak hodinu a půl, což je jediné mínus.

26.01.2019 5 z 5

Marco Marco Jussi Adler-Olsen

MMMMM...... tenhle "ESCAPE" styl miluju!!! (Running man). A Jussi mu dal zcela jiný průběh, než jsem byl zvyklý! Pátá kniha je zase jízda! Je tedy fakt, že zde dává příběhu o Marcovi menší stránkový prostor, než bylo zvykem(o hlavním případu) v knížkách předešlých, zato to kompenzuje informacemi o trojlístku z oddělení Q. (tedy teď už čtyřlístku) Na druhou stranu, to beru jako plus, protože jsme v půlce série a už bylo načase s tím trochu pohnout.
P.S. Začínám se hodně bát, že to co jest vydáno rychle dočtu a pak budu dlóóóóuho dlóóóuho čekat. A to se mi opravdu nechce :( :)

22.01.2019 5 z 5

Složka 64 Složka 64 Jussi Adler-Olsen

Čtvrtý díl rozhodně nezklamal. Perfektní vypravěčský um a téma, nad kterým zůstává rozum stát. Nemůžu se dočkat dalšího dílu. Jussi RULEZ !

17.01.2019 5 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Třetí díl jede, jako po másle. Pro mě zatím nejlepší díl série!!! Jak po stránce samotného detektivního příběhu, tak kvůli hlavním hrdinům. "Rose" je fakt boží a jen napjatě čekám co udělá příště, nehledě na to co vyplyne z případu v Amageru. Ale úplně nejvíc jsem zvědavý, co je zač Asad. Snad až teď můžu tvrdit: děj se rozvíjí, vzniká zápletka. :) Nemůžu se nabažit! Konečně série detektivního rázu, která má hlavu a patu. Nehledě na napínavost a originalitu. Pokračuji v krasojízdě!

04.01.2019 5 z 5

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Nemám co dodat! Toto je knížka, která mi doslova vyrazila dech. Nedám si pokoj, dokud sérii nedočtu celou. Jussi je mistr svého oboru :)

16.12.2018 5 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Parádní detektivka!!!! Mám za to, že jsem si na oddělení Q vytvořil závislost už po první knize!!!

06.12.2018 5 z 5

Coldheart Canyon Coldheart Canyon Clive Barker

Chci víc horrorporna od Cliva Barkera!!!

30.10.2018 5 z 5

Plášť Plášť Joe Hill (p)

PARÁDA!!! Z knihy Bobby Conroy vstává z mrtvých a jiné strašidelné příběhy se mi líbila, mimo jiné i tato povídka! Comics tuto povídku rozšiřuje a pro mě dokonale! Prequel (1969) nic moc, souhlasím, ale aspoň Vás uvede do děje! Za to, rozšíření a úpravy samotné povídky, kterou u této delux edice, najdete na konci, mě nenechala v klidu! Samotná povídka je obsažená v prvním sešitě, i když odkazy na ní najdete i v zbývajících číslech. Zbytek je jízda a hate na rodinu, který, jen tak nepochopím, nerozdejchám! A asi, právě proto, si to budu dlouho pamatovat! Konec je předvídatelný, ale jinak to ani nemohlo dopadnout! Celkově hodnotím 5* ať si, kdo chce, co chce říká :)

07.05.2018 5 z 5

Bobby Conroy vstává z mrtvých a jiné strašidelné příběhy Bobby Conroy vstává z mrtvých a jiné strašidelné příběhy Joe Hill (p)

Nechal jsem si odstup a komentář píši, až po druhém přečtení.
A právě proto, si nemyslím, že by to bylo něco mimořádného, že by to bylo něco, co by se mohlo označovat, za to, na co by měl být Stephen King hrdý. Není to prostě něco co by Vás totálně odrovnalo třeba jako "Full Dark, No Stars". Podle mého je to tuctovka zaštíťěná samotným Stephenem. (ale jo rodina) Netvrdím, že jsem se nebavil u povídek: "Nejlepší nový horor", "Černý telefon" a u geniálního(comicsovýho) Pláště. + u nejlepší povídky knihy "Dobrovolná Internace"(nepsal to King?)" JASNĚ!!!! BAVIL!!! Ale jen u týhle chabý hrsty, z těch všech!

26.04.2018 3 z 5

První kniha krve První kniha krve Clive Barker

Moje úplně první knížka od Barkera. A je to celkově hodně k zamyšlení. Po předmluvě "kniha krve" jsem byl v rozpacích! Říkal jsem si co mě vlastně čeká? Naštěstí můj dojem vylepšila hned první povídka "půlnoční vlak smrti" ano, metro a podzemí, to je to co mě baví! Nakrmte dav! Povídku Azrael a Jack jsem tak nějak, bez povšimnutí přešel. Po pravdě, teď, když to píši zpětně, tak ani nevím o čem byla. Zato "Blues prasečí krve" to byla přesně ta prasárna, kterou jsem čekal a chtěl! Bizarní, úchylný a já říkám ANO! "Sex, smrt a hvězdy zář" je předposlední povídka z první knihy krve a abych řekl "neublíží." Duchařinka, která se dobře čte a vlastně uvolňuje napětí, před, pro mě, neskutečným finále. Finálovou povídkou jsou "Města v horách." (Kvůli ní také volím 4 hvězdy) Bizarní povídka o páru homosexuálů, kteří cestují po Jugoslávii. Homoatmo, felace v poli, dobře. Ale to co následuje poté jsem nečekal ani v neživějším snu. Barker zde pouští fantazii tak "našpacír", že je opravdu těžko uvěřitelné, že tohle opravdu čtete. S odstupem času, je to pro mě tak silná povídka, že si jí budu pamatovat snad do konce života! Nevnucuji ale nikomu svoje zalíbení v hororové literatuře, každý ať si udělá názor sám. :)

24.04.2018 4 z 5

Černočerná tma Černočerná tma Stephen King

Tohle byla poslední knížka do sbírky! Nedivím se, že jsem za ni vypláz pomalu pětikilo. Stálo to za to!!! Z povídky 1922 jsem do teď absolutně paralyzován! Obdoba Dololres Claibournové v krvavější verzi! Při podřezávání krku, jsem knížku zavíral :). Big Driver: Jedním dechem a s husinou na zádech, tohle se ti prostě MŮŽE stát!!! Naopak Prodlužování času se Ti stát nemůže, přesto jsem tomu věřil. Kdo je Tvůj nejlepší přítel? Good Marriage: Nikdy nikomu nevěř...a to je asi celý :)

20.04.2018 5 z 5

Svědectví Svědectví Stephen King

Ano! Říkám to stále a dokola! Čím větší bichle od Kinga, tím větší kus zábavy. Geniální propracování charakterů, které Vás nutí přemýšlet až k slzám! Nevšední bitva mezi dobrem a zlem v Post-Apokalyptickém duchu a hlavně Kingův koncept a výprava!!! Znova říkám Ano, dejte si to, pro mě to byla jízda se vším všudy!!!!!

20.04.2018

Pane B., zmizte Pane B., zmizte Clive Barker

Tak tohle mě rozhodně nezklamalo! Moje prvotina od Barkera(jako román) a jedním dechem! Taková "běžná" zpověď démona, která s každou stránkou graduje. "Nic není bizardní, nemožné, nebo nemorální. Každopádně, tenhle paperback, před přečtením spalte"

31.03.2018 4 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

No tedy nic moc. Na to, že to každý chválí, já jsem jiného názoru. Pro mě docela tuctová detektivka, kde jsem od půlky prostě věděl. Nechci vnucovat nikomu svůj vkus, ale příště radši sáhnu, znovu po nějakém seveřanovi, to je záruka kvality téměř stoprocentní. Nevím, jestli to bylo překladem, ale vražda starosty, je tak špatně napsaná, až jsem si říkal wtf. Pokračování asi přečtu, rád dotahuji věci do konce, ale Hadrový panák mě nijak moc nezaujal!

20.02.2018 3 z 5

Strážci zákona Strážci zákona Richard Bachman (p)

Nemůžu si pomoci, ale Strážci zákona, jsou pro mě propadák. Bachman, kterého mam rád, se tu mění na něco, co se mi nelíbí!!! Ale ještě jsem nepřečetl Beznaděj, snad se trochu vykompenzuje....ale dám tomu čas :D

22.12.2017 3 z 5

Žhářka Žhářka Stephen King

KRÁSNÁ KNIHA! Myšlenka upravit člověka v superčlověka, tu byla odpradávna. King jí dotáhl do samotné dokonalosti!!!! DROGY? Jasně, má s nima zkušenost, ale tohle? Nádherný příběh malé Charlie a jejího otce, který nenechá jedno oko suché. Přiznám se, že jsem jí přečetl za dva dny a po dočtení mi fakt bylo mizerně! Kniha mi připomínala ranou Kingovu tvorbu aka. Bachmana. Za mě TOP.......doufám, že bude TOP i pro Vás!

22.12.2017 5 z 5

Running Man Running Man Richard Bachman (p)

Tuhle knížku jsem četl poprvé zhruba před 6-7 lety a jsem strašně rád, že jsem se k ní uchýlil podruhé! To je přesně to co mě baví! Post apo a tempo bez jakéhokoli času na odpočinek s neKingovským koncem. Všem co nečetli, doporučuji! Kdybych mohl dát víc hvězd, dávám víc!!!

22.12.2017 5 z 5

Srdce v Atlantidě Srdce v Atlantidě Stephen King

Jsem nadšen! King úplně jinak, přitom Kingovsky. Propojení jednotlivých částí je tak pozvolné, a ze začátku nenápadné, že jsem si v jednu chvíli říkal, co to vlastně čtu. Má to se sebou vůbec něco společného? Každá část(povídka) je trochu z jiného soudku a přitom je vlastně spousta věcí spojuje. Moje oblíbená část je samozřejmě Ničemní muži ve žlutých pláštích, ale i část slepý Willie ve mě zanechala cosi, co ve mě bude ještě nějakou dobu, takzvaně hnít. Dávám 5 hvězdiček, protože jsem od Kinga nic podobného nečetl.

20.12.2017 5 z 5

Nespavost Nespavost Stephen King

Klasická Kingovka se vším všudy! Bavily mě nařážky na Temnou věž a samozřejmě geniální koncept, který může vymyslet právě jenom King. Popravdě jsem jí ze začátku hodně vstřebával a nevěděl co si o ní mám myslet. To však záhy pominulo. Děj je na konci tak čtivý, že se nedá odtrhnout! 4 hvězdy, jen proto, že hodnotím dílo v Kingově repertoáru a rozhodně napsal lepší knížky.

17.12.2017 4 z 5

Dallas 63 Dallas 63 Stephen King

Přečetl jsem od Kinga zhruba 50 knížek. Tuto hodnotím, jako jednu z jeho nejlepších! Výborný nápad s cestováním v čase a s love story, kterou King prostě umí! A ten konec.......

12.12.2017 5 z 5