Coldheart Canyon

Coldheart Canyon https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/19381/coldheart-canyon-19381.jpg 4 104 13

Po neúspěchu svých posledních filmů se slavná filmová hvězda Todd Pickett rozhodne, že si nechá provést chirurgický zákrok v zoufalé naději, že získá zpět ztracenou krásu. Ale zákrok se nezdaří. Aby se ukryl před fanoušky a hlavně před tiskem, který by jeho pověst rozcupoval na kousky, kdyby se dozvěděl o operaci, uchýlí se Todd na místo, které není na žádné mapě Hollywoodu, a tím je Coldheart Canyon. A tady, zatímco si léčí svá zranění a zoufalství, objeví, co tak dlouho skrývala minulost "Továrny na sny": svět na hranici mezi životem a smrtí, realitou a iluzí, kde pobývají slavné legendy zapomenutého Hollywoodu.... celý text

Literatura světová Horory
Vydáno: , Classic

Coldheart Canyon , 2001

MíšaS.
05.10.2021 1 z 5

Abych řekla pravdu, tak se mi kniha spíš nelíbila. Horor mi nevadí, porno mi nevadí, ale ta směs v této knize byla taková divná. Postavy nesympatické, a klidně mohli všichni umřít a všechno mohlo vybouchnout, mě by to nijak nevadilo. Nevím jestli to bylo překladem, ale přišlo mi to takové nemastné neslané. Přečíst se to dalo, ale asi od půlky jsme některé popisy přeskakovala a ke konci mi stačili jen dialogy. Také to bylo hodně předvídatelné.
A jen taková malá otázka, nebo zamyšlení - myslíte, že S. King, W. Craven a Q. Tarantino, tu knihu opravdu četli? Dává jim někdo peníze za to, když někde dají takové hodnocení na knihu? Jen by mě to zajímalo...

eraserhead
01.03.2021 3 z 5

S tvorbou Cliva Barkera jsem skončil po přečtení MYSTERIUM a UTKANÝ SVĚT. Tyto knihy mě utvrdily v tom, že pro mě nemá smysl pátrat po něčem dalším od tohoto autora a tak jsem dál zůstával u jeho prověřené klasiky (HELLRAISER, VĚČNÉ ZATRACENÍ, VELKÉ A TAJNÉ SHOW, vybrané části KNIH KRVE a ojediněle EVERVILLE). Barkerovy (byť temné) fantasy příběhy mi vůbec nic neříkali a nadále neříkají. Přes více než deset let jsem tak od něj nečetl nic "nového". COLDHEART CANYON mám doma už pár let a popravdě se mi do něj moc nechtělo. Až jsem si řekl, po několika názorech známých, že to teda zkusím. Předně a především je to Barkerova solidní klasika. U tohohle příběhu jsem si uvědomil, že technicky vzato píše vlastně pořád tu samou kostru, jen na ni nabaluje nový, respektive, jiný kabát. Ne tedy, že by mi to vadilo. Z CC jsem hodně cítil VĚČNÉ ZATRACENÍ (CC je otevřenější a modernější), MYSTERIUM (CC je méně fantasy a mnohem více horror) a částečně i mou nejoblíbenější Barkerovu knihu VELKÉ A TAJNÉ SHOW. COLDHEART CANYON mě popravdě vůbec ničím nepřekvapil (teda, hlemýždi alespoň potěšili). Prostě solidní jistota, v podstatě výcuc toho, co Barkerovi na poli horroru jde. Temnota, bizarnost, úchylnost, otevřená mysl i představivost, žádné brzdy. COLDHEART CANYON mě nějak zvlášť neuchvátil, na druhou stranu mě uspokojil a vyvolal ve mně chuť zkusit od něj zase něco horrorového (pokud se něco takového objeví), co jsem ještě nečetl, vyzkoušet. V podstatě jsem spokojenej a klidně si to zařadím do seznamu Barkerových knih, které můžu číst vícekrát.

slawa.cap
16.09.2019 3 z 5

Do knihy jsem se dlouho nemohl začíst. Když už jsem se začetl, zhruba ve chvíli kdy se do příběhu vložila Tammy, měl jsem problémy se od knihy odtrhnout. Když už jsem se odtrhl, neměl jsem chuť se ke knize vracet. Tohle je asi definice rozporuplnosti :)
Ovšem ke konci jsem každou volnou chvilku trávil s Toddem a čekal jak jeho příběh dopadne.
Někteří tu zmiňují porno, ale mimo jednu scénu tu snad není nic, co by vybočovalo i z červené knihovny.
Z celkového pohledu se mi kniha líbila, ale k Barkerovi se už asi nevrátím a raději dám přednost mistru Kingovi.

smazenaryba
09.03.2019 3 z 5

Sex, napätie, akcia, klišé, romanca...je tam všetko. Takmer ako v hollywoodskom trháku. Len neviem, či bola táto paralela autorovým úmyslom, alebo len prepadol zámeru napísať niečo strhujúce.

Výsledný dojem je však taký, že viac ako celok som si užil rôzne pasáže. Pasáže, ktoré boli najviac Barkerovské. Ten zvyšok, nuž, ten mi až tak nevoňal.

Ešte ma toho na poli Barkerovej románovej tvorby čaká veľa, ale momentálne mám taký pocit, že poviedkový formát mu sedel ovela viac. Jeho obludné vízie, sú v poviedkach viac koncentrované, pevnejšie ukotvené a nezostáva v nich miesto na vatu.

Coldheart Canyon je trocha zle ochutený guláš, v ktorom aj to dobré tak akosi stráca chuť.

kapitan9556
30.10.2018 5 z 5

Chci víc horrorporna od Cliva Barkera!!!

Mili91
06.10.2018 3 z 5

Pokud čekáte horor, pak asi odejdete zklamáni. Ale pokud chcete okusit fantasy říznuté pornem, pak se dostaví celkové uspokojení. Spíše než děsivé čtení, nám tu Clive předkládá celkem nelítostnou kritiku Hollywoodu. Originalita se mu upřít nedá, ale dle mého názoru mohl být román kratší. 616 stránek je pro tenhle děj přeci jen trochu moc.

zylla
27.02.2017 3 z 5

Tahle knížka ve mně vyvolala rozporuplné pocity a nějak nevím jestli se mi víc líbila nebo nelíbila. Částečně mne dokázala znechutit a částečně nadchnout. Horor střižený pornem jsem četla koneckonců poprvé, měli by na to někde upozorňovat :-)

Hellrampage
22.01.2017 4 z 5

Aj keď Barker napísal hororový román Coldheart Canyon až v roku 2001, kniha má silnú atmosféru, ako keby ju písal v päťdesiatych rokoch minulého storočia. Bola to moja prvá kniha od Barkera a môžem napísať, že autor sa čitateľa snaží už od začiatku šokovať - a celá jeho kniha tak pôsobí. Rozhodne si neberie žiadne servítky, kniha je plná sexuálnych, násilných, či iných nechutných scén. Celý príbeh sa točí okolo tzn. "Továrne na sny" menom Coldheart Canyon, kde sa po nešťastnej operácii odoberie hlavný hrdiny knihy - Todd Pickett a zažije tam zvláštne veci. Príbeh je pekne stupňovaný a na rozdiel od Kinga, ktorý šetrí takýmito rôznymi zvrátenými scénkami a necháva si všetko na koniec, Barker je iný - topí čitateľa v nechutnostiach a čitateľ chce pravdaže viac. Naozaj by ma niektoré násilnosti alebo nechutnosti ani v najhoršej nočnej more nenapadli - v tomto je Barker pred Kingom. Obálka knihy, aj keď sa mi osobne nepáčila, dodávala knihe väčšiu atmosféru hollywoodskeho sveta. Okrem toho sa mi aj páčilo, čo o knihe napísali taký King alebo Tarantino.

Quamquam in fundis inferiorum sumus, oculos angelorum tenebimus. (Ačkoli jsme v ůtrobách pekla, můžeme mít oči andělů.)

,Myslíte si, že psi nepřijdou do nebe? Říkám vám, že tam budou dlouho před námi.´

lazarus
12.05.2014 3 z 5

Vzhledem k tomu, že stejný autor napsal nejlepší fantasy horory, jako je Velká a tajná show a Everville, tak je tento počin mizerný. Zřejmě to měl Barker v šuplíku, jako své první dílko a teď se s ním vytasil, jinak totiž nechápu neskutečný pokles kvality jeho tvorby.
Coldheart Canyon je slaboučký, béčkový a plytký horůrek, bez většího prokreslení postav a s mizernou mytologií. Tři hvězdy dávám díky Honu a pár výborně popsaných porno-momentek. Tammy byla od začátku do konce nesympatická až hrůza. Slabé, slabé, škoda...

Faustka
14.04.2014 5 z 5

"Ačkoliv jsme v útrobách pekla, můžeme mít oči andělů."

Tajemný Coldheart Canyon mě pohltil a nepustil. Nebráním se. Uvnitř jsem ochutnala nepoznané.

Melic
26.03.2014 3 z 5

Po dlouhé době jsem sáhl po knížce od Barkera a mám z toho smíšené pocity. V hlavě zůstane, příběhová linie "honu" se mi líbila, ale ty sexuální vsuvky mi přišly nějak zbytečné. (Například ti hybridi, k čemu vlastně v knize byli?) Pro mě průměr.

honajz
14.07.2012 2 z 5

Ale jo, Clive Barker umí psát, dokáže vtáhnout do děje, do prostředí, rozpoutat fantazii a imaginaci. Ale co je to platné, když jinak od prvních náznaků tušíme, co se stane o sto stránek dopředu? Když jen čekáme, až TO přijde, a "to" samotné je tak obehrané, klišovité až hanba? Navíc toho sexu a krve je zde skutečně až zbytečně moc. Ale jestli to panu Barkerovi pomáhá překonat vlastní sexuální problémy, tak prosím.

doktorking
06.06.2012 5 z 5

Podle mě spolu s Hellraiserem to nejlepší od BARKERA,morbidní a skvěle popsané sexuální scény prostě klasika..